Skocz do zawartości

Dwie propozycje od nowego, szczęśliwego posiadacza Mi2S


jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jako że dziś przyjechał już do mnie nowy telefon od Xiaomi i zacząłem z niego korzystać zauważyłem jedną rzecz, utrudniającą mi życie.

Aktualnie na najnowszym sofcie gdy włączę tryb lotniczy i później go wyłączę telefon wymaga aby podać mu ustawiony kod PIN. Na i9100 po włączeniu i wyłączeniu tej funkcji telefon nie wymagał ponownego wprowadzenia PINu. W pracy nie mogę mieć przy sobie telefonu więc często korzystam z trybu lotniczego.

Nigdzie w opcjach nie znalazłem opcji powiązanej z tym.

Inna sprawa to propozycja dodania funkcji dla Wifi. Mianowicie chyba nie tylko ja bym się ucieszył z opcji automatycznego włączenia Wifi tylko na podłączonej ładowarce. Myślę że jest to proste do dodania w systemie a ułatwi życie i poprawi czas działania na bakterii :)

ps Przydał by się chyba dział gdzie można by zgłaszać propozycję usprawnień.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale Tobie przydałaby się lektura działu FAQ najpierw ;) MIUIPolska tłumaczy MIUI, a nie tworzy.

Dobrze wiem o tym że MiuiPolska tylko tłumaczy rom ale ma kontakt z Xiaomi któremu może podsunąć pomysły :)

Do automatycznych reakcji (jak uruchomienie WiFi po podpięciu ładowarki) jest przecież pełno programów, najpopularniejszy to chyba Tasker.

Praktycznie każdą funkcję można wykonać przy pomocy zewnętrznych programów, ale dlaczego nie dodać takiej funkcji bezpośrednio w romie? :)

Są to propozycje.

W ROMie jest funkcja "Raporty MIUI" > "Sugestie" ale nie wiem czy trafiają one do Acida czy do Xiaomi i powinny być po chińsku lub angielsku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila.. z tym Wi-Fi to przecież jest przełącznik "Wi-Fi w trybie uśpienia" > "Tylko, gdy podłączony". Oczywiście chodzi o Wi-Fi przy wyłączonym ekranie. Czy ma być przy włączonym?

Jeśli tak to jest Tasker od takich rzeczy.

Co do trybu samolotowego to zawsze na MIUI uważałem to za normalne bo tryb samolotowy wyłącza modem.

A czy poniższa opcja rozwiązuje sprawę:

Ustawienia > Zabezpieczenia > Ustaw blokadę SIM > Zablokuj kartę SIM (wyłącz)

To ogólnie wyłączy kod PIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy "Wi-Fi w trybie uśpienia" > "Tylko, gdy podłączony" jest to tylko częściowo to o co mi chodzi bo opcja ta działa tylko wtedy gdy wifi jest włączone a mi chodzi ot że przy wyłączonym wifi, z zaznaczoną opcją dajmy na to "Włącz wifi zawsze gdy podłączony zasilacz"

Wyłączenie PINU na pewno da efekt ale jak dla mnie to żadne rozwiązanie :)

Co do argumentów że rom by bardzo urósł z takimi opcjami się nie zgadzam, tym bardziej że są to bardzo drobne zmiany nie obciążające praktycznie wcale systemu.

Z wielu innych opcji też wiele osób nie korzysta (np Wireless Display) a jednak są w romie. To co należało by ja wywalić? Nie

Widzę że chyba należy zakończyć ten wątek bo i tak nikt nie popiera moich propozycji.

Propozycje wysłałem do Xiaomi, wezmą je pod uwagę lub nie.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...