Jump to content

Luxperpetua

Użytkownicy
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 8 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Luxperpetua's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Hej. Już zgłosiłem do reklamacji, ale jednak się wstrzymałem. Po wyłączeniu automatycznej jasności błyskanie przestało być takie uciążliwe. Restartować muszę tylko wtedy, gdy jestem podłączony do voice channel Discorda, w innej aplikacji z nakładką i odłączę/podłączę słuchawki lub zrobię coś z poziomu nakładki. Ale te same czynności z poziomu Discord działają bez zarzutu. Ponieważ nie mam smartfona w zapasie, wyślę pod koniec gwarancji, chyba że się pogorszy (czyli jakieś 1,5 roku)
 2. Witam Posiadam od kilku miesięcy telefon Xiaomi Mi 8 Pro, zakupiony w dużej polskiej sieci sklepów. Niedawno pojawił się problem z migotaniem/błyskaniem ekranu zablokowaniu/wygaszaniu ekranu. Czasami, przy korzystaniu z niektórych aplikacji, zablokowanym ekranie,, Np po odłączeniu słuchawek podczas rozmowy na discord z nakładką głosową, ekran robi się czarny z migającymi paskami, i telefon reaguje dopiero po zrobieniu hard reset. Włączyłem telefon w trybie awaryjnym i tam problem także występuje. Wersja miui Global 12.0.1 (QECMIXM). Android 10. Nigdy nie spotkałem się z takim problemem. Co robić? telefon oddać na gwarancję?
 3. Jeśli kupowałeś na Aliexpress i masz aktywny jeszcze okres ochronny to nie zastanawiaj się 2 razy i bierz zwrot gotówki. Konsultowałem się z 2 Polskimi serwisami specjalizującymi się w telefonach Xiaomi, i powiedzieli, że najprawdopodobniej płyta główna jest przyczyną, koszt naprawy przekracza wartość nowego telefonu (650-700 zł). Zaktualizowałem ROM do MIUI 8.0.2 global, jednak restarty dalej się pojawiały. Od kilku dni telefon mi się przestał restartować. Nie wiem jaka tego jest przyczyna, ale teraz działa bez zarzutu. Mam 2 podejrzenia: - efekt wielogodzinnego działania niskich temperatur (temperatury -6 oC na dworzu) - przypadkiem wyłączyłem WiFi, może to była przyczyna. Edit. Jak dziś się zorientowałem, to po włączeniu WiFi w ciągu kwadransa się zrestartował (po raz pierwszy od 3 dni). Nic więcej nie jest możliwe, nie było więcej zmiennych. 2 opcję muszę potestować, spróbuj też wyłączyć i powiedz czy problem ustał.
 4. Ten sprzedawca Rose Store jest na Aliexpress znacznie dłużej i ma więcej komentarzy ale widać to nie ma znaczenia...
 5. Witam ponownie. Odesłałem telefon na gwarancję (na swój koszt) do Chińskiego sprzedawcy i to był błąd... zwodził mnie, aż po 4 miesiącach dostałem telefon z powrotem- nienaprawiony, dokładnie taki sam jak był wcześniej. To jakaś kpina. Ostatni raz kupiłem Chiński telefon bez gwarancji w PL.
 6. No wiec tak: wgrałem tego ROM-a, ale telefon resetuje się jakieś 3 razy w ciągu dnia. Nie jestem na razie pewny czy jest poprawa w stosunku do oficjalnego.
 7. Witam, kupiłem sobie MiKey'a do mojego Xiaomi Redmi 3 z MIUI 7. KeyCut nie działał mi prawidłowo. Zainstalowałem aplikację KllicK Połowa kliknięć skutkowała zmianą głośności/wyciszeniem zamiast uruchomieniem odpowiedniej sekwencji w rezultacie uruchomienie sekwencji dłuższej niż 1 kliknięcie graniczyło z cudem. Udało mi się to prosto rozwiązać: w menu "Settings"--> "Sound & vibration"--> "Audio settings" --> "Headphone remote buttons" zmieniłem "Control volume level" na "Control music playback" . Przy normalniej pracy kliknięcia rozpoznaje bezbłędnie, podobnie w czasie oglądania filmu Dolphin video, ale jak słucham muzyki z TuneIn, przycisk zamiast przypisanej funkcji, włacza i wyłącza odtwarzanie muzyki (w gruncie rzeczy też przydatna funkcja)
 8. Sprzedawca to Rose Store ( Store No.805191 ). Opóźnienie wynika z braku czasu i stąd, że z początku sądziłem, iż problem tkwi w ROM a sam telefon ok. Nie chciałem z takiego powodu odsyłać do Chin. Dodatkowo popsuł mi się komputer, przez co smartfon był mi wręcz niezbędny do pracy. W zasadzie otworzyłem spór ze sprzedawcą. Obiecał, że wyśle instrukcję jak wgrać nowy ROM, ale totalnie olał to i nic nie przysłał. W końcu udało mi się samemu sflashować zgodnie z instrukcją podesłaną przez moderatora forum http://en.miui.com/forum.php Praca telefonu się poprawiła, ale wciąż są restarty i kolejne aktualizacje tego nie zmieniają. Teraz mam znowu czas by się tym tematem zająć. Spróbuję jeszcze z tym Xiaomi.EU 7.1.3.0. Możecie wysłać mi linka do tego ROM w wersji Fastboot?
 9. Gwarancja to pewne ryzyko (że wyślę telefon a on urwie kontakt). Ehh.
 10. Hej, Kupiłem w kwietniu telefon Redmi 3 na AliExpress, Od początku był z nim problem ze stabilnością- telefon resetował się kilka-kilkanaście razy dziennie. Samoistnie, w czasie pracy. W czasie rozmowy telefonicznej. Jak ktoś do mnie wtedy zadzwoni, włącza się poczta głosowa do czasu aż zauważę i wpiszę PIN. Doszło do tego że jak chciałem wysłać SMS resetował się 5 razy. Przeczytałem, że może być problemem modyfikowany syfiasty ROM, wgrałem więc oryginalny na zablokowany bootloader (aktualizuje się na bieżąco, obecnie wersja 7.5.1.0(LAICNDE)). Po instalacji problem się zmniejszył, na tyle że jestem w stanie jakoś pracować. Ale ciągle kilka razy dziennie resetuje się telefon. To na prawdę wkurza bo telefon nie spełnia dobrze nawet swojej podstawowej funkcji (telefon i SMS). Jak mogę sprawdzić co jest problemem, czy da się to jakoś naprawić? Pozdrawiam Krzysiek
×
×
 • Create New...