Skocz do zawartości

Bricket - 0x80070026 Receiving hello packet


Remek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Przez nieuwagę wgrałem ROM nie ten co potrzeba (z poziomu telefonu)  // wybrałem niewłaściwy ROM w dziale Download ->  Redmi 3

Na chwilę obecną telefon jest wykrywany przez Windowsa - zainstalowany sterownik Qualcomm HS-USB QLDLoader 9008

Próbuje flashować programem Miflash: 

- Przy pierwszej próbie flashowania mam komunikat "Nieokreślony błąd (0x80004005 End Transfer Packet is 0, status 9)"

- Po odświerzeniu

- Przy drugiej próbie  mam komunikat "Osięgnięto koniec pliku. (0x80070026 Receiving hello packet)"

 

System:

Windows 7 x64 -> Miflash 2015.10.28.0 i 2016.04.01

Windows 10x64 -> Miflash  2016.04.01

Posiadam backup pamięci z przed flashowania. 

 

Jakieś pomysły jak to naprawić ?   

 

Edytowane przez Remek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że telefon cegła, nie wchodzi do recovery etc?

Jedyna droga to flashowanie - próbuj w trybie fastboot (vol- + power), jak nie idzie to download (vol+ + vol- + power - będzie czarny ekran). Próbuj china dev. Ewentualnie możesz też próbować w fastboocie wgrać recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2016 o 11:32, jarekm95 napisał:

Rozumiem że telefon cegła, nie wchodzi do recovery etc?

Jedyna droga to flashowanie - próbuj w trybie fastboot (vol- + power), jak nie idzie to download (vol+ + vol- + power - będzie czarny ekran). Próbuj china dev. Ewentualnie możesz też próbować w fastboocie wgrać recovery.

Mam czarny ekran obecnie, telefon jest rozpoznawalny w Windowsie, próba flashowania jedną i drugą metodą kończy się tym samym.

* błędy podane w pierwszym poście

Edytowane przez Remek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w fastboot nie wejdzie? Próbuj go zresetować, ja taki komunikat kiedyś miałem jak dwa razy pod rząd chciałem flashować (już nie pamiętam czemu tak robiłem). Ewentualnie inny system/port usb/kabel/sterowniki. Raczej nie ma innej metody na unbricka.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2016 o 14:46, Pepso94 napisał:

Gdzieś ktoś tu na forum podawał ten sposób na unbrick. Poradnik został zrobiony dla Redmi Note 3, więc trzeba ściągnąć ROM dla Redmi 3 (ido), a nie ten co został podany w tamtym temacie. 

Mam problemy z wprowadzeniem go w tryb EDL

adb devices - zwraca brak urządzenia, próbowałem różnych kombinacji i nadal jestem w punkcie wyjścia 

Sterownik się instaluje, mi flash widzi telefon, ale przy próbie flashowania mam:   

"Nieokreślony błąd (0x80004005 End Transfer Packet is 0, status 9)" po odświeżeniu   "Osięgnięto koniec pliku. (0x80070026 Receiving hello packet)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2016 o 23:14, cukru napisał:

@Remek Jeśli telefon wchodzi w fastboota to możesz spróbować tego poradnika, żeby przejść do trybu EDL http://en.miui.com/thread-277276-1-1.html 

Ciężko mi zdiagnozować czy on robi (mam czarny ekran), próba wprowadzenia go w tryb fastboot ręcznie kończy się tym samym

-  urządzenie uruchamia się ->  windows go wykrywa -> instaluje sterowniki

- z poziomu konsoli adb nie widzi urządzenia

Jedynymi miejscami gdzie jest widoczny to menadżer urządzeń i MiFlash 

- pierwsza próba flashowania kończy się - 0x80004005 End Transfer Packet is 0, status 9

- druga próba flashowania kończy się - Osięgnięto koniec pliku. (0x80070026 Receiving hello packet

 

Mam podejrzenie że, problem stanowi sterownik, spróbuje w wolnej chwili na innym komputerze.

 

** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

Nie mam już pomysłu co mogę zrobić, wszytko wskazuje na to że jest EoL mojego Xiaomi :_____(

 

UPDATE: 

Kupiłem Redmi 3 Pro, odblokowałem bootloader i wgrałem ROM na tym samym środowisku co ratowałem Redmi 3.

Czy istnieje inna metoda wgrania ROMU niż Mi flash ? 

 

 

Edytowane przez Remek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja odcegliłem.

Miałem te same objawy co wyżej pisaliście. Działało tylko wejście w tryb fastboot, klawisze minus i power, [plus i power nie dawały nic, jak i kombinacja trzech przycisków]. Wcześniej miałem Redmi 1 i Redmi 1S więc tryb fastboot to chwila i się uruchamiało, na tym telefonie musiałem trzymać dużo dłużej przyciski. Telefon migał do trzech razy pokazując grafikę "fastboot" za trzecim razem ona zostawała na stałe, dwa wcześniejsze to chwilowe pokazanie tej grafiki i czarny ekran z wibracją. Restart kompa zrobiłem po kilku nieudanych próbach [gdzieś czytałem że to pomagało], ale koniec końców, właśnie telefon przyjął Miui Global. Tyle że, właśnie nie pamiętam czy po drugim mignięciu "fastboot" puściłem przyciski i poszła instalacja, czy po trzecim gdzie grafika już pozostawała na stałe po puszczeniu przycisków. Poprzednie błędy w Miflash które pojawiały się już po 1-ej i 4-tej sekundzie już się nie wyświetliły i wszystko poszło tak jak to jest przedstawione w "Kompendium..." wszystkie kroki tam opisane co do MiFlash powtórzyłem sumiennie.

Miui 8 wersja 6.9.8 teraz jest po aktualizacji. Oczywiście nie mam odblokowanego Redmi 3 pro, [czekam na pozwolenie].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Trzeba cegiełkę wprowadzić w tryb "deep flash"

Potrzebujemy:

- Kabel USB

- przycisk stykowy (microswitch) - powoduje zwarcie styków, zaś jego puszczenie – natychmiastowe rozłączenie.

- Mi Flash

- ROM

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 

No to jedziemy ... 

musimy odpowiednio przygotować kabel usb:

- ściągamy delikatnie czarną izolacje 

- ściągamy delikatnie izolacje z czarnego i zielonego przewodu (nie przerywając ich)

- do przewodu zielonego lutujemy jeden pin microswitcha 

- do przewodu czarnego lutujemy drugi pin microswitcha 

* Nie może być stałego zwarcia pomiędzy zielonym i czarnym przewodem

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 

Deep Flash

- wpinamy kabel po stronie cegiełki (telefonu)

- wciskamy przycisk na kablu (krótko)

- wpinamy kabel po stronie komputera  

- podejmujemy próbę flashowania według standardowej instrukcji

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 

PS. Mi się udało za 2 razem

Powodzenia !

 

IMG_20160914_180655.jpg

Pamiętajcie, robicie to na własną odpowiedzialność !

Edytowane przez Remek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie gdzies czytalem o takim sposobie ale zamiast spinac kabla bawilem sie "drucikiem" (jakkolwiek to brzmi): https://www.youtube.com/watch?v=xFeNSj3ngXY

@Remek a nie chcesz "pozyczyc" tego kabelka? Nie mam ani lutownicy ani przycisku.

Edytowane przez darekodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...