Sign in to follow this  
pawel0520

Note 2 prime wersja chinska i europejska

Recommended Posts

Hej,

słyszałem coś o tym, że weszła jakaś aktualizacja i wersja chinska telefonu nie działa już w pl. dokładniej mowiac nie lapie zasiegu. Czy to prawda? jak rozpoznac wersje europejska?

Ja mam chyba niby "wersję chińską" o ile taka jest bo z brandem China Mobile 4G w postaci logo na pleckach telefonu i zasięg na obu kartach jest :) z tym że ja kupiłem telefon od polskiego sprzedawcy z wgranym miuipolska. Masz jakieś źródło tych rewelacji?

Zrodl to tylko zaslyszana rozmowa, ze ktos kupil nowy tel, rozpakowal i zainstalowal jakas aktualizacje, która sprawila ze fon przestal lapac zasieg. Takie info tylko zasłyszane dlatego pytam czy coś takiego w oógle jest :) kiedys czytałem ze nie ma praktycznie zadnej roznicy pomiedzy wersjami td/fdd i że obie działają bez problemu w pl

mam pytanko tez czym rozni sie wersja unlocked od zwyklej np. w tej ofercie? http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-dhlXiaomi-Redmi-Note-2-Prime-MTK-X10-Octa-Core-2-2GHz-32G-ROM-2GB/32567680314.html?spm=2114.01010108.3.1.lJslJQ&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201602_2_10037_10034_507_10032_10020_10017_10005_10006_10021_10022_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_1&btsid=7cbae205-c9ad-4936-b46f-b8a4f047908c

Edited by pawel0520

Co do wersji REDMI NOTE 2 PRIME Unlocked mi wyszła z Allegro 680 zł - na Gearbest jest po przeliczeniu 571 zł ( łapiąc się na cło wyjdzie to samo + tu od ręki w 2 dni tel u mnie ).

Podsumowując:

1 - Telefon dotarł z dziwnym ROM-em od xiaomi.eu 7.0.6.0 Stable z PL ( Dziwny bo albo skleroza moja bo 7.0.6.0 Stable znam dokładnie ale przy pierwszym uruchomieniu systemu za wyjątkiem Języka PL była opcja wyboru LOKALIZACJI - a tu o dziwo BRAK POLSKI -  wszystko ze wschodu - optymalnie Rosja, Ukraina - dałem UKRAINĘ ). Wszystko działa - dosłownie - sieć PLAY.

2 - Oznaczenie telefonu: Remdi Note 2 Prime TDD-LTE 2015056 - wersja europejska ma oznaczenie - 2015712

3 - Sprawdziłem z moim Redmi Note 2 Standrad 16GB FDD-LTE 2015051 UE -  Częstotliwości i są takie same -  na opakowaniu oczywiście wersja unlocked nie powinna działać - tak jak z wersjami TD - a działa :)

4 - Zainstalowałem TWRP ( przez FLASHTOOL ) - zrobiłem kopię i zainstalowałem sMIUI 7.1.3.0 Stable - i wszystko ok - przynajmniej w PLAY-u

5 - Reszta w załącznikach - powinno być ok

IMG_20160429_192531.jpg

IMG_20160429_192557.jpg

Bez nazwy-1.jpg

Edited by zonee

19 minut temu, fyme napisał:

I masz pewnie logo China Mobile na pleckach jak ja :)

No właśnie NIE :) tylko na opakowaniu - ale u ciebie tez wszystko działa ;) wiec ok

Ale :0 ale : jak tak sobie myślę to zaślepka od tylnego aparatu była naruszona - wiec albo przez to iż firmy z Allegro same dogrywają ROM-y xiaomi.eu - aby nie męczyć klientów bóg wie czym - a co za tym idzie - klapkę tylną zmienić nie kłopot :)

Edited by zonee

Ja mam takie same nalepki na kartonik i w gratisie brand china mobile na plecach telefonu. Telefon dostałem z wgranym romem miuipolska i twrp.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, fyme napisał:

Ja mam takie same nalepki na kartonik i w gratisie brand china mobile na plecach telefonu. Telefon dostałem z wgranym romem miuipolska i twrp.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Więc jak sądzisz - nie powinno być problemu jak xiaomi.eu oraz miui polska działa ?! Raz walczyłem z kimś na wersji RN2 TD 16GB ( przypadek jeden chyba na milion ) gdzie coś złego PRZY zmianie ROM-u się zadziało ze sterownikiem anteny - i trzeba było dogrywać oddzielnie bo LTE padło ! Ale nigdy więcej o tym nie słyszałem nigdzie :) a to było dawno !

ps. jakiej sieci używasz ? częstotliwości

Hej, 
Ja swojego RN2 Prime kupiłem tu: http://xiaomi.com.pl/
I jak się okazuje mam wersje  TDD-LTE 2015056
Kupując u Polskiego dystrybutora nie powinienem mieć wersji EU??
Czy na wersji TDD-LTE 2015056 będzie mi normalnie działać LTE i jak wam się objawia działanie LTE na wyświetlaczu??

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this