Skocz do zawartości

Czarna lista nie zawsze blokuje


rzutberetem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam MIUIPolska 6.1.28 na Mi4c i zauważyłem dziwną rzecz: Firewall(w panelu sterowania) nie zawsze blokuje dzwoniące do mnie numery pomimo, że są dodane do czarnej listy.

Na poniższym screenshocie dzwonił do mnie "Spam Mix" pomimo, że był na czarnej liście, o czym świadczy menu edycji gdzie jest pozycja "Usuń z czarnej listy". Poza tym sprawdzałem w Firewallu, że widnieje tam ten numer (różni się tylko tym, że nie ma prefiksu +48). Dziwne jest to, że dwa dni wcześniej dzwonił ten sam numer i był poprawnie blokowany.

Z czym może być związany ten problem? Może jakiś proces/usługa odpowiedzialna za czarną listę zawiesza się? Może dzwoniący potrafią "podstawić" inny numer telefonu, a wyświetla się jeszcze inny?

Screenshot_com.android.contacts.thumb.pn

Edytowane przez rzutberetem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i problem z tym, że Firewall nie zawsze blokuje dzwonienie numerów z czarnej listy związany jest z czyszczeniem pamięci RAM (x), które jest dostępne na dole w ekranie pokazującym uruchomione aplikacje(menu).

Gdy nie czyszczę pamięci RAM problem z blokowaniem nie występuje.

Czy w związku z tym da się jakoś pogodzić czyszczenie pamięci RAM z Firewallem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Miodeczek napisał:

Chyba apki firewall czy czarna lista nie ma jest tylko panel sterowania, może sprobuj zakłódkować Panel sterowania.

Dokładnie, "zakłódkowałem" Panel sterowania i problem się rozwiązał. Dzięki. :-D

Chociaż wolałbym, aby nie było widać tej zakłódowanej apki w menu.

Edytowane przez rzutberetem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...