Skocz do zawartości

Telefon dziewczynie Redmi 3 Redmi 3 pro czy Mi4


homman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zawsze interesowały mnie duże telefony. I przesiadam się z RN2 Na RN3 pro prime.

Myślałem że odziedziczy po mnie RN2 ale duży.

 

Mógłby mi ktoś wyjaśnić różnice R3 i R3pro coś poza czytnikiem i 1 GB ?

Zależy mi raczej na czytniku palca którego nie ma w MI4C.

A mi 4S który ma czytnik jest drogi

No i język polski wymagany.

 

I co takiego ma MI4C nad R3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że budżetowiec ? 

Dla mnie takie gadanie jest po prostu głupie. Chyba że widać wyraźną różnicę w aparacie czy jakości wykonania.

Jedynie MI4 bez żadnej litery wersja zagraniczna wyróżnia się jakością wykonania. Ma metalową obudowę jak iphone i ma IR.

Reszta to prawie to samo co redmi. Mi4C ma podobny aparat jak RN3pro.

 

Czyli podsumowując R3 pro. Nie działa czytnik, Nie ma w zasadzie jeszcze polskiego romu i dopłacam 25$ +_

W tej cenie spokojnie kupuję RN3 na helio. Nie mam problemów z softem i mam działający czytnik. Ale 5,5 jest be.

 

Jeśli miałbym wybierać między Mi4C a MI4 overseas który lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Mi4c.

Gadanie... Mi4c ma lepszy aparat i procesor od Redmi 3. Jeżeli grasz w wymagające gry to się to zauważy.

Redmi 3 też ma IR i metalowa obudowę (tylko ze nie jak ajfon).

Co do wersji Pro, to według mnie jest nie opłacalna, bo już lepiej wziąść wersję Note 3.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon dla kobiety poza tym jw dla mnie to aż nad to. Ja na swoim tel grałem tylko w mortala i minionki kilka razy.

 

Potrzebuję głównie czytnika palca i 5 cali. Reszta mało istotna. Gdyby to było 5,5 cala to RN3 na helio 16GB spokojnie za 170$ kupuję.

Mi4C nie ma IR, jest plastikowe i nie widzę sensu. Ten telefon jest raczej porównywany z moim RN2. Wolał bym MI4. W dodatku jest tańszy. Ale brak czytnika.. MI4S jest z tego wszystkiego najdroższy.

Redmi 3 pro ma to co mi trzeba ale nie ma softu i ekonomicznie wychodzi kiepsko... Ale wyjścia nie widzę.

 

PS Wie ktoś jak ukryć SMSY i połączenia od 1 osoby ?

Bo jak ukryć wszystkie to wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sadistik napisał:

A ja jeszcze się wtrące z takim pytaniem - czy mi4 jako flagowiec ma lepszy wyświetlacz niż taki redmi 3?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

raczej podobny, z tą różnicą, że Mi4 ma GG3, a Redmi3 Dragontail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Redmi2 napisał:

Hmm ale to raczej bez jakis wiekszych roznic w zadna strone na plus.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

GG3 jest niby bardziej wytrzymała, nie wiem, nie rzucam telefonami po chodnikach więc ciężko mi to stwierdzić w praktyce :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Hehe poswiecilbys swoje telefony dla forum :-P.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Gdybym miał Apple, albo Samsunga, to z wielką radością ponownie rzuciłbym nimi nawet pod walca drogowego, ale nie Mi4, ten telefon zbyt dobrze mi działa i zbyt wiele oferuje :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Redmi2 napisał:

Nie wiem co za mania ostatnio porownywania seri mi do redmi. Jeszcze redmi note 3 do mi4 to bym sie jakos zastanawial, ale redmi do mi4s/c ?

Redmi 3 dobry tel ale nie umywa sie do mi4c mi4s.

Zalezy co komu potrzebne i ile chce ktos wydac kasy i jakie ma preferencje wizualne.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

No ja porównuję, bo siostrze spodobał się mój Redmi 3, więc myślę nad sprezentowaniem go jej, a sam mam chęć na mi4 właśnie.. Tylko nie mam pojęcia, którą wersję wziąć. Co do ekranu, to i tak używam szkła, bardziej chodziło mi o nasycenie barw, jasność, kontrast, itp. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sadistik napisał:

No ja porównuję, bo siostrze spodobał się mój Redmi 3, więc myślę nad sprezentowaniem go jej, a sam mam chęć na mi4 właśnie.. Tylko nie mam pojęcia, którą wersję wziąć. Co do ekranu, to i tak używam szkła, bardziej chodziło mi o nasycenie barw, jasność, kontrast, itp. :P

Mi4 -> Sharp/JDI, czyli ekrany z wyższej półki.

Redmi 3 -> Brak podanej przez producenta firmy, więc jakaś mniej znacząca firma na rynku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cytat

 

Nie wiem co za mania ostatnio porownywania seri mi do redmi. Jeszcze redmi note 3 do mi4 to bym sie jakos zastanawial, ale redmi do mi4s/c ?

Redmi 3 dobry tel ale nie umywa sie do mi4c mi4s.

 

 

Niby co takiego ma MI4 czego nie ma Redmi ?

Wciąż nie argumentujesz poza "flagowiec" 

W przypadku markowych tel daje to głównie wsparcie w xiaomi w zasadzie ludzie jak ja nie widzą wciąż różnic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Mi, widziałem 4C miałem Lenovo mam redmi note 2. 

Miałem iphona 5s firmowego... jakość wykonania tel przestaje być ważna po 2 3 upadkach uwierz mi. A plastik akurat jest lepszy.

 

Dlatego pytam czy ma cokolwiek aplikacyjno funkcyjnego jak np większość markowych tel nie wyłączanie podświetlenia gdy na niego patrzysz czy cokolwiek innego. Bo dla mnie to ma tylko brak dual sima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam redmi a żona mi. Redmi umywa się do mi. Xiaomi robi i tak dobre fony. Jakość jest super w porównaniu do innych producentów. Jednak jakość serii mi bije serie redmi. Nie mam tu może porównania do redmi 3. Ale mój redmi note lte w stosunku do mi4 żony to zabawka.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jw pod względem jakości jedynie MI 4 z metalowymi ramkami mi się podoba. Mi4c i redmi note plastik plastik i tyle.

Poza tym jw chodzi mi o funkcjonalność jakąkolwiek przemawiająca za MI.

Redmi note 2 mam pół roku. Więc dla mnie na Mi to jedynie większa strata kasy. Nie kupuje tal na 2 3 lata

Co do jakości też się nie zgodzę bo gdyby nie to że MIUI ma chmurę którą pokochałem i muszę mieć. Brałbym LG G3 za 129 pln w orange o 40pln miesięcznie. Czyli tel prawie za free.

 

I z tego właśnie wynika porównywanie mi i redmi. Po prostu czy warto dopłacać do jakości wykonania często 50% jak i tak za jakiś czas zmienimy. W przypadku serii 3 gdzie mamy już metal to naprawdę coraz mniejsze różnice. A czy metal lepszy? Popatrz ile jest pogniecionych redmi note 3.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4 jest teraz w dobrej cenie co czyni go mocno konkurencyjnym do serii redmi. Ja bym osobiście brał mi4. Jak bym miał wybierać między redmi 3 a mi4. No ale to każdy robi jak chce. Jak chcesz to weź coś w abonamencie. Czy telefon prawie za free szczerze wątpie. Braciak jak sobie przeliczył abonament i porównał fony to wybrał chinola i abonament bez fona bo się bardziej opłacało. No też zależy jaki abonament bierzesz ale cuda tam nie dostaniesz. Reasumując mi4 jest teraz w atrakcyjnej cenie i jak tu już na forum pisano " żal nie skorzystać" ;)

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi4 metalowy (który biorę pod uwagę) Jest słabszy od redmi 3 snap 616 cena jest porównywalna ok 150$

I nie dostanę mi4 metalowego 32GB w ludzkiej cenie tylko 16GB. Gdyby Mi4 metalowe miało palec i 32GB to bym się nie bawił w szukanie tel

 

Porównuje telefony w podobnej cenie bo to ma sens. A nie skakanie z 500 na 1500 za mi 5.
Każdy tak mówi seria albo kilka dodatków ale jakich?  O tym się rozwlekamy kolejne x postów. Zamiast ktoś mógłby je wymienić.

Pytam o cokolwiek i wychodzi na to że różnic brak.

 

Co do abonamentu za free orange na dzien kobiet, dzień matki tnie ceny o 50%.

Policz sobie dokładnie abonament mojej mamy 39,99pln za 2GB netu i no limit 24 miesiace LG G3 za 129pln (tylko dla użytkowników z min 2 usługami orange)

Wychodzi ci 10pln miesięcznie w porównaniu do virgin np czyli 240pln przez całą umowę + 129pln za tel. Telefon wart ponad 1k pln.

Telefon niebo a ziemia w porównaniu do redmi note 2. Ale brak chmury. Przeglądania zawartości na kompie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran full HD, lepszy aparat z ois, androida 6.0( wiem że w przypadku miui to nie jest istotne) no i można do niego drewniane plecki założyć:) Lista zalet redmi też jest długa, jak na swoją cenę jest świetnie wykonany, ma nawet niezły aparat,dual sim no i ta bateria... To nie jest taki prosty wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz nie zwróciłem uwagi że tam nie ma ekranu HD i optyczna stabilizacja. I to jest właśnie coś istotnego.

Plecki akurat mnie nie interesują bo i tak znając życie będzie jakaś myszka miki w koło czy coś...

Biorę na 90% redmi 3 pro. Ze względu na czytnik i baterie.

 

A uważasz że tak nie jest ? Normalnie telefon stoi ok 300 350pln w abonamentach po 50 pln. Zazwyczaj masz telefon wliczony w cenę abonamentu ale nie zawsze. Pośledź sobie co daje orange jak jeszcze masz u nich wszystko w stylu energię, tv , net itd. A ja na tym jadę bo rodzice mają :)

Więc dla mnie warto wziąć to LG i po prostu sprzedać od razu.

 

NAPISANE MASZ WYRAŹNIE. MIUI daje mi chmurę, szybką możliwość przeniesienia danych. Pisanie notatek na kompie i synchronizacji z MIUI.

To jest jedyny powód dlaczego trzymam się xiaomi. Niestety nie ma już takiego wsparcia dla innych tel bo pewnie bym wgrywał na chama do LG G3.

 

A dziewczyna w zasadzie tylko i wyłącznie przez możliwość szybkiej zmiany tematów i motywów.

JW mam redmi note 2 i nie narzekam.

 

Zastanawiam się między mi4 2/16 a redmi 3 pro 32GB i czytnik. ok 150 153$

Mi4 w cenie 129$ nie widziałem. Nawet na gearbescie są po 150.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz myśle o zmianie i nie patrze już na redmi. Celuje w mi nota bo ma lepszy aparat no i wykonanie. Do tego są bambusowe plecyki ;) mi4 z bambusem - rewelacja 😁

aparat w mi4 jest naprawde dobry. Żona sama była w zaskoczona jakością zdjęć a bardzo jej na tym zależało.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli mi4 jest do wzięcia za 129$

To potrzebuje 2 info.

GDZIE ? Masz racje na spemallu np jest w takiej cenie 

Czy idzie przenieść dane na SD a nie jak w redmi note 2 że ani nagrań rozmów nie można ani aplikacji.

Czy idzie ukryć SMSY i połaczenia od konkretnych osób.

 

PS. I tak używam gumowych TPU do okola najczęściej z rysunkami więc za bambus itd dziękuję.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mi4 już jest wer Warszawa od piątku więc liczę że jutro/wtorek będę go miał u siebie. Traktuje ten ten telefon trochę jako ciekawostkę, w końcu ma już półtora roku. Jeśli się sprawdzi to zostanie aż zaczną u mnie odpalać lte800, jeśli nie to zaraz pójdzie na sprzedaż. Najbardziej szkoda mi w redmi 3 tej baterii. Pierwszy telefon od bardzo dawna który mnie nie doprowadzał do szału w tym względzie. Aparat jak dla mnie na telefon jest ok, jeśli ten w mi4 będzie lepszy to nic tylko się cieszyć. Mam zapasowo w domu huawei g7 z tym samym imx214 i faktycznie foty robi mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta zapomniałem o tym. Czyli jednak niestety wciąż wszystko przemawia za redmi 3 pro.

Akurat jej dual nie potrzebny. Ale liczyłem na 16 GB + zdjęcia na SD. Tak jak ja mam w redmi note 2.

No to niestety decyzja zapadła. Zbyt mało zalet Mi4 dla mnie

Gdyby redmi 3 pro miało takie same kratkowane plecki jak redmi 3 to już w ogóle była by zachwycona.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli mi4 jest do wzięcia za 129$

To potrzebuje 2 info.

GDZIE ? Masz racje na spemallu np jest w takiej cenie 

Czy idzie przenieść dane na SD a nie jak w redmi note 2 że ani nagrań rozmów nie można ani aplikacji.

Czy idzie ukryć SMSY i połaczenia od konkretnych osób.

 

PS. I tak używam gumowych TPU do okola najczęściej z rysunkami więc za bambus itd dziękuję.

kurna a miui ma możliwość ukrywania sms i połaczeń?? Pierwsze słysze. Jeśli tak to od której aktualizacji bo dawno nie robiłem aktualizacji??

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wsadzisz SD to Mi4, to tak ;) .

Ja między innymi skreśliłem Mi4 z powodu braku SD (w Nexusie (AOSP!!!) mam 16GB i ledwo co mi starcza miejsca (a tak naprawdę, to już nie starcza)).

Drugim powodem był stabilny MIUI na LP, bo jak czytam o MM na MI4, to się załamuje (a szkoda) :/ .

No i ostatnim to bateria. Mój poprzedni telefon (SGS3 LTE) trzymał +-2h na ekranie (nowa bateria), co na Redmi 3 ten wynik podskoczył o +-9h...

Aparat nie jest zły (dawałem tutaj zdjęcia wykonane tym telefonem).

Jak osoba która ma mieć ten telefon nie gra w wymagające gry (co i to nawet ciągnie), to telefon jest dla niej. 

 

Plus dla Mi4 za "ajfonowy" wygląd obudowy (zwłaszcza boki).

 

Tak w ogóle, to Mi4 do Redmi, to jak porównać Xperie M do Xperii Z albo Galaxy Grand Prime do S6...

 

Edytowane przez enesas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość ukrycia wszystkich.

Niestety nie ma wybranych i dlatego pytam.

Jest na pewno taka możliwość jak zmienisz program do sms

łeeee, zmianiać nie będe 😁

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...