Jump to content

Będzie problem z zakupami w ChRL?


Klaman
 Share

Recommended Posts

A konkretnie elektroniki z akumulatorami. Tak doniósł mi kolega, który się tam zajmuje m.in. takimi przysługami dla znajomych. Podobno linie lotnicze zaczęły się buntować w tym temacie i ca. tygodnia temu, wprowadziły przepisy zakazujące wysyłki baterii samolotem. Podobno mają to cofać już w urzędach pocztowych/kurierskich a czasami nawet jeszcze na lotnisku (wyrywkowe prześwietlenia?).

Ktoś wie coś więcej na ten temat? Ktoś to może potwierdzić? W sumie dziwne trochę, że w tym samym czasie część linii lotniczych decyduje się na zezwolenie pasażerom używania telefonów na pokładach samolotów, a w tym przypadku – zabraniają transportu nieużywanych m.in. telefonów. Jeśli mimo wszystko to prawda, to cholernie jestem ciekaw, jak sobie z tym poradzi takie np. Apple (ajfony, ajpady, ajpody) czy Samsung albo HTC, dla których kilka tygodni w kwestii kolportażu produktów, to są całe wieki?

Teoretycznie istnieje jeszcze możliwość fałszywej deklaracji zawartości, ale kto wie, jakie kary mogą im za to grozić i czy chińscy handlowcy będą chcieli ryzykować… Jeśli to prawda, to wszyscy chętni na telefony Xiaomi będą teraz czekać nawet 4-8 tygodni na przesyłkę statkiem (skąd bardzo często paczki trafiają do clenia). Jedyna możliwość to transport „pod pachą” przez kogoś przylatującego z Chin, albo czekanie, aż się jakiś sklep zdecyduje na zamówienie większej partii.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chyba już china post nie przyjmuję listów z bateriami. Zamawiałem na ali lampy ledowe solarne. W opisie aukcji było china post a nr trackingowy dostałem do swiss post. Dodatkowo zauważyłem, że na ibuygou zniknęła też opcja z china post a jest Singapore Post. Jak ta poczta przyjemnie wszystko, to się pewnie wydłuży czas dostawy.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...