• 0
Sign in to follow this  
Karad

200 USD - Redmi 3 Pro czy dopłata?

Question

Szanowni Forumowicze,

Zwracam się do was z prośbą o pomoc przy wyborze mojego pierwszego Xiaomi. Mam przygotowane 200 USD na koncie paypal, ale jestem w stanie dopłacić te 25-30 jeśli będzie to miało sens. Zrobiłem już mały research w sieci i mam przygotowane 2 telefony, które mnie zainteresowały:

1. Redmi 3 Pro z ibuygou.com = ~~195 USD z przesyłką link

2. Mi4c 3/32 od Goldwaya z aliexpress = ~~ 230 USD z przesyłką link

Zastanawiam się czy warto dopłacać do tego Mi4c? A może całkiem zaoszczędzić i kupić zwykłe Mi4 2/16 za 150? O elektronikę dbam jak o mało co, więc nie potrzebuje pancernego telefonu. Czytnik linii papilarnych jest mi absolutnie obojętny. Aparat? Jak dla mnie to wystarczy 5mpx. Zależy mi przede wszystkim na jakości wykonania i płynnym działaniu. Gry - oprócz Hearthstone to raczej nie mam zamiaru w nic grać. Audio - nie jestem audiofilem, ale dobrze grające urządzenie zdecydowanie umila te 3h w busie jak się wraca do rodziny. Bateria - ładowanie co 2 dni byłoby super, ale codziennie też przeżyje. Pamięć - 16GB to trochę mało, 32GB brzmi okej.

Przejrzałem już kilka podobnych tematów i w większości z nich pojawia się rada, żeby dopłacić, ale nie do Mi4c tylko do Redmi Note 3 Pro. W moim przypadku to nie zadziała, nie chce niczego większego niż 5'. Idealnym wyborem byłaby Xperia Z3 Compact, ale mnie po prostu na nią nie stać. Za wszelkie rady serdecznie dziękuje. Pozdrawiam - przyszły użytkownik Xiaomi.

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0
1 godzinę temu, tpawel napisał:

155$na Ali u Goldway. Nie za drogo te195$?

O ibuygou czytałem sporo i wydaje się to najlepszy portal do zakupu Xiaomi (polski support, częściowa gwarancja w PL). A z przesyłką DHLem u Goldwaya wychodzi 177 USD :P

Edited by Karad

• 0

To nadal jest kilkanaście dolców różnicy. W sam raz na pistony😃

Goldway jest chyba najbardziej polecanym dostawcą na Ali jeśli chodzi o xiaomi. Ja zawsze kupuję u niego, ale Paypalem na Ali i tak nie zapłacisz

• 0

Ale nie kapuje dlaczego od chinoli, jak w identycznej cenie masz w polskim sprawdzonym sklepie?

Dnia 1.06.2016 o 15:28, Karad napisał:

1. Redmi 3 Pro z ibuygou.com = ~~195 USD z przesyłką link  

2. Mi4c 3/32 od Goldwaya z aliexpress = ~~ 230 USD z przesyłką link

A u nas... 
1 195 USD = 784 zł vs 759zł http://www.technos-online.pl/106,xiaomi-redmi-3-pro-lte-3-32gb-dual-sim-4100-mah-(zloty).html
2 230 USD = 901 zł vs 1029zł http://www.technos-online.pl/57,system-quickcmsext-plus-v60.html
W drugim przypadku faktycznie 130zł różnicy na korzyść chinoli w pierwszym jak widać.
Sam jeszcze w zeszłym tygodniu miałem podobne rozważania, choć ja akurat chciałem bardzo dobry aparat i.. kupiłem w końcu Mi4 2/16. Nie powiem jak to wygląda na dłuższą metę, bo mam go kilka dni ale sama pamięć (dostępne blisko 13gb.. jednak już wiem, że mi starczy) ale i tak jak na 3h podróży to masz to http://www.x-kom.pl/p/242032-pamiec-pendrive-usb-sandisk-32gb-ultra-dual-usb-30-130mb-s.html, bo tak na codzień to nie wiem czym to idzie zapełnić (550 zdjęć i obrazów + 1.5 gb muzyki w pytke apk = prawie 9gb wolnego).
Sam zastanawiając się nad wyborem, odrzuciłem w końcu Mi4c, bo w tej samej cenie coś innego było ciekawego - tyle, że 5.5 cala RN3Pro - teraz jak widzę ten telefon spada i jego cena może być poniżej 200 dolców, a pod względem wydajności jest sporo mocniejszy.
Bateria w Mi4 na domyślnym sofcie jaki z technosa dostałem trzyma dzień ... ale należy brać pod uwagę, że obecnie jest męczony cały czas :D
Poza tym zwracam uprzejmie uwagę, że Mi4 = Xperia Z3 compact, tyle, że mi 4 ma o 0.4 cala większy ekran i  szybszą pamięć flash od Sony. A co do wykonania.. moje poprzednie 3 tel to Xperie w tym jeden flagowiec Z1 i muszę Ci powiedzieć, że dopóki Mi4 nie przyszło, nie wiedziałem, że telefon może być tak świetnie wykonany. Nie wiem jak to będzie w dłuższym czasie wyglądać ale na razie - telefon znacząco przerósł moje oczekiwania - pod każdym kątem. Ale to chyba przez to, że właśnie przyzwyczajony do cen Xperii, mimo papierowej wiedzy co ma Mi4 nie byłem przygotowany na coś takiego za 707zł z wysyłką. Teraz czekam, aż znów będą mieli białe, bo już jestem pewien, że chce kupić drugą dla dziewczyny.
Mi4c bawiłem się w Warszawskim sklepie i zrobił na mnie średnie wrażenie. Nie tylko na 1 rzut oka przypomina mi Lumię 630 ale też i wykonanie podobne... niby wszystko gra ale robi wrażenie budżetowego - przynajmniej od zewnątrz.

P.S. Co do aparatów, to nie patrz na to, że Ci starcza 5mpx, bo to jest taka wartość wyjściowa i wystarczająca nawet, by robić uber zdjęcia, to zależy od wielu czynników, więc tu raczej przy każdym modelu trzeba patrzeć po prostu na sample jakie ludzie w sieci umieszczają. Ja tylko powiem, że jak dla mnie aparat w Mi4 urywa d*pę :P Pewnie się ktoś nie zgodzi, powie, że nie miałem dobrego aparatu w łapie czy coś.. cóż mamy w pracy lustrzankę Cannona, kosztowała ponad 4k i tak na codzień to nie szczególnie widać różnicę - dopiero w specyficznych warunkach. Ale też nie jestem hipermaniakiem zdjęć, więc mam laickie oko i oględnie mówiąc - zdjęcia są wystarczajace do wszystkiego. A jeśli aparat faktycznie jest dla Ciebie tylko takim "a niech jakiś będzie" to faktycznie Redmi 3 Pro, procek słabszy ale raczej nie słaby, w końcu to półka średnia i adreno 405, więc rekordów benchmarków pewnie nie pobijesz nim ale gry raczej nie powinny na tym stękać no i masz tu 3/32+ slot. Niestety w rękach nie miałem ale czytając co tu na forumie człowieki piszą, to nie ma na co narzekać specjalnie, choć to nie jest półka "premium".

I cały misterny plan pisania krótko jak zawsze w pi.. wylądował :(

P.S.2 A i z Technosa - zamówienie złożyłem wieczorem 26 maja (święto i długi weekend), 27 maja zrobiony przelew, który na 99% doszedł w poniedziałek. Faktycznie w pon po południu dopiero status na ich stronie zmienił się z oczekiwania na coś tam innego.. a po paru godzinach mail, że zarejestrowano paczkę w DHL, potem sms z linkiem do śledzenia i wtorek 13:30 telefon na miejscu. Kupiłem tu ze względu na jego reputację na tym forum i oczywiście muszę ją podtrzymać.

Edited by Ulthion
  • Like 1

• 0

Dzięki za rozbudowaną opinię. Niestety oferta Technosa jest dość uboga jeśli chodzi o wersje kolorystyczne. Dla mnie telefon musi być w klasycznej eleganckiej czerni, ewentualnie graficie. Jak teraz spojrzałem na statystyki to faktycznie masz racje Mi4, jest bardzo zbliżony do Z3 Compact. No cóż, został mi weekend na przemyślenia. Pewnie skończy się tak jak zwykle - pierwsza myśl najlepsza i zamówię Redmi 3 Pro. Dla mnie to i tak będzie spory upgrade, wolę się nie przyznawać czego używam obecnie ^^

• 0

Też preferuje czerń ale o dziwo jakoś ten tel biały mi się podoba. Acz kolorystyka to w xiaomi zawsze jest uboga.  Niektóre modele nie istnieją jako czarne. 

• 0

Biały jest też ladny. Do tego mam drewniane plecki:)

Z zalet mi4 oprócz dużo lepszego aparatu i lepszego wykonania to brak blokady bootloadera

• 0

Wydaje mi się, że w tym modelu biały tak dobrze wygląda dzięki ramce - matowym aluminium, który w czarnej wersji jest chyba ciemniejszy i się tak już nie odznacza. Ale to akurat też kwestia gustu.
Ale masz rację, zwykle 1 myśl jest najlpesza. Moja była Mi4, potem długie kombinowanie i utrudnianie się oglądając coraz to nowsze modele by i tak kupić Mi4 :D

• 0

Temat do zamknięcia / rozwiązany. Zdecydowałem się na Mi4c w wersji 2/16 i zostało jeszcze hajsu na powerbank / słuchawki / mi band :P Dziękuje za opinie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this