Skocz do zawartości

MIUI 7.2 i Redmi3 Pro - kilka pytań nowicjusza


jarusss

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od kilku dni jestem posiadaczem Redmi 3 Pro. Po kilku godzinach walki z nowym dla mnie interfejsem w dodatku w mało przyjaznym środowisku oryginalnym urodziło mi się kilka pytań:

  1. Czy można przywrócić telefon do stanu z pudełka? Chodzi mi o to czy jak wgram spolszczoną wersję (z xiaomi.eu) to czy w razie 'W' będę mógł przywrócić oryginał i zablokować bl?
  2. Sporo forum przejrzałem i nie znalazłem - czy da się ustawić skróty na pulpicie? Chodzi np. o bookmarki z przeglądarki chrome czy skróty z innych aplikacji (np. w Nexusie7 mam apkę Bilkoma z której można wyciągnąć skrót ulubionych tras.)?
  3. Trochę nie tu i nie na temat ale mam pytanie - używam Spotify. Po zainstalowaniu na Redmi zauważyłem, że nie mogę wybrać sobie konkretnego utworu z playlisty do odtworzenia (na N7 wszystko działa poprawnie, numery wersji te same). Ma ktoś jakiś pomysł?
  4. Dźwięki, ringtony itp - jak można wgrać jakiekolwiek i z nich korzystać? Chcę np. zmienić Phone Ringtone to jedyne co robi to przenosi mnie na zakrzaczkowaną stronę :(
  5. Czy jest możliwość zmiany domyślnej apki dla App Store z MUI na Sklep Google Play?
  6. Podświetlanie klawiszy pod ekranem - miałem dziwne wrażenie, że jak pierwszy raz włączyłem telefon to klawisze pod ekranem się podświetliły. Da się jakoś włączyć im podświetlenie?
  7. Messenger Facebooka - macie pomysł może, dlaczego nie można przejść do okna rozmowy bezpośrednio z notyfikacji w status bar? Pokazuje mi się treść komunikatu (tekstu rozmówcy), naciskam na nią i nic się nie dzieje
  8. Messenger Facebooka - zauważyłem, że w Status bar wyświetla mi się komunikat, że dymek rozmowy jest aktywny, ale niestety żadnego dymka nie widać. Jak wyłączyć ten komunikat albo włączyć dymki rozmowy?
  9. Synchronizacja gmaila - problem mam tego typu, że maile czasem synchronizują się błyskawicznie a czasem po godzinie lub więcej. Gmail jest w autostarcie, ma włączone powiadomienia. Macie może jakiś pomysł jak zrobić, aby zawsze synchronizowały się od razu?

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już masz odblokowany bootloader? Przypuszczam, że jeszcze nie i możesz wgrać rom eu 7.1.3 na razie jedyny na zablokowany bootloader! To nie spowoduje jego odblokowania i zawsze będziesz mógł wrócić do oryginalnego Xiaomi, Jak to zrobisz to połowa twoich pytań straci sens.Dzwonki da się zmieniać również w chińskim romie, trzeba kliknąć bodajże w jeden z przycisków po prawej na dole i cię przeniesie do zawartości telefonu! Gdzieś o tym pisałem na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

A już masz odblokowany bootloader? Przypuszczam, że jeszcze nie i możesz wgrać rom eu 7.1.3 na razie jedyny na zablokowany bootloader!

Znaczy drogi przyjacielu mam najpierw zrobić to http://en.miui.com/thread-218644-1-1.html a później to http://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-eu_redmi-3-7-1-3-0-miflash-rom.30500/ ?? I nie będzie problemu, że to 3 Pro?

2 godziny temu, FromWP napisał:

.Dzwonki da się zmieniać również w chińskim romie, trzeba kliknąć bodajże w jeden z przycisków po prawej na dole i cię przeniesie do zawartości telefonu!

I już sprawiłeś, że mój dzień stał się piękniejszy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak 3pro, (nie zauważyłem),to trochę komplikuje, wgrać wgrasz ten rom (bo oba modele mają ten sam "ido") ale czy wszystko będzie działać to się okaże, w razie czego wrócisz bez problemu do chińskiego! Jednym działa, inni zgłaszają problemy.

A co do tego co zrobić to wystarczy ten drugi link i chyba bezpieczniej, bo przerobione przez wielu, ja to już robiłem w dwóch Redmi 3 (ale nie pro!).

Edytowane przez FromWP
Dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FromWP napisał:

A jak 3pro, (nie zauważyłem),to trochę komplikuje, wgrać wgrasz ten rom (bo oba modele mają ten sam "ido") ale czy wszystko będzie działać to się okaże, w razie czego wrócisz bez problemu do chińskiego! Jednym działa, inni zgłaszają problemy.

A co do tego co zrobić to wystarczy ten drugi link i chyba bezpieczniej, bo przerobione przez wielu, ja to już robiłem w dwóch Redmi 3 (ale nie pro!).

FromWP wlasnie czytalem ze niektorym czytnik linii nie dziala:-( Ale... Wracajac trochę wracając - mogłbyś pomoc trochę odpowiadając na moje pytania dla wersji chińskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 pro na 7.1.3 niektórym nie widzi kart SIM!

Już o chińskim romie zapomniałem, i używam innych aplikacji (Tidala, nie Spotify, nie używam facebooka itd) Generalnie usługi googla z chińskim romem średnio dobrze współpracują, na romach eu jest wyraźnie lepiej! Jak ustawić dzwonki masz tu: 

Przyciski funkcyjne nie mają podświetlenia!

Więcej nie pomogę, musisz sam szukać!

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...