Jump to content

Klaman

Użytkownicy
 • Posts

  135
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Samsung Galaxy S3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Klaman's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

2

Reputation

 1. Rano była aktualizacja. Wieczorem rzuciłem okiem. Kroki niby zliczone, ale jednak nie. Passa się zatrzymała, jakbym w ogóle d… z łóżka nie podniósł. Ktoś aktualizował dzisiaj Mi Fit i ma podobny problem?
 2. Mam dokładnie to samo. Do ~230 dni passy (nie „pasji”), miałem „lepiej niż 96% użytkowników”. Od kilkunastu dni zrobiło się nagle 64%, a dzisiaj mam już 63%. Jakaś kompletna bzdura. Mało tego… Dzisiaj mimo tego, że zliczył kroki, to podsumowanie dnia jest… 0. Jakbym nic nie zrobił. „Odparowałem” opaskę, podłączyłem ponownie (nagle zaczęły działać powiadomienia), ale niestety – kroki niby ogólnie zlicza, ale nie dolicza do passy ani podsumowania dnia. A dzisiaj rano była aktualizacja Mi Fit – czyli kiepską apkę jeszcze bardziej skiepścili. :|
 3. Też mam do czynienia z kilkuminutowym łączeniem się GG. Dzisiejsza aktualizacja – wydawało się – przyniosła niesamowitą poprawę, bo wyglądało, że łączy się od razu. Niestety, to tylko ściema. Ikonka stanu zmienia się od razu na tę, która jest zdeklarowana i nic poza tym. Łączności z serwerem brak. Połączenie (synchronizacja rozmów, etc.) następuje jak dawniej, czyli po kilku minutach.
 4. Wersja MIUI: Galaxy S3 / MIUI 4.3.14 (4.2.2) Jakim użytkownikiem jesteś? -- używam MIUI od pewnego czasu Opis znalezionego błędu Jak niektórym chyba wiadomo – przegapiłem problem z nagrywaniem rozmów na porcie 4.2.2. Dowiedziałem się po tym, kiedy faktycznie potrzebowałem posiąść dowód w postaci nagrania. Mocno poirytowany wróciłem do MIUI na 4.1. Niestety – albo już nie pamiętam, że tak było albo po prostu po przesiadce coś się skisiło i ta wersja działała koszmarnie na moim S3 (lagi, ścinki, ciągłe odświeżanie pulpitu, etc.). Zmieniałem kernele – nic to nie dało. Po kilku tygodniach nie wytrzymałem i postanowiłem kolejna przesiadkę – ponownie na 4.2.2, licząc na to, że po prostu wyłączę opcję nagrywania rozmów (bo i tak nie działa) i zastąpię ją jakąś appka z Play Store. Jak postanowiłem – tak też zrobiłem. Na pierwszy ogień poszło ACR (najfajniejsze możliwości z pierwszych wylistowanych). Ok – możliwości są, ale nie nagrywa. Oczywiście sypał komunikatami, że nie wszystkie telefony umożliwiają nagrywanie, etc. Pogmerałem w konfiguracji – zaczął nagrywać, ale oczywiście tylko z mikrofonu, skutkiem czego mnie słychać, a rozmówcę dopiero wtedy, kiedy zestaw audio rozkręcony jest na maksa. Każdy się chyba domyśla, jak się słucha takiej rozmowy. Dodam tylko, że smartfon nie daje takiej mocy dźwięku, żeby rozmówcę było na nim słychać, więc minimum to komp z zewnętrznymi głośnikami. Sprawdziłem naście innych aplikacji. Jeśli w ogóle nagrywają, to wszystkie przez mikrofon a nie z linii. Przy okazji poczytałem na forach tematy o nagrywaniu i ciągle jako problem stawiani są producenci telefonów. Co dziwne – w komentarzach pod konkretnymi aplikacjami, które przesortowałem w kontekście tego samego modelu smartfona, są też takie, w których ludzie zachwycają się, że „w końcu jedyny, który nagrywa na S3”. Oczywiście wszystkie je sprawdzałem – efekt jak wyżej. Że to nie wina telefonu jako urządzenia, to wiadome – w końcu MIUI na 4.1 potrafi nagrać normalnie słyszalną rozmowę. Czy ktoś z Was odnalazł program (jakikolwiek – nawet z zerowymi możliwościami konfiguracyjnymi), który na S3 obutym w MIUI 5 na 4.2.2, potrafi nagrać poprawnie rozmowę, w której na tym samym poziomie głośności słychać obydwu rozmówców? Czy osobom uczestniczącym w forach XDA czy MIUI, wiadomo coś, czy to nieszczęsne nagrywanie rozmów jest w ogóle brane jeszcze pod uwagę jako problem do naprawienia, czy może programiści mają to w d…? Logcat Dodatkowe informacje
 5. STweaks pojawiło się już samo po instalacji kernela. Fakt, ustawień sporo, nie wiem czy to ogarnę, ale po zastosowaniu najbardziej oczywistych i przeładowaniu systemu, „ładowanie pulpitu” pojawia się (jak na razie) tylko po czyszczeniu pamięci, a ogólnie jakby nieco płynniej wszystko działa (chociaż może być to subiektywne odczucie).
 6. W analogiczny sposób jak np. sam rom czy gapsy?
 7. Pociągnąłem. Ale jak go teraz „zainstalować/zastosować”?
 8. Ale kurcze nie pamiętam, żeby (mając 4.1.1) co chwila przy powrocie do pulpitu, pokazywało się pusta tapeta i kilkusekundowe kręcenie kółeczkiem, zanim ujrzałem ikony. Na testowanie różnych kerneli to ja zbyt głupi jestem. To tak, jakbyś mi zaproponował zaprojektowanie nowej wersji zderzacza hadronów.
 9. Fajnie, że temat jeszcze nie zamknięty. Udało się w miarę bezproblemowo wrócić do 4.1.1, i bardzo Wam Panowie dziękuję za powyższą pomoc. Jednak człowiek przyzwyczaja się do dobrego. Bo tak właśnie teraz odbieram port dla S3 na 4.2.2. Zakładałem, że port będzie sprawiał nieco więcej problemów, ale (nie pamiętam co mnie do tego przekonało) zdecydowałem się na przesiadkę. Do powrotu zmusiła mnie oczywiście istota tego wątku, czyli brak nagrywania rozmów. Niby wszystko zrobione „po bożemu”, ale to już jednak mocno się różni od 4.2.2. Wszystko jakieś takie powolne, ociężałe. Częste lagi, ciągłe kilkusekundowe czekanie na „ładowanie pulpitu” (czasami nawet po wyjściu z listy połączeń, czy SMSów), czasami nawet trzeba zaczekać aż się pojawią nazwiska przy numerach (na liście połączeń)… Macie jakieś pomysły, co może być przyczyną takiego zachowania tej wersji (4.2.28 na 4.1.1)?
 10. No tak z grubsza o to mi chodziło. Tyle, że w ustawieniach przywracania kopii niewiele mam możliwości. Apki i i ustawienia, oraz rejestr połączeń, SMSy, ustawienia wifi, notatki – to chyba nie będzie miało żadnego wpływu na pracę niższej wersji ROMu?
 11. Sorry, że jeszcze ponudzę. Pełna „Kopia MIUI” (i na wszelki wypadek zrzucenie jej do kompa) da mi pełny zestaw aktualnego stanu po zejściu do 4.1.1 i tymże full wipe?
 12. O rzesz Q! No to zwyczajnie musiałem przeoczyć albo uznać to za chwilowe. Zdune poradź proszę – wracać do 4.1.1, czy może jest szansa na szybki powrót nagrywania? I czy to nie będzie problemowy downgrade przy moim obecnym 4.2.2?
 13. Wersja MIUI: Galaxy S3 / MIUI 4.2.14 (4.2.2) Jakim użytkownikiem jesteś? -- używam MIUI od pewnego czasu Opis znalezionego błędu Co rusz mnie coś nieprzyjemnie zaskakuje. Najpierw wycięło SMSy, a teraz problem z nagrywaniem rozmów. Ucieszyła mnie ta opcja i miałem ją od początku włączoną. Zawsze to lepiej mieć nagraną rozmowę na wypadek problemów z klientem, czy żeby np. odsłuchać raz jeszcze, kiedy podczas rozmowy padło dużo informacji trudnych do zapamiętania, a nie byliśmy w stanie się wtedy odpowiednio skupić. Co czas jakiś przenosiłem wiadomości do kompa, żeby niepotrzebnie nie zapychały mi przestrzeni w telefonie. Raz czy dwa odsłuchałem dla pewności – wszystko było ok. No i kiedy teraz akurat są mi potrzebne dwie rozmowy – skopiowałem jak leciało do kompa, żeby łatwiej posortować czy odszukać. Przeglądam katalog (już ten docelowy, w kompie) w Total Commanderze, a tu… załamka! Okazało się, że wszystkie rozmowy od 12 października ubiegłego roku mają rozmiar 144 bajty (w środku tylko nagłówek codecka Lame (MP3)). Jakby tego było mało – pliki z tych niby nagrań (bo i tak nic w nich nie ma), istnieją tylko do czasu ostatniej aktualizacji (21 lutego). Od tego czasu nie nagrał nic. Dla pewności sprawdziłem opcję rejestracji rozmów – jak wół jest włączona i zaznaczona opcja „nagrywaj wszystkie rozmowy”. Q! Szlag by to, bo akurat dwie rozmowy z przed dwóch dni byłyby ważnym dowodem w istotnej dla mnie sprawie. Czy ktoś się z tym jeszcze spotkał, czy tylko mnie znowu taki pech dopadł? Logcat Dodatkowe informacje
 14. Nie upieram się, że wykorzystanie RAWa daje możliwości jak z aparatów o klasę wyżej. Jednak nie jest bezsensowne. Gdyby tak było, w ogóle nie pojawiłby się ten pomysł – nie tylko u Xiaomi ale także np. w Google (gdzieś tam w kodzie KK znaleziono już jego zalążki).
×
×
 • Create New...