Skocz do zawartości

Mi5 TWRP & ROOT


jari75

Rekomendowane odpowiedzi

Walczę od rana i niestety chyba się poddaję na dzisiaj... W przeciwieństwie do innych odblokowanie BL w moim Mi5 poszło sprawnie i bez żadnych komplikacji. Ale od rana bezskutecznie walczę z wgraniem romu wg: https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/  

Próbowałem Miflash'em zainstalować Rom  6.4.21, niestety bezskutecznie. Wygląda jakby Miflash w ogóle nie widział telefonu. Postanowiłem poszukać po sieci i postanowiłem na początek od wrzucenia samego TWRP przy użyciu Minimal ADB and Fastboot... I tu znowu to samo, nadal nie mogę nic zrobić, a niby wydawało się że poszło wszystko dobrze...

. ADB.PNG    

 

Generalnie nie mam już pomysłu jak sobie z tym poradzić :( Czy macie może pomysła co z tym zrobić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwytywanie.PNG

Teraz chyba coś się skopało, bo po próbach wgrania TWRP jak chciałem telefon włączyć w ten tryb to mi wyskakiwała grafika niczym z iphone czyli telefon wraz z kablem - teraz jedynie świeci się logo "mi" :(

 

Edytowane przez jari75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :) ale nie znam odpowiedzi na to dlaczego tak się działo - nagle w pewnym momencie Miflash go zauważył ale wyrzucał error ( 0xffffff01) a poźniej wszystko przebiegło jak należy - także moja Mi5 śmiga aż miło... Teraz czeka mnie to samo z drugą Mi5 i Mi MAX tylko czekam na odblokowanie BL. 

Edytowane przez jari75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chciałem zaktualizować  Mi5 z (7.2.13.0)  do xiaomi.eu_multi_MI5_V7.5.7.0.MAACNDE_v7-6.0.zip - ale niestety otrzymuję taki komunikat przy próbie aktualizacji "nie mozna zweryfikowac pliku aktualizacji" czy może mi ktoś powiedzieć o co chodzi? Nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś podobnym...

Edytowane przez jari75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwytywanie.PNG

Teraz chyba coś się skopało, bo po próbach wgrania TWRP jak chciałem telefon włączyć w ten tryb to mi wyskakiwała grafika niczym z iphone czyli telefon wraz z kablem - teraz jedynie świeci się logo "mi"

 

A jak niby chcesz wgrać twrp.img skoro go nie masz w katalogu z fastbootem? O tym mówi ten poprzedni screen z błędem. Trzeba myśleć chociaż trochę...

Z Mi5 Pro

Kurcze chciałem zaktualizować  Mi5 z (7.2.13.0)  do xiaomi.eu_multi_MI5_V7.5.7.0.MAACNDE_v7-6.0.zip - ale niestety otrzymuję taki komunikat przy próbie aktualizacji "nie mozna zweryfikowac pliku aktualizacji" czy może mi ktoś powiedzieć o co chodzi? Nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś podobnym...

A masz odblokowany bootloader? Jeśli tak to wgraj z poziomu twrp.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Acid napisał:

A jak niby chcesz wgrać twrp.img skoro go nie masz w katalogu z fastbootem? O tym mówi ten poprzedni screen z błędem. Trzeba myśleć chociaż trochę...

Z Mi5 Pro

A masz odblokowany bootloader? Jeśli tak to wgraj z poziomu twrp.

Z Mi5 Pro

Tak właśnie zrobiłem i poszło :) To nawet nie kwestia myślenia, a przyzwyczajenia. W marcu mój Mi Note nie przeżył upadku na chodnik więc przez kilka miesięcy używałem Szajsunga przez co trochę wyleciałem z "obiegu" a poza tym jak pamiętam wtedy jakoś wszystko szło bardziej gładko niż teraz :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...