Skocz do zawartości

Zmiana dpi


pull1990

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego pobierz http://www.mediafire.com/?ix65nv63gm35dgu
Wrzucasz ten plik do /system/media/theme/defalut

Ustaw prawa do pliku tak 4d615fbfcc0b001da9ece5a3e4bfd0e6.jpg

3 minuty temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Jak to nie ma, musi być

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Nieprawda - na przyklad w MI4c nie ma. Musialem to reczenie dopisac - zreszta juz wyzej o tym pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wyzwolenia pisałem wcześniej, że nie miałem takiego zapisu w tym pliku więc go utworzyłem ale po restarcie nic się nie zmieniło. Dopiero po wrzuceniu tego pliku com.miui.home i restarcie siatka się zmieniała. Czy samo dopisanie tej wartości u Ciebie coś dało? Zmiana tej wartości dpi zmienia rozmiar ikon czy może odległości od siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, też podmieniłem ten plik i luncher mam więcej ikonek wygląda bardzo fajnie. 

 A jak zmienić DP I dla reszty systemu ? Kolega sugerował jakiś program rozumie że tym programem . Tylko ich jest dużo i nie potrafię znaleźć tego o którym on pisze, tej firmy . Może ktoś mi podpowiedzieć czy muszę go pobrać i dać link do niego? 

Pobierz ten :/568de30d66bd27e348dc14e1e5e0d310.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restartowany, root też jest, apki przy pierwszym uruchomieniu pytały o dostęp i go przyznałem. W SuperSU są na zielono. Generalnie podczas edycji buildprop.editor po restarcie jest zmiana w pliku a po edycji texdroidrt_dpi i restarcie wartość dpi jest taka sama jak była. Jaką apką robicie zrzuty? Bo ja mam tylko możliwość z paska wybrać "zrzut" i robi on po kilku sekundach ale widziałem że niektórzy nawet zrzuty z recovery wstawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pull1990 napisał:

Pewnie nie masz przyznanych praw root bo wygląda na to że nie zapisuje zmian.

Tak jak już pisałem, apki przy pierwszym uruchomieniu pytały o dostęp i go przyznałem. W SuperSU są na zielono. Zarówno zmiana wartości dpi buildprop.editorem jak i edytorem total commandera się zapisuje tyle, że po restarcie żadnych zmian, prócz tych wprowadzonych plikiem com.miui.home, nie dostrzegam. Może daj zrzuty ekranu z wartością np. 360 i 460 to zobaczę jaka jest różnica. A możliwe, że to dlatego, że ten plik com.miui.home mam wrzucony to nie zachodzą inne zmiany?

P.s.

8 godzin temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Zrzut power i vol-, vol- i menu

Na mi4c naciskając Power i Vol- lub menu i Vol- nie mogę zrobić zrzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby wrzucony plik miał jakieś znaczenie ale może spróbuj bez niego. Co do screenow to masz wyżej zrzuty ode mnie przy dpi 420. Jak dla mnie to starczy. Screeny bez zmian znajdziesz na forum. Nie bardzo chce mi się wszystkiego powtarzać 3-krotnie, tym bardziej, że raczej nic to nie przyniesie bo zmianę nawet o 20 bez problemu już zauważysz, nie mówiąc już o 100.

Masz rn3? Jeśli tak to wszystko powinno działać. Jeśli masz inny telefon to nie mogę się wypowiedzieć bo nie wiem jak to działa. 

Następna sprawa. Masz tą linijkę o której mowa czy musisz ją dopisać? 

Edytowane przez pull1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mi4c i nie miałem tej linijki musiałem ją dopisać... dzięki za wskazówki, nie zrozumcie mnie źle, ale nie wiem jak Wy czytajcie poprzednie posty, niektóre informacje pisałem kilka razy a tu cały czas, że nie mam roota, że nie restartowałem, no i pytanie czy na telefonie rn3... 

Dnia 3/21/2016o22:25, Miodeczek napisał:

Na mi4c ...

Na innym telefonie (HD2 z andkiem) bawiłem się tym plikiem zmieniając wartość i już wiem co powinno się zmienić, efekt powinien być taki jakbym zmienił rozdzielczość na kompie, literki, ikonki robią się większe lub mniejsze... jutro pokombinuje z mi4c po usunięciu tego pliku od siatki i dam znać czy zadziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, wszystko działa. Tak jak pisaliście nie usuwałem pliku miui.com.home tylko po raz kolejny szukałem błędu/przyczyny u siebie. W tą linijkę którą dopisałem wkradł się maleńki błąd... dziś na spokojnie odpaliłem plik build.prop na mi4c i na hd2 i dopiero to dostrzegłem... ciekawe czy ktoś spostrzegawczy znajdzie błąd. W każdym razie potwierdzam, że zarówno mod z podmianą pliku miui.com.home jak i edycja pliku build.prop na mi4c działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy można i jak zmienić sam rozmiar daty, baterii i zasięgu na belce powiadomień itd. (nie rozwiniętej) ?

Chciałbym korzystać z telefonu przy 400 dpi ale jak dla mnie wszystko na belce jest trochę przy małe.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ktos robil najnowsza aktualizacje - wczorajsza?

Dziala Wam nadal siatka oraz zmiana DPI?

Wiecie jak zrobic by sie wszytko nie rozsypalo po aktulaizacji - chodzi mi glownie o uklad ikon bo DPI to latwo zmienic na nowe.

PS> A co z apka do sms? Dziala wam dobrze powiadomienie od niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o układ ikon to ich ustawienie zapisuje się w jakiejś aplikacji launcher? Ciekawy jest czy jakby zrobił kopie np. TB a po aktualizacji przywrócił ustawienia to układ by został....

p.s. nie trzeba pisać posta pod postem, wystarczy Edycja ;)

Edytowane przez Miodeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid wypowiedzial sie w watku o aktualizacji " Cokolwiek zmieniasz w /system po aktualizacji się wraca do stanu pierwotnego. To jest normalne. Moja rada : zrób paczkę zip z plikami, które modyfikujesz i to zainstaluj zaraz po aktualizacji romu. Albo dodaj pliki do paczki z Dodatkami. "

Mysle ze moze nam to pomoc w powrocie do wygladu MIUI z przed aktualizacji. Pytanie jeszcze jak to zrobic.

@Acid jak zrobisz taka paczke? Mi zalezy wlasciwie wylacznie aby wszystkie ikony wrocily na swoje miejsce, widgedy, katalogi na pulipicie. Tylko zupelnie nie wiemy co i jak skopiowac. 

Pewnie chodzi o plik ktory wgrywamy do /system/media/theme/defalut. On zmienia siatke MIUI. Pytanie czy wystarczy ze wgram go do pliku ZIP z aktualizacja? Czym go najlepiej wgrac: 7zip, TotalCommander?

Ale z 2 strony tu jest info ze moze byc problem:

 

 

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może kopia zadziała? Możesz na chmurze zapisać ustawienie ikon, pytanie tylko czy zadziała w przypadku modyfikowanego launchera. A ten plik z launcherem możesz podmienić z oryginalnym przez winrara jeszcze przed wgraniem romu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niestety oparte o może więc może nie zadziałać

@maaaciekmaaaniek a jak to zrobic?  "A ten plik z launcherem możesz podmienić z oryginalnym przez winrara jeszcze przed wgraniem romu ". Masz na mysli modyfikacje xiaomi.eu_multi_libra_6.3.24_v7-5.1.zip ? Pytam bo nie widze w tym archiwum takiej struktury katalogow - jak miejsce docelowe pliku

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą twrp? 

 Nie zmieniło ci się nawet dpi?

 A możesz napisać krok po kroku razem z rebootami jak to robiłeś? 

 bo ja robię zawsze za pomocą aplikacji aktualizacje i tam wskazuje ZIP . Po tej operacji system przeprowadza Uruchomienie ponowne i wraca już z rozsypanym układem . jak to inaczej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...