Skocz do zawartości

sklep Alibaba - ktoś zna?


magyarek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ktoś z was zna taki serwis? To chyba Chińczyki, sądząc z chinglisha, jakim do mnie piszą... Od jakiegoś czasu (półtora miesiąca gdzieś) dostaję od nich oferty zaadresowane do jakiegoś Ashisha. Na początku oczywiście było info o założeniu konta, którego nie potwierdziłam i miałam nadzieję, że to załatwi sprawę, ale nie, twardo mi wysyłają oferty. W końcu się wkurzyłam i napisałam do nich, że to jakaś pomyłka i że proszę o usunięcie adresu i w ogóle tego konta z bazy danych, to mi odpisali, że oczywiście, że bardzo przepraszają, że usuną, jak tylko wyślę im skan dokumentu tożsamości i prawa jazdy, żeby mogli zweryfikować tożsamość. 

No na głowę jeszcze nie upadłam, teraz się z nimi bujam, w ostatnim mailu zagroziłam im zgłoszeniem sprawy na policję w związku z próbą wyłudzenia danych, nie mam pojęcia ani skąd oni są, ani skąd jest ten cały ashish, weszłam z ciekawości na tę ich stronę i to jest taki normalny sklep typu Euro, Gearbest itp... 

Ktoś miał z nimi do czynienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że dodanie nadawcy do spamu nie rozwiązuje kwestii konta założonego na mój adres... ;)

Ale - no proszę. Postraszyłam ich policją i zadziałało z mety. " I have deactived your account now and you will not receive any notifications from Alibaba" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie zakładałam konta na Aliexpress, to raz :P, a dwa - to było konto na jakiegoś Ashisha, nie moje. 

A dla potomnych - w takich sytuacjach warto postraszyć zgłoszeniem na policję phishing scamu. 

Edytowane przez magyarek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...