Sign in to follow this  
oXeen

Redmi 3s ustawienia aparatu

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu xiaomi redmi 3s

Jedna z rzeczy która mnie interesuje najbardziej w tym telefonie to aparat a dokładniej jego ustawienia... 

Z tego co wiem w telefonie w trybie manualnym można ustawić tylko balans bieli oraz wartości ISO co nie jest dobrym rozwiązaniem szczególnie gdy robimy zdjęcia nocą i chcemy je wyostrzyc zwiększając czas otwarcia migawki czyli czas

ekspozycji / naświetlania 

Na szczęście opcje te wprowadzają różne zewnętrzne aplikacje aparatu 

Np fv-5 camera

I teraz pytanie dla was,  mógłby ktoś pochwalić się zdjęciami z tego telefonu wykonanymi nocą których tłem będzie głównie oświetlone miasto,  jakieś budynki,  zdjęcia w których można po prostu wykorzystać ten czas naświetlania ;)

Lubie po prostu wykonywać zdjęcia w nocy na tle jakiegoś jeziora lub oświetlonych miast i sprawdzenie tej funkcji przez was będzie naprawdę wielkim plusem,  dziękuję i pozdrawiam 

Sebastian. 

6 godzin temu, oXeen napisał:

Z tego co wiem w telefonie w trybie manualnym można ustawić tylko balans bieli oraz wartości ISO co nie jest dobrym rozwiązaniem szczególnie gdy robimy zdjęcia nocą i chcemy je wyostrzyc zwiększając czas otwarcia migawki czyli czas

ekspozycji / naświetlania 

Zdjęcia nocne to chyba najgorszy motyw dla aparatu w tym telefonie, ale z powodu braku stabilizacji nie ustawień manualnych. Czas otwarcia migawki jest ściśle związany z iso a wartość przysłony jest stała f2 (nie ma mechanicznej przysłony która by przymykała obiektyw). Najdłuższy czas jaki ustawia automatyka aparatu to chyba 4 sekundy, czyli max co możesz mieć przy słabym oświetleniu to f2, czas 4 sekundy i iso800. Oczywiście przy 4 sekundach naświetlania bez statywu z ręki wykonanie nieporuszonego zdjęcia graniczy z cudem. Nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc "i chcemy je wyostrzyc zwiększając czas otwarcia migawki" bo zwiększanie czasu otwarcia migawki nie ma wpływu na wyostrzanie. A ekspozycję (jaśniej ciemniej) to możesz zmieniać nawet bez trybu manualnego, dotykasz w dowolne miejsce kadru, pokazuje się kółeczko z małymi strzałeczkami po prawej i przesuwając palcem góra-dół w miejscu tych strzałeczek zmieniasz parametry ekspozycji (jaśniej-ciemniej).

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this