Skocz do zawartości

Redmi 3S problem z odblokowywaniem bootloadera


mickey77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy na forum. Ostatnio zakupiłem pierwszy telefon od Xiaomi - Redmi 3S. Chciałem wgrać do niego rom MIUIPolska. Dostałem pozwolenie na odblokowanie bootloadera. Udało sie przez MiFlashUnlock. Problemy zaczęły się przy instalacji recovery. Okazało się, że aplikacja MiFlashUnlock tylko wyświetliła że oblokowałem urządzenie, ale w rzeczywistości dalej miałem zablokowanego bootloadera. Przy kolejnych próbach aplikacja zatrzymywała się na 50%. Proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko instalowałem według tej instrukcji: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Jak dobrze pamiętam, to po napisie "zaczekaj aż pojawi się ekran główny" było napisane "error device not found" , a telefon po prostu się normalnie włączał.

Jeszcze myślałem o instalacji TWRP przez Flashify, ale nie mogłem zrootować telefonu przez Kingo Root.

Edytowane przez mickey77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu nacisnąłem Vol+ i Power, pojawiły się jakieś chińskie literki i napisy fastboot, download i recovery. Nacisnąłem recovery i pojawił się telefon z podłączonym kablem. Co to oznacza? Bo chyba tak nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało się zrootować urządzenia, próbowałem 3 programami. Potem dla pewności sprawdziłem status bootloadera wg tego: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

Wyszło mi, że mam odblokowany. Tylko dlaczego nie mogę zainstalować recovery? Znasz może jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP masz pobrane stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540823855 ?

Rozpakuj. W rozpakowanym katalogu uruchom wiersz poleceń.

Podłącz do komputera telefon w trybie fastboot (fastboot masz w kompie?).
Sprawdź czy fastboot wykrywa telefon:

fastboot devices

Jeśli tak to wgraj recovery:

fastboot flash recovery twrp.img

Jak się zainstaluje to uruchamiasz telefon w trecovery: Vol+ i PWR. Nie możesz uruchomić systemu, koniecznie od razu do twrp.

Instalujesz rom xiaomi.eu czy jaki tam chcesz. Musisz mieć go w telefonie (w sumie nie musisz, ale tak jest łatwiej). Robisz wipe i install.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobiłem wszystko. Wszedłem w TWRP dalej zgodnie z tą instrukcją:

  1. W recovery przechodzimy do sekcji Wipe (po recovery możemy poruszać się „palcami”, ekran powinien reagować na dotyk). Wybieramy opcję Wipe Factory Reset by pozbyć się wszystkich zbędnych aplikacji i śmieci z telefonu (bez usuwania plików z pamięci USB)
  2. Przechodzimy poziom wyżej i wybieramy Install
  3. Wybieramy pobrany wcześniej rom MIUIPolska
  4. Po zakończonym procesie urządzenie wybieramy Reboot
  5. Podczas samouczka wybieramy język Polski i cieszymy się polskim MIUI
  6. Następne aktualizacje wykonujemy już przez aplikację Aktualizacje

Jednak nie mogłem nigdzie znaleźć romu, który zrzuciłem, więc chciałem wszystko od nowa zacząć. Nacisnąłem chyba reboot, żeby telefon się normalnie włączył, ale pojawiło się tylko Mi na czarnym tle(jak podczas włączania), i stanęło. Nie chce się włączyć. Mogę tylko wejść w tryb fastboot, ale nie moge z trybu fastboot spowrotem do recovery. Co teraz? :(

Edytowane przez mickey77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...