sewo85

Czujnik zbliżeniowy w połączeniach przychodzących nie działa Redmi 3

Recommended Posts

Witam, mam problem z czujnikiem zbliżeniowym w moim Redmi 3 a mianowicie nie wygasza mi ekranu przy połączeniach przychodzących i jest to troszkę męczące bo co raz gdzieś dotknę policzkiem na wycisz lub zawieś i zanim się zorientuję ze gada sam ze sobą mija jakiś czas. W połączeniach wychodzących jest wszystko ok wiec to raczej nie wina czujnika. w opcjach połączeń przychodzących też ma  zaznaczona opcję wygaszenia ekranu przy zbliżeniu. Może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził.  

mam to samo + problem z czujnikiem światła w redmi 3s

najgorsze, że sytuacja dzieje się wybiórczo i ciężko będzie to udowodnić sprzedawcy... :-(

Spróbuj zmienić motyw. U mnie na oryginalnym co jakiś czas wyskakiwała informacja że zasłonięty jest czujnik zbliżeniowy.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

kurcze u mnie zmiana motywu pomogła! ;-) nie wiem jaki jest związek między motywem a czujnikami - ale wczoraj widoczność w ostrym słońcu była ok :-D

O! Widzę, że nie jest to odosobniony przypadek a już zarzucałem, że to wina właściciela telefonu :D Wersja MIUI MIUI 8 Global 6.9.1 | Beta - od samego początku użytkowania tego telefonu są z tym problemu. Ktoś, coś?

Dnia 10.09.2016 o 19:51, jabartu napisał:

Spróbuj zmienić motyw. U mnie na oryginalnym co jakiś czas wyskakiwała informacja że zasłonięty jest czujnik zbliżeniowy.

Na jaki zmieniłeś?

14 godzin temu, Pitek1 napisał:

Zmieniłem motyw czujnik działa ale teraz jak żona (tel. żony) dzwoni to włącza się zawieszała rozmowę .

No właśnie ja też zmieniłem w drugim telefonie motyw i nadal zawiesza grr.

Ktoś wie jak to rozwiązać?

Ja mam regress (nie działają skróty na ekranie blokady) Polecam też samouczek - diagnostyka można też sprawdzić/sklibrowac czujnik.

Zmieniłem ustawienia. Zobaczymy ;) Zauważyłem, że te problemy pojawiają się przy dużym słońcu.

Nic to nie dało. Jakieś inne pomysły? Przez to telefon traci swoją podstawową funkcję 😮

do baani :? żeby wykluczyć błędy softwarowe wgrałam na nowo system miflashem  (global dev 6.9.8) wczoraj było wszystko pięknie ładnie a dziś  telefon się zblokował podczas rozmowy.... myślę, że xiaomi wypuściło serię wadliwych redmi 3 i redmi 3s i tyle.... a najgorsze jest to, że ciężko udowodnić sprzedawcy, że coś nie działa - bo nie dzieje się to cały czas a w dodatku przy testach wychodzi, że czujniki działają prawidłowo więc jedna wielka du... :-(

Edited by marglcia

do baani :? żeby wykluczyć błędy softwarowe wgrałam na nowo system miflashem  (global dev 6.9.8) wczoraj było wszystko pięknie ładnie a dziś  telefon się zblokował podczas rozmowy.... myślę, że xiaomi wypuściło serię wadliwych redmi 3 i redmi 3s i tyle.... a najgorsze jest to, że ciężko udowodnić sprzedawcy, że coś nie działa - bo nie dzieje się to cały czas a w dodatku przy testach wychodzi, że czujniki działają prawidłowo więc jedna wielka du... :-(

Czyli to wada fabryczna.. Szukałaś może podobnego wątku na międzynarodowym forum MIUI?

hmmm mam wszystko zgodnie z zaleceniami poustawiane... jedyne co mi przychodzi do głowy teraz, że może faktycznie nie trzymam telefonu czasami przyklejonego do twarzy i wtedy czujnik może świruje hmmm.. muszę to sprawdzić :-D

Edited by marglcia

Jako ciekawostkę mogę podać że u mnie przy włączonej blokadzie przy twarzy w czasie rozmowy czasami włączyła się aplikacja notatki.

redmi3-root-MIUI8.1v6.9.8

Gdyby włączały się notatki to pół biedy. U mojej dziewczyny włącza się tryb zawieszenia rozmowy, rozłącza rozmowę lub dzwoni do kogoś innego...

Dla mnie to już nawet nie jest śmieszne...

To faktycznie wada raczej leży po stronie softu i to niezależnie czy china stable / dev czy eu na każdym mi się to dzieje i to w najmniej oczekiwanym momencie, np jak ktoś dzwoni, nagle wskakuje ekran screen czujnik zasłonięty no i jak tu odebrać..., a jak już się uda to ekran podczas rozmowy nie wygasza się.

Błąd w sofcie polega na tym, iż opcja przypadkowe użycie jest niedostępna, a tuż po wgraniu romu była dostępna- celowo ją wyłączam, problem w tym, że sama się włączyła i zablokowała...???

Screenshot_2016-09-16-20-34-39-673_com.banggood.client.pngScreenshot_2016-09-16-14-34-18-045_com.android.settings.pngScreenshot_2016-09-16-18-13-37-624_com.android.settings.png

Mi kalibracja nie pomogła, znów podobna historia z rana. Ciekawostka - przy każdym nieprawidłowym działaniu sensora zbliżeniowego występuje w parze nieprawidłowe działanie opcji odblokowanie telefonu poprzez czytnik linii papilarnych, ekran włącza się po czym od razu gaśnie, po wciśnięciu Power pojawia się komunikat - czujnik zasłonięty...

No i padło.

Dopóki nie ustawiłem odcisku palca opcja przypadkowe użycie była dostępna, jednak po ustawieniu odcisku i włączeniu opcji wymagaj hasła, opcja przypadkowe użycie włączyła się i zablokowała.

Pytanie no i co teraz. Jakieś pomysły, czy czekać z nadzieją na kolejny update. To chore, mając czytnik linii papilarnych i nie móc go użyć bo soft kuleje.

Widzę, że każdy ma z czym innym problem. U mnie czytnik w Pro działa bez problemu ale w Redmi 3 jest problem, że telefon rozłącza itd w trakcie rozmowy...

Cytat z forum

Czy ktoś też ma problem z czujnikiem zbliżeniowym podczas rozmów? Nie gaśnie mi ekran jak rozmawiam i czasem świruje czujnik linii papilarnych. Odblokowuje i blokuje od razu i muszę manualnie odblokować

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Tak, wywal obecnie zapisane ustawienia blokady ekranu, dodaj na nowo palec oraz hasło. U mnie pomogło na redmi note 3 pro 

redmi3-root-MIUI8.1v6.9.8

kuuurcze jestem na globalu dev 6.9.8 i właśnie otrzymałam zgodę na odblokowanie telefonu, ale widzę, że chyba to nie ma sensu bo na xiaomi.eu 6.9.8 jest to samo??? nie wiem czy teraz bawić się w wgrywanie???? nie wiem co robić - czy lepiej czekać na ota - trochę się boję wgrywania eu :-D

Też mam jajca z tym czujnikiem. Często zawieszam rozmowę albo wyciszam mikrofon....:/

Dzisiaj robiłem cotygodniową aktualizację, poprawili diodę to i może to też :)

Edited by mondeoklub