Skocz do zawartości

karta SIM - problem


Ricky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem Redmi 3 i przyciąłem kartę SIM do micro. Telefon czyta kartę (widzi numer telefonu, operatora, wymaga PINu) ale nie mogę wykonać ani odebrać żadnego połączenia, ani sieć nie działa (nie ma sygnału) - wymaga wyłączenia trybu samolotowego, który jest wyłączony.

W czym może być problem?

PS. ta sama karta działa bez problemu w MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.05.2016 o 10:02, jarekm95 napisał:

Tego nie wie nikt. Jesteś pierwszym na tym forum z takim problemem, także albo spróbuj to wgrać albo zwróć telefon.

Witam, kolega nie jest jedyny.

Dokładnie ten sam problem występuje i u mnie.

Telefon woła o PIN, pokazuje w jakiej sieci się zalogował ale karta nie działa! Zero zasięgu przez cały czas.

Podam więcej szczegółów. Telefon przyszedł dzisiaj i jest to drugi Redmi3Pro z którym mam styczność. Kupiłem tu:

http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-3-332gb-lte/

Od 3 dni telefony są przez ten sklep/serwis flashowane i sprzedawane z j. polskim. ROM wgrywają na zablokowany bootloader., jego wersja to 6.5.12 na androidzie 5.1.1 i wyglądało to na MIUIPolska. Wyglądało bo jak tylko zauważyłem problem z SIMem od razu powiązałem ten fakt z softem, jego wgraniem i przywróciłem mu DEVa oryginalnego z CN/ENG w wersji 6.5.26 (najnowszej).

Byłem w błędzie, nie rozwiązało to problemu.

Mam o tylko komfortową sytuację, że mam drugi taki sam tel, z innym SIMem kupiony 2 tyg temu tylko że ten przyszedł z ROMem oryginalnym. Sam zająłem się odblokowywaniem itd. MIUI Polska chodzi pięknie.

Mogę zatem porównywać i testować różne rozwiązania.

Niestety sprawdziłem już chyba co mogłem sprawdzić. SIM po prostu "nie działa". Dodam, że karta jest nowa, chodzi cały czas w HTC One X i oczekuje przesiadki właśnie na to Redmi.

Czy ww. opisany problem oznacza już definitywnie zwrot reklamacyjny? Czy jest szansa że to może być problem softu? Ew. jak go rozwiązać?

 

edit: 

- przy flashowaniu do 6.5.26 DEV CN/ENG zastosowałem "Flash all" w MiFlashu

- SIM z aktywną blokadą PIN

- problem ten sam w obydwu gniazdach SIM (micro i nano) 

Edytowane przez CoMeszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, CoMeszzz napisał:

- przy flashowaniu do 6.5.26 DEV CN/ENG zastosowałem "Flash all" w MiFlashu

- SIM z aktywną blokadą PIN

- problem ten sam w obydwu gniazdach SIM (micro i nano) 

U Ciebie to wygląda ewidentnie na problem sprzętowy.

U innych trudno stwierdzić bez info chociażby o wersji romu i czy Redmi 3 czy pro. Często sprzedawcy wgrywają wersję 7.1.3  na zablokowany BL do Redmi 3 pro, a w tym romie jest problem z SIM na wersji pro. Na 6.5.12 powinno wszystko działać. na chińskim dev wgranym od podstaw przez MiFlasha tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie, po nocnych kombinacjach, sytuacja wygląda tak że ten telefon także dał się odblokować (dostałem zgodę ok tydz. temu na odblokowanie pierwszego kupionego Redmi3Pro). Nie wiem czy to tak miało działać, czytałem że zgodę dostaje się na odblokowanie jednej sztuki, za miesiąc można prosić jeszcze raz. Na forum oficjalnym też orłem nie jestem, nie pisze tam hobbistycznie. Jednak fakty mówią same za siebie, mam przed sobą dwa identyczne Redmi3Pro. Takie same bo po odblokowaniu tego drugiego, postawiłem i na nim MIUI 7.4   6.5.26   5.1.1LMY47V z MIUIPolska. Karta jako taka nie działa ale... no właśnie jest ale... przez noc przyszły na ten telefon 2 sms, jeden dot. moich prób połączenia się z nim, drugi od operatora. Nie wiem co o tym myśleć, nie mniej jednak wiem na pewno że zmiana ROMu na jakikolwiek inny już nie pomoże.

Sen z powiek spędza mi myśl o tym że muszę go reklamować, żona czekała prawie 3 tyg. na tel. Tydz czekałem na odblokowanie, później tydz testowałem tel. dopiero przyszła decyzja o zakupie drugiego. Jeszcze z wysyłką xiaomi.com.pl zwlekał bo jak wspominałem flashował te telefony żeby ludzie dostali już z MIUIPolska.

Edytowane przez CoMeszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...