Jump to content

VAC

Użytkownicy
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  MIX 4

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

VAC's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Collaborator Rare
 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • Conversation Starter Rare
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Cześć, Może zaczynam trochę od końca, ale mam pytanie jak zrobić poprawnie backup systemu w TWRP, a następnie restore gdy nowy system ma wady? Moja historia jest taka, że zrobiłem backup wszystkiego co się dało i TWRP poprawnie go wykonało. Wgrałem system w wersji beta, okazało się że nie jestem zadowolony i chciałem przywrócić całość z mojego backupu. W TWRP wszedłem w restore i wybrałem moją kopię zapasową. Zaznaczyłem wszystkie partycje jakie się dało i rozpocząłem przywracanie. Na koniec o ile pamiętam dobrze (bo jeszcze dużo razy z tym się męczyłem) był komunikat, że nie można zamontować jakiejś partycji i niepowodzenie. Od tego momentu nie mogłem wejść do recovery, nie przechodziłem sprawdzania kodu więc TWRP nie mogło rozszyfrować danych. Zauważyłem, że mam jakiś dziwną wersję twrp. Pokazywało mi, że to wersja 5.6, a na pewno takiej nie miałem nigdy wgranej, bo jedyną wersję jaką pobrałem była wersja 6.2 OrangeFox. Postanowiłem wgrać twrp jeszcze raz i odzyskałem dostęp do danych. Na tym etapie zatrzymałem się i nie wiem co dalej zrobić, żeby odzyskać swój poprzednio dobrze działający system. Da się coś z tym zrobić?
 2. Finalnie wyjdzie na to samo, z tym że poczekasz na telefon trochę dłużej i dopłacisz kilkanaście dolarów za to żeby pan chińczyk wgrał za ciebie xiaomi.eu.
 3. Jeśli nie boisz się sam grzebać w telefonie to najlepiej kup wersję chińską, następnie sam wygraj sobie ROM xiaomi.eu. Nie jest to trudne, są poradniki w internecie jak wgrać xiaomi.eu na MIX 4. Ja tak zrobiłem. Płatności Google Pay, apka mBank i Revolut działają bez problemów, z Android Auto nie wiem jak będzie, bo nie mam gdzie sprawdzić, ale dlaczego ma nie działać. Poradnik
 4. Dziękuję za odpowiedź. Raczej mało informacji w internecie o tym jest, a szkoda że na żadnej recenzji w internecie nikt tego efektu nie pokazał. Wygląda na to że te telefony tak mają. Global service xiaomi też próbował mnie spławić, ostatecznie mówili żebym porównał z innym telefonem 😅 Jeszcze najbardziej chętnym do pomocy był serwis od tradingshenzhen, jeden telefon oddałem, dostałem zwrot pieniędzy za telefon razem z dostawą, nawet oddali kasę za kuriera którym wysyłałem telefon do Niemiec, także polecam ten sklep.
 5. Xiaomi eu Beta 29.06.22 W pierwszym wpisie masz wszystko co potrzeba. Są linki do ROMów i instrukcja instalacji. Ciebie powinna zainteresować opcja instalacji przez Fastboot. Upewnij się tylko czy masz odblokowany bootloader! Przy okazji zajrzyj do tego tematu i napisz czy w twoim telefonie też są takie efekty.
 6. Cześć, Czy w waszych Mixach jesteście w stanie zauważyć gdzie jest przednia kamera? To już drugi taki Mix 4 który do mnie dotarł z takim przypadkiem (pierwszego zwróciłem). Niestety nie jestem w stanie tego porównać z innymi Mixami, bo innych nie miałem, ale na filmach na YT nie byłem w stanie zauważyć takiego efektu, jednak recenzje nie są przeprowadzane w ciemnych pomieszczeniach. Ogólnie w jasnych pomieszczeniach za dnia jest to raczej mało zauważalne lub wcale nie widać gdzie jest przednia kamera. Problem jest np. w nocy w ciemnym pokoju bez włączonych lamp i przy niskiej jasności ekranu. Pozycję kamery widzę prawie zawsze, trochę mnie to drażni, już chyba wolałbym mieć wycięte oczko na kamerę jak w Xiaomi 12 niż coś takiego. Kupowałem ten telefon żeby mieć pełny ekran bez tej kamerki, a jednak cały czas ją widać. Wasze Mixy też tak mają/miały?
 7. Miałeś rację, wgrałem wersję stable i po ustawieniu modemu na play poland commercial, zaczęło działać vowifi. Szkoda trochę że na wersji beta jest z tym problem, będę musiał zostać na stabilnej. Dziękuję za rady, problem rozwiązany :)
 8. Przecież to nie jest stary telefon Ogólnie gdy telefon do mnie przyjechał był na chińskim romie stabilnym i vowifu działało od razu, po zmianie systemu na xiaomi eu działa tylko volte. Zmiana modemu u mnie nic nie daje, ale nie mam zrootowanego telefonu. Na zdjęciu w załączniku jest pokazane jaki modem mam wybrany. Może trzeba wybrać jakiś inny? Zauważyłem też że po zmianie systemu telefon zaczął być widziany przez usługi Google jako "pixel 2".
 9. Niestety nic nie działa, może problemem jest to że telefon przed operatora jest widziany jako Google pixel 2, tak samo jak Google widzi te modele. Korzystałem z tego poradnika
 10. Cześć, Na romie China Stable działało bez problemu VoWiFi, teraz mam wgrany xiaomi.eu rom i VoWiFi przestało działać. Wszystkie opcje mam włączone tak jak należy. Poradzi ktoś czy da się to naprawić nie wracając do chińskiego systemu?
 11. Zmieniłem profil modemu na DT_Greece, VoWiFi zaczęło działać, tylko gdy ktoś do mnie dzwoni to wyświetla się numer "nieznany". Z tym już sobie nie poradziłem, znalazłem w sieci poradnik co trzeba zrobić żeby to naprawić ale u mnie nie działa na Xiaomi Mi 8. Jeszcze okazało się, że sms wysyła się z opóźnieniem około 2 minut, ale z tym już się nie bawiłem, tylko wróciłem do Dt_poland_comercial. Jeśli ktoś ma pomysł co można jeszcze zrobić to piszcie.
 12. Cześć, Próbuję uruchomić wifi calling na Xiaomi Mi 8. Jestem w sieci Play. Przez BOK mam wszystko włączone co jużpotwierdziłem na telefonie Redmi Note 8 pro. Tam działa i volte i vowifi. Niestety na moim Mi 8 działa tylko volte. Zrobiłem wszystko jak w instrukcji zmiany modemu, jest ustawiony na aktywny Dt_poland_comercial, a ROW_commercial został usunięty. Niestety nic to nie dało, a może nawet jest gorzej teraz. W "stan IMS" połączenia wideo: niedostępna, a jestem prawie pewny że na row_commercial było to dostępne. Jest jeszcze coś do zrobienia, żeby wifi calling odpalić na tym telefonie? Mam wgrany najnowszy weekly rom z xiaomi.eu
×
×
 • Create New...