Skocz do zawartości

Redmi 3 problem z restartem


Luxperpetua

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Kupiłem w kwietniu telefon Redmi 3 na AliExpress, Od początku był z nim problem ze stabilnością- telefon resetował się kilka-kilkanaście razy dziennie. Samoistnie, w czasie pracy. W czasie rozmowy telefonicznej. Jak ktoś do mnie wtedy zadzwoni, włącza się poczta głosowa do czasu aż zauważę i wpiszę PIN. Doszło do tego że jak chciałem wysłać SMS resetował się 5 razy. Przeczytałem, że może być problemem modyfikowany syfiasty ROM, wgrałem więc oryginalny na zablokowany bootloader (aktualizuje się na bieżąco, obecnie wersja 7.5.1.0(LAICNDE)).

Po instalacji problem się zmniejszył, na tyle że jestem w stanie jakoś pracować. Ale ciągle kilka razy dziennie resetuje się telefon. To na prawdę wkurza bo telefon nie spełnia dobrze nawet swojej podstawowej funkcji (telefon i SMS).

Jak mogę sprawdzić co jest problemem, czy da się to jakoś naprawić?

Pozdrawiam

Krzysiek

 

 

Edytowane przez Luxperpetua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z całą pewnością nie jest normalne, tym bardziej jeśli jesteś na oryginalnym sofcie. Na Twoim miejscu sprawdziłbym zachowanie telefonu na sprawdzonym Xiaomi.EU 7.1.3.0. Jeśli restarty dalej będą występować to pozostaje Ci raczej tylko odesłanie telefonu na reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dziwny jesteś że od kwietnia masz telefon, a dopiero teraz się obudziłeś z ręką w nocniku. Co do "ryzyka" to aliexpress dużo lepiej rozstrzyga takie spory niż nasz polski serwis aukcyjny, choć jeszcze nigdy nie oddawałem na gwarancję po okresie ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca to Rose Store ( Store No.805191 ).

Opóźnienie wynika z braku czasu i stąd, że z początku sądziłem, iż problem tkwi w ROM a sam telefon ok. Nie chciałem z takiego powodu odsyłać do Chin. Dodatkowo popsuł mi się komputer, przez co smartfon był mi wręcz niezbędny do pracy. W zasadzie otworzyłem spór ze sprzedawcą. Obiecał, że wyśle instrukcję jak wgrać nowy ROM, ale totalnie olał to i nic nie przysłał. W końcu udało mi się samemu sflashować zgodnie z instrukcją podesłaną przez moderatora forum http://en.miui.com/forum.php

Praca telefonu się poprawiła, ale wciąż są restarty i kolejne aktualizacje tego nie zmieniają. Teraz mam znowu czas by się tym tematem zająć.

 

Spróbuję jeszcze z tym Xiaomi.EU 7.1.3.0. Możecie wysłać mi linka do tego ROM w wersji  Fastboot?

Edytowane przez Luxperpetua
Dodane pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam ponownie.

Odesłałem telefon na gwarancję (na swój koszt) do Chińskiego sprzedawcy i to był błąd... zwodził mnie, aż po 4 miesiącach dostałem telefon z powrotem- nienaprawiony, dokładnie taki sam jak był wcześniej. To jakaś kpina. Ostatni raz kupiłem Chiński telefon bez gwarancji w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli kupowałeś na Aliexpress i masz aktywny jeszcze okres ochronny to nie zastanawiaj się 2 razy i bierz zwrot gotówki. Konsultowałem się z 2 Polskimi serwisami specjalizującymi się w telefonach Xiaomi, i powiedzieli, że najprawdopodobniej płyta główna jest przyczyną, koszt naprawy przekracza wartość nowego telefonu (650-700 zł).

 

Zaktualizowałem ROM do MIUI  8.0.2 global, jednak restarty dalej się pojawiały.

Od kilku dni telefon mi się przestał restartować. Nie wiem jaka tego jest przyczyna, ale teraz działa bez zarzutu.

Mam 2 podejrzenia:

- efekt wielogodzinnego działania niskich temperatur (temperatury -6 oC na dworzu)

- przypadkiem wyłączyłem WiFi, może to była przyczyna. Edit. Jak dziś się zorientowałem, to  po włączeniu WiFi w ciągu kwadransa się zrestartował (po raz pierwszy od 3 dni).

Nic więcej nie jest możliwe, nie było więcej zmiennych. 2 opcję muszę potestować, spróbuj też wyłączyć i powiedz czy problem ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Luxperpetua napisał:

Jeśli kupowałeś na Aliexpress i masz aktywny jeszcze okres ochronny to nie zastanawiaj się 2 razy i bierz zwrot gotówki. Konsultowałem się z 2 Polskimi serwisami specjalizującymi się w telefonach Xiaomi, i powiedzieli, że najprawdopodobniej płyta główna jest przyczyną, koszt naprawy przekracza wartość nowego telefonu (650-700 zł).

 

Zaktualizowałem ROM do MIUI  8.0.2 global, jednak restarty dalej się pojawiały.

Od kilku dni telefon mi się przestał restartować. Nie wiem jaka tego jest przyczyna, ale teraz działa bez zarzutu.

Mam 2 podejrzenia:

- efekt wielogodzinnego działania niskich temperatur (temperatury -6 oC na dworzu)

- przypadkiem wyłączyłem WiFi, może to była przyczyna. Edit. Jak dziś się zorientowałem, to  po włączeniu WiFi w ciągu kwadransa się zrestartował (po raz pierwszy od 3 dni).

Nic więcej nie jest możliwe, nie było więcej zmiennych. 2 opcję muszę potestować, spróbuj też wyłączyć i powiedz czy problem ustał.

ja dzisiaj napisałem do sprzedawcy na allegro, przyjmnie moj telefon na gwarancje. Wgrałem oficjalnego rooma, zablokowałem bootloadera i nagle przestał sie resetować. Pomyślałbym, że się naprawił, ale wcześniej już tak robiłem, a problem i tak występował. Teraz się boje, że wysle go on istwierdzą, ze jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...