Skocz do zawartości

Cm 13


Frty

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się uaktualniona wersja cm 13, którą można już w miarę normalnie używać. Nie działa fingerprint i parę rzeczy trzeba samemu ustawić także polecam komuś kto lubi się pobawić w testera. Jednak czekamy na autora portu i pewnie prędzej czy później będzie znacznie lepiej. 

Tak czy inaczej kluczowe funkcje działają. 

Najnowsze wydanie 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863143070

Screenshot_20160525-074320.png

Screenshot_20160525-074259.png

Screenshot_20160525-074252.png

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikul napisał:

Jak płynność, bateria i gps? Co jeszcze nie działa oprócz skanera palca? 

Płynność porównywalna ale trzeba zmienić ustawienia w kernel audiutor na takie jak w miui czy aosp governor i taktowanie l. Bateria chyba nieźle, narazie mam ok4 godz. Na lte internet i 60% jasność i zostało 40%. Zobaczymy co z tego romu wyjdzie bo są rzeczy do poprawki. Co dokładnie to na xda mozna wyczytać 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cm13 przez 2 dni. Generlanie nie polecam. Płynność, w porównaniu do bazowego MIUI jest sporo niższa. W sumie kazdy rom, inny niz MIUI bedzie mniej plynny, chodzi mi tu przede wwszystkim o interfejs systemu. Bateria na kazdym romie, przynajmniej u mnie, trzyma tak samo. Nie ma znaczenia czy jest to MIUI stable, dev, CM13 czy obecny AOSP 5.1.1 Zawsze mam miedzy 6 a 7.5h SOT

Na CM13 jest malutki problem z internetem (data). Pomimo iz wykrywa karte SIM, nie ma połączenia z internetem, bo rom automatycznie nie ustawia prawidłowego APN  (acces point name)  - w moim przypadku zamiast Plus'a miałem jakies inne dziadostwo zaznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sp4ubw napisał:

"W sumie kazdy rom, inny niz MIUI bedzie mniej plynny, chodzi mi tu przede wwszystkim o interfejs systemu."

Ciekawa teoria. Bzdurna ale ciekawa.

Tak właśnie, bzdurna. Ja wróciłem na aosp bo jest super tak naprawdę. Cm w tej chwili jest mocno sredni bo i bugi i wydajność mniejsza, ale wraz z miui 8 udostepnionym będzie można zrobić go znacznie lepiej. 

Tylko aosp! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2016 o 12:49, sp4ubw napisał:

"W sumie kazdy rom, inny niz MIUI bedzie mniej plynny, chodzi mi tu przede wwszystkim o interfejs systemu."

Ciekawa teoria. Bzdurna ale ciekawa.

 

Bzdurna bo co ? Bo ty tak twierdzisz ? To posluchaj, ja twierdze inaczej. Dasz wiare ?

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od twoich mądrości to brzuch boli ze śmiechu, nie polecasz, bo nie umiesz ustawić apn, żenada w ogóle, że tacy "znafcy" się wypowiadają nie mając zielonego pojęcia. MIUI jest o wiele cięższy i dlatego mniej płynny niż aosp czy cm. Ale jak ty potrafisz to brawo! Pisz dalej niech się ludzie pośmieją trochę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APN na dzien dobry ma byc ustawiony tak zeby dało sie z internetu korzystac. Zawsze, na kazdym romie tak było, poza tym "najlepszym" cm13. Od kiedy to po zainstalowaniu romu i włączeniu "data" nie mozna korzystac z internetu ? Miałem wiele telefonów i mysle ze co najmniej 20 romów za sobą i nigdy sie  z czyms takim nie spotkałem. Wiem ze jest cm13 dla note'a 3 jest w fazie beta czy jak to tam zwac, dlatego tego typu problemu trzeba wytykac aby je autor mógł naprawic. Usawienie APN to pryszcz, tylko ze w ogóle nie powinienem byc zmuszony tam grzebać. Kumasz ?

A nie polecam CM13 w obecnej wersje na redmiego bo jest wedlug mnie "ciezszy" od MIUI, który działa znaczaco szybciej.

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antaro napisałeś wcześniej co innego, mianowicie: " "W sumie kazdy rom, inny niz MIUI bedzie mniej plynny, chodzi mi tu przede wwszystkim o interfejs systemu."

Teraz wyjaśnienie, jest to bzdura gdyż są romy płynniejsze i lepiej działające niż MIUI.

Co do APNów, Myślę, że mogę się wypowiedzieć. Posiadałem w swoim dorobku około 150 modeli telefonów i niezliczoną ilość ROMów na nich (w tym dużo robionych przez mnie).. Jest sporo ROMów, w których APNy trzeba wpisywać ręcznie i tyle. Mniej wygodne ale mało istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej wygodne i jednak istotne, na pewno dla mnie. Po slaszowaniu romu, pewne rzeczy powinny "po prostu" dzialac i nie powinno byc potrzeby zeby dodatkowo grzebac aby je doprowadzic do wzglednego użytku.

Tak jak pisałem z romów z którymi miałem stycznosc nigdy było sytuacji aby recznie bylo trzeba APN ustawiac.

Jesli istnieje jakis do redmiego rom płynniej dzialajacy od MIUI to chetnie poslucham propozycji jaki/jakie i tym chętniej go sprawdzę.

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...