Skocz do zawartości

MIUI Polska (wersja rozwojowa) bez TWPR


Jarek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem, więc proszę o nieco wyrozumiałości w razie powielenia tematu. Od razu na wstępie zaznaczam, że czytałem wiele godzin to forum i jest masa różnych tematów i tutoriale odnośnie wgrywania TWPR i oprogramowania MIUI Polska, a także oryginalności telefonów, ale mam problem, na który nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi i stąd moje może banalne pytanie. Zakupiłem telefon Xiaomi Redmi Note 2 na allegro od sprzedawcy ILLTRADE, który oferował możliwość wgrania oprogramowania MIUI Polska na co oczywiście przystałem. Telefon nowy w pudełku, z kodem zdrapką na pudełku, który sprawdziłem, więc telefon teoretycznie oryginalny. Po wejściu w ustawienia / informacja o telefonie / wersja MIUI / ....... mam napisane "MIUI 7 od MIUIPolska 6.2.18 (rozwojowa)". Jednak gdy wejdę w recovery (naciśnięty jednocześnie "Volume+" z przycisklem "Power") to okazuje się, że mam mi-recovery 2.0.1. Zgodnie z instrukcjami i poradnikami, żeby wgrać MIUI Polska trzeba mieć zainstalowane TWPR zamiast mi-recovery. I tu moje pytanie. Czy to możliwe żeby mieć oprogramowanie MIUI Polska (wersja rozwojowa), bez wgranego TWPR i czy w takiej sytuacji mogę przeprowadzać aktualizacje telefonu z cotygodniowych plików? Czy może jest to jakieś oszustwo i muszę od nowa zgodnie z poradnikiem/instrukcją napisaną przez acida przejść całą procedurę wgrania polskiego oprogramowania?

Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie chce sobie zniszczyć telefonu grzebaniem w nim po omacku. Zaznaczam, że z telefonem jak na razie nie mam żadnych problemów i jestem z niego bardzo zadowolony, ale jak przyjdzie mi ochota na wgranie aktualizacji to wolę być przygotowany.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Xiaomi, a szczególnie acida (facet jest niesamowity odwalając kawał takiej roboty - wielkie brawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Note 2 jest to możliwe by było MiRecovery i rom MIUIPolska. Nie będę wyjaśniał technicznych rzeczy ale wszystko masz ok. Zainstaluj najnowszą wersję a będziesz miał TWRP. Możesz też wgrać samemu przez flashify.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za błyskawiczną odpowiedź. To mnie uspokoiło, bo już się bałem, że coś jest nie tak. Ogólnie w tej chwili z telefonem nie mam żadnych problemów, więc nie będę się na siłę uszczęśliwiał z wgrywaniem nowszej wersji romu, co nie znaczy, że za jakiś czas nie skorzystam z takiej możliwości i dlatego chciałem być pewien, że wszystko gra. Jeszcze raz wielkie dzięki Acid. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...