-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 157
-
u mnie pamiętam też tak było - tzn w whatsappie były numery - a nie nazwy z dialera .. ale samo się naprawiło ... 🙃 nie wiem czy to po aktualizacji systemu czy samego whatsappa - na tym romie który mam teraz - mimo że jest skopany - to jest wszystko oki ...
-
a ja Ci radzę odpuścić te od 3mk ... przy okazji - matowa w ogóle jest kiepska ... kiedyś zakładałem ta od 3mk to nie dość że kiepsko się założyła to jeszcze pogarsza jakość i czytelność ekranu ... jeśli chodzi o szkła i folie to osobiście polecam coś od Smart devila ... świetna jakość i zakłada się perfekt ... jest idealnie gładka (od 3mk nie ma szans żeby taka była po założeniu i wyschnięciu) to inna liga w ogóle ...🙃 poza tym dużo mniej się "palcuje" i zdecydowanie dłużej nie wymaga czyszczenia
-
Premiera POCO X8 Pro i Pro Max!
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek pytanie w POCO X8 Pro / Pro Max / REDMI Turbo 5 / Max
romy xiaomi EU dostępne w patreonie na modele z mediatekiem które są dystrybuowane globalnie - czyli np seria T - bazują na romie typu global a nie Chińczyku ... o tych subskrypcjach już tu pisaliśmy wiele razy - pan Kacper mnie uprzedził w temacie - ona nie musi być przedłużana ... no ale jak wyjdzie za 2-3 miesiące nowy rom to trzeba będzie ja odnowić żeby pobrać nowsza wersję - tak to dziala ... 🙃 ps. no to nie dziwne ... jak ktoś wrzuca chiński rom na fona globala i pewnie jeszcze blokuje potem z powrotem 🙃 ps2 - oczywiście jakbyś miał unlock i rom z patreona - to też nie blokuj ... nie ma znaczenia czy to rom oparty na Chińczyku czy na wersji global ... -
wszystkie pasma które były to i zostaną - to kwestie sprzętowe - to samo dotyczy obsługi esim czy Android auto - robiąc unlocka i wrzucając xiaomi EU będziesz mieć zarówno zalety jak i wady tego rozwiązania ... pamiętaj też że nie możesz zablokować potem fona - dopóki będzie tam system xiaomi EU - jeśli będziesz chciał to zrobić - musisz wrzucić jakiegoś globala - czy to wersję EU czy np. Tajwan lub Indonezję - nie ma znaczenia - ważne żeby był to ROM typu global - czyli w sumie każdy poza wersja CN ...
-
Xiaomi 13 - HyperOS 3.1 by Xiaomi.eu - OS3.0.303.0.WMCCNXM - Android 16
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
może nie ten model ale na sofcie 303 nie miałem tego typu problemów - ogólnie mało dzwonię i odbieram ale kilka razy się zdarzyło - na poprzednich softach też nie pamiętam tego typu problemów jak opisałeś ... u siebie na sofcie 305 miałem za to restart systemu - czego nie widziałem u siebie na tym i na poprzednim fonie w ogóle ... 🙃 a to już zastanawiające ... zakładam że odbierasz przesunięciem słuchawki - bo gdzieś chyba była też opcja odbioru przyłożeniem fona do ucha - ciekawe czy wtedy by zaskoczyło ... -
uniemożliwili na Chińczykach ... globale jeszcze można - z drugiej strony ciekawe jak długo 🙃 odnośnie Chińczyków jest art w aktualnościach ... https://miuipolska.pl/xiaomi-konczy-z-odblokowaniem-bootloadera-w-chinskich-modelach-ostatecznie/
-
listy do debloatu globali - czyli też wersji TW - są w dyskusjach o aplikacjach i tam jest temat o debloacie - można skorzystać ... curve pay nie działa już na odblokowanym romie xiaomi EU? tak pytam z ciekawości bo kiedyś był o tym założony temat - sam nie korzystam z tej apki ale ostatnio nawet komuś o tym pisałem że to jakaś alternatywa dla portfela Google ...
-
Redmi Note 15 Pro/Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no to o tym czyszczeniu wlasnie pisalem ... ogolnie to stary patent - jak jest jakas bieda i nie wiadomo o co chodzi to od tego zaczynamy ... szczegolnie bylo to przydatne przy problemach np. z bluetooth ... to co jest widoczne w tych ustawieniach wyswietlacza zalezy od roznych czynnikow - w szczegolnosci modelu fona i dystrybucji systemu (choc tu nie mam pewnosci czy ta funkcja w ogole jest na globalach ... ja tylko jade na xiaomi eu, ktory jest bazowym chinczykiem ...) na poprzednim fonie tez ona byla - na nowym tez jest ... a u Ciebie brak 🙃ogolnie z tego co zauwazylem mi bardziej sie podoba to co widac - np. przenikania - bez wlaczenia tych tekstur ... fajnie to widac np. jak zjade z góry ustawieniami a w tle jest widoczny pulpit z animowana tapetą - przy wlaczeniu tekstur tlo pulpitu z tapeta jest statyczne i "zamglone" a z wylaczeniem fajnie to przenika i widac animacje ... ogolnie jesli chodzi o fejsbuka nigdy z tego nie korzystalem - nie korzystam - i korzystac nie zamierzam stad nie pisalem jak to u mnie sie zachowuje i nie mialem jak sprawdzic tych swoich "pseudo" porad ... pozdrawiam przy okazji i milo powitac na forum nowego zaloganta 👍 -
Redmi Note 15 Pro/Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
te tekstury to jest tak jak w załączeniu ... może nie w każdym modelu / romie jest to ustawienie ... czyszczenie pamięci RAM to jedno ale jest jeszcze pamięć podręczna aplikacji ... to o to mi chodziło ... nie wiem czy robiłeś tylko jedno czy drugie ... można też wyczyścić wszystkie dane apki - jakby samo czyszczenie cache nie pomogło - tyle że wtedy trzeba będzie tam od nowa się logować i poustawiać co tam chcemy - często takie czyszczenie rozwiązywało różne dziwne problemy ... to miganie na górze u mnie też czasami się zdarza - to kwestia systemowa - bo on ustawia je albo czarne jak jest białe tło albo odwrotnie 🙃 może po prostu głupieje czasami ... możliwe że poprawią w nowej wersji softu ... tak jak napisałeś ... pamiętam że to bywało też wcześniej - teraz sporadycznie tylko się pojawia ... -
Redmi Note 15 Pro/Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
tam jest taka opcja w ustawieniach co ma być rozmazywane ale to chodzi o podgląd ostatnio używanych ... możesz ewentualnie jeszcze poczyscic dane i cache apki - może pomóc a może nie ... ta opcja o której pisałem to - rozmaż podglądy aplikacji - zobacz czy tam ta apka nie jest ustawiona do rozmazania ... jeszcze co mi przychodzi do głowy to w ustawieniach wyświetlacza jest taka opcja jak zaawansowane tekstury - ja to mam zawsze wyłączone - pobaw się też tym ustawieniem ... poza tym tak na szybkiego nic innego mi nie przychodzi do głowy 🙃 -
Xiaomi 17 Pro Losowo, w trakcie rozmowy przestaję słyszeć rozmówcę.
Master odpowiedział(a) na Rafał xiaomi17 pytanie w Problemy techniczne
zawsze możesz ich poprosić żeby zrobili unlock i wrzucili xiaomi EU 🙃 kiedyś był taki artykuł w aktualnościach o tym, że xiaomi zakończyło możliwość unlocka Chińczyków na swoim rynku - czyli tą metodę oficjalna - dla nas wymogi i tak były nie do przejścia - ale teraz i oni mają to samo - w każdym razie tam był opis jak teraz robią unlocki - dają fona do serwisu gdzie to robią i zabierają telefon i z nim uciekają 🙃no ale ciekawe czy to rozwiąże Twój problem ... tu gdzieś na forum pisał chyba kiedyś gość który miał Chińczyka 15 pro i nie zgłaszał takich problemów jak Ty opisałeś ... ciekawe w jakiej ma sieci ... poszukam jego wpisów to możesz podpytać na priv ... załogant @Tomasz Pędziński -
Xiaomi 17 Pro Losowo, w trakcie rozmowy przestaję słyszeć rozmówcę.
Master odpowiedział(a) na Rafał xiaomi17 pytanie w Problemy techniczne
to tak jeszcze dla uzupełnienia Kolegi powyżej w serwisie wrzucają zawsze najnowszy soft dla danej dystrybucji - więc możliwe że to już będzie po tym lataniu przez xiaomi ... jak wrzucisz xiaomi EU - pierwsza instalke robisz zawsze "na czysto" z formatowaniem danych - potem jak wyskoczy Ci monit że jest nowa wersja to ja wrzucasz już jako upgrade - bez utraty danych i ustawień - i to robisz na dwa sposoby - albo przez kompa - gdzie rozpakowujesz pobrany system (możesz go pobierać przez updater w telefonie - to taki duży plik ZIP - albo przez przeglądarkę od razu na kompie) ale możesz też to zrobić z poziomu telefonu - w ogóle pomijając kompa - tyle że jest tu wymagane wrzucenie tzw. twrp - trybu recovery który zastępuje tryb fabryczny - i to twrp może być dostępne dla danego modelu - a może nie być to raz - dwa - nawet jak jest dostępne nie zawsze widzi pamięć wewnętrzna (szyfrowanie danych) ale jeśli jest dostępne i widzi to wtedy pobierasz przez fona system - restartujesz go do trybu recovery - odpala się ta customowa wersja i tam wskazujesz pobrany plik (bez wcześniejszego rozpakowywania) i jedziesz ... będzie to samo jak zrobienie upgrade przez kompa - czyli też bez utraty danych i ustawień ... ogólnie jest to wygodniejsze - kiedyś z tego często korzystałem jak wychodziły systemy w wersjach tygodniowych - teraz jak jest raz na miesiąc czy dwa to nie ma az takiego znaczenia - równie dobrze można zrobić przez kompa ... ps. po update / upgrade systemu fon nadal jest odblokowany - nie zablokujesz go przypadkowo w tej procedurze - tu bez obaw ... można - tyle że robisz to tak jak opisałem - inaczej niż przez oficjalny kanał OTA jak to masz w globalu czy wersji chińskiej oryginalnej ... xiaomi EU - jak wspomniał też Kolega powyżej - ma swój osobny kanał aktualizacji i dedykowana apke updatera - tą apka sobie działa w tle i wyrzuca Ci powiadomienie jak wyjdzie nowa wersja romu - a potem robisz to o czym pisałem na początku - nawet nie musisz korzystać z tej apki - ja to robię w ten sposób że po komunikacie ściągam sobie rom bezpośrednio z serwera - albo przez przeglądarkę w fonie - albo od razu na kompie - w zależności jak tam mi akurat pasuje - rozpakowuje rom na kompie - telefon restartuje do trybu fastboot - podłączam do kompa - wybieram skrypt upgrade - i w sumie tyle ... po zakończeniu aktualizacji fon się restartuje no i temat załatwiony 🙃 -
Xiaomi 17 Pro Losowo, w trakcie rozmowy przestaję słyszeć rozmówcę.
Master odpowiedział(a) na Rafał xiaomi17 pytanie w Problemy techniczne
to może po kolei bo dużo tego wrzuciłeś 🙃 po pierwsze primo - Chińczyka w tej chwili nie ruszysz unlockiem - ani płatnym ani oficjalnie ... można jeszcze próbować opcji poprzez lukę w zabezpieczeniach qualcomma - było o tym tutaj na forum - mają / albo już to zrobili załatać softem - więc jak masz zaktualizowany to możliwe że to już nie zaskoczy ... poszukaj o tym w necie jak interesuje Cię ten temat - albo tu na forum - przez wyszukiwarkę ... ja nie pamiętam już gdzie to było ale jak znajdę wrzucę w update - są do tego też poradnik w necie - możliwe że np. na xda po drugie primo - rom xiaomi EU jest dostępny dla tego modelu - tu na forum jest nawet dodany temat ... ogólnie romy xiaomi EU są dostępne dla wszystkich xiaomi z prockami qualcomma - też nawet dla tych z mediatekiem - ale to już pozyskujesz w inny sposób - poprzez płatna subskrypcję po trzecie primo - fona na romie xiaomi eu nie możesz blokować - z płatnościami NFC problem jest tylko przez portfel Googla - ja płacę blikiem przez apke bankowa i nie mam żadnych problemów ... problem mogą mieć apki wyczulone na zabezpieczenia - unlock powoduje też brak certyfikatu w sklepie Play co też może być potencjalnym problemem - u siebie takowych nie mam z tych co korzystam - wszystko ładnie się instaluje i aktualizuje, na pewno nie działa też revolut i apka McDonalda, ogólnie jeśli chodzi o płatności zbliżeniowe to można używać też apki curve pay - jest o tym też temat na forum ... po czwarte primo - telefony z wieloma językami mają soft global - nie ma czegoś takiego jak Chińczyk z poprawkami EU ... ewentualnie można doinstalować tzw. pakiet more locale - który powoduje że apki ze sklepu Play instalują się np. w naszym lub innym wybranym języku - ale system nadal będzie albo po chińsku albo po angielsku ... a globale mają dużo języków do wyboru już na etapie konfiguracji fona ... ps. to o czym pisałem na początku - pisze o tym załogant @stepon tutaj - czyli w dyskusji ogólnej - poczytaj w wolnej chwili ... https://miuipolska.pl/forum/topic/66260-xiaomi-17-pro-pro-max-dyskusja-ogólna-wątek-zbiorczy/#comments -
Xiaomi 17 Pro Losowo, w trakcie rozmowy przestaję słyszeć rozmówcę.
Master odpowiedział(a) na Rafał xiaomi17 pytanie w Problemy techniczne
co do infrastruktury - ja jestem w T-Mobile i miałem dwa Chińczyki - oba na romie xiaomi EU - mi 11 i mi 14 pro - na żadnym nie było takich problemów jaki opisales ... z volte korzystam cały czas tak jak z vowifi - no i bezproblemowo ... może ten problem wynika właśnie z chińskiego romu? bo xiaomi EU to też w sumie Chińczyk ale przerobiony pod kątem pracy właśnie na europejską infrastrukturę ... -
Xiaomi 17 Pro Losowo, w trakcie rozmowy przestaję słyszeć rozmówcę.
Master odpowiedział(a) na Rafał xiaomi17 pytanie w Problemy techniczne
no u mnie kod zaskakuje - wtedy w ustawieniach sieci jest tak jak w załączeniu - bez kodu nie ma tego przełącznika dla volte - ono domyślnie jest włączone i ile pamiętam ... -
Xiaomi 17 Pro Losowo, w trakcie rozmowy przestaję słyszeć rozmówcę.
Master odpowiedział(a) na Rafał xiaomi17 pytanie w Problemy techniczne
dźwięki z okolic aparatu to normalne - jak zdjęcia są ok to nie ma powodu do obaw ... kwestia mechanicznej stabilizacji optyki ...a to co opisałeś to ja bym zaczął od zabawy z włączeniem / wyłączeniem vowifi i / lub volte ... też ewentualnie przestaw w ustawieniach tryb sieci z 5g na LTE i zobacz co będzie - i w sumie więcej za bardzo nie ma co tu zrobić ... ewentualnie to właśnie jeszcze przeniesienie numeru ... przełącznik volte może być ukryty - to pojawi się w w ustawieniach GSM dla danej karty SIM po wprowadzeniu kodu ... lista kodów do xiaomi to sobie znajdziesz w necie bez problemu - wprowadzamy to przez dialer .. -
Zakup Xiaomi 17 Ultra
Master odpowiedział(a) na Seboo temat w Xiaomi 17 / 17 Pro / 17 Pro Max / 17 Ultra
o ile pamiętam to revolut ... osobiście z tego nie korzystam i czekam z niecierpliwością kiedy im się dobiorą do d ... z tą apka Donalda to już ktoś tu pisał że jest problem - sam nie korzystam ale możliwe że można tam zamawiać przez jakieś glovo np. 🙃 brak certyfikatu Play protect może powodować problem z niektórymi apkami ze sklepa Play - u siebie z tych co korzystam wszystko bezproblemowo - instalacja i aktualizacje ... co do bankowych to u mnie bez problemu PKO bp - zbliżeniowe blikiem - przez Google działają normalnie przelewy, jeśli chodzi o biometrie - żadnych problemów - ogólnie jeśli ktoś chce zastąpić zbliżeniowe z Googla można używać apki curve pay - o ile pamiętam był o tym tu założony temat jak wywaliło tą usługę Googla ... tak więc jeśli o mnie chodzi o o to że czego korzystam to unlock nie sprawia mi żadnych problemów 🙃 oczywiście do tego zrobiony debloat i wszystko śmiga ... żeby jeszcze system nie był zwalony to byłbym cały happy ... xiaomi - dziady kalwaryjskie - dawać mi tego nowego globala 😉 wiem że nikt tego nie czyta ale musiałem gdzieś wylać gorzkie zale 🙃 -
Zakup Xiaomi 17 Ultra
Master odpowiedział(a) na Seboo temat w Xiaomi 17 / 17 Pro / 17 Pro Max / 17 Ultra
no dobre info ... dobrze wiedzieć że są się tam zrobić zakup ... jak masz unlocka to wrzucaj xiaomi EU 🙃 tylko pamiętaj że nie możesz zablokować wtedy z powrotem ... powodzenia! -
Premiera POCO X8 Pro i Pro Max!
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek pytanie w POCO X8 Pro / Pro Max / REDMI Turbo 5 / Max
ja moze nie uzytkownik akurat tego modelu - ale pytanie zadales odnosnie gustow - a tu kazdy ma inny i kazdy bedzie mial racje ... czern jest najbardziej uniwersalna i chyba bardziej "meska" ... do tego jak fon bedzie w etui to specjalnie nie ma chyba znaczenia ... tu jedyne co moze miec znaczenie to to, ze czasami te rozne wersje kolorystyczne sa zrobione z innych materialow - tzn np. z jakiegos pseudo tworzywa czy szkla czy ceramiki ... tu mozna jeszcze brac wtedy pod uwage wage fona czy potencjalna odpornosc na upadki ... ewentualnie sama fakture materialu jesli nie uzywasz etui - kwestia co bedzie w lapie lepiej lezec no i pewniej ... na pewno fakturowane materialy sa tu lepsze niz sliskie szklo czy ceramika ... a w ostatecznosci jak nie mozesz sie zdecydowac to mozna zawsze rzucic moneta i zdac sie na los -
jakby tam Ci szalał updater to zawsze możesz wyczyścić dane i cache apki 🙃 a co do pobierania przez updater to ja już nie pamiętam kiedy udało się przez to pobrać rom ... zawsze jest ten komunikat i kończy się ostatecznie pobieraniem z serwera ... choć też przyznam że ostatnio całkiem szybko to idzie ...
-
proponuję gruntowną pochwałę załoganta - beta testera na łamach forum 🙃 w ramach zadośćuczynienia za poniesione (obecne i przyszłe) straty moralne i konieczność obcowania z felernym romem (obecnie i przyszle) 🙃 a tak na poważnie - jeśli o mnie chodzi to zobowiązuje się do wrzucania romow na fona niezwłocznie po ich publikacji na serwerze (co też czynię zresztą od lat ...) i informowania potencjalnych użytkowników o znalezionych problemach - co te zresztą czynię od lat ... jednocześnie oświadczam, że w przypadku jakiejś biedy nie biorę za to odpowiedzialności fizycznej i materialnej - mogę co najwyżej przyjąć zniewagę słowną udzieloną w ramach forum od zarejestrowanych załogantów ... poza tym oficjalnie chciałem oświadczyć że tęsknię za "tygodniówkami" ... wiem że nie wróci ... ale potesknic można 🙃 tak przy okazji - na tej wersji 305 chyba był restart systemu - co dawno już się nie zdarzyło - tak więc kolejny kamyk do stawu z problemami ... nie mam pojęcia czemu - bateria prawie pełna - leży sobie na stole przy klawiaturze - patrzę a tam logo hypera i system się ładuje 🙃 to pierwszy raz co prawda ale dziwne ...
-
ja zawsze staram się wrzucić dostępny rom możliwie szybko i dać znać o problemach ... choć w tym przypadku akurat nie sprawdziłem aparatu ... w sumie do tej pory nie było chyba takiego problemu - o ile pamiętam ... to raz ... dwa że nie zawsze jest czas tak od razu po wygraniu żeby gruntownie wszystko przelecieć ... to dwa ... a trzy ... też nie korzystam z wszystkich funkcji a część mam w ogóle wywalona przez debloat 🙃 no i może cztery - zazwyczaj jak są tego typu problemy to bardzo szybko wychodzi reupload - często nawet tego samego dnia lub następnego ... niestety w tym przypadku z przyczyn niezależnych od ekipy xiaomi EU nie jest to możliwe - na tyle na ile pisali panowie Kacper i Igor - a poza tym akurat ta wersja dostała nowsze sygnatury zabezpieczeń - stąd nie można zrobić downgrade który załatwiłby temat ... trochę takie zabiegi okoliczności się zrobiły 🙃 co do samych romow - tu akurat głównie to my jako załoganci jesteśmy testerami - co jest i dobra opcja ale też ma swoje wady ... jak to właśnie widać dobrze po tej wersji ... ja ją zostawiłem bo poza tym o czym tu pisaliśmy działa w porządku i nie widzę dodatkowych problemów ...
-
ciekawe ... ja u siebie wrzucam system przez USB 4 ... wcześniej na poprzedniej płycie leciało przez 3ke ... jedyne problemy jakie miałem to albo przez błędy w pobranej paczce romu (chyba raz się zdarzyło) albo przez wadliwy kabelek USB ... ponadto w biosie zawsze można posiłkować się jeszcze funkcją XHCI ... nie miałem potrzeby z tego korzystać no ale jest ... może są jakieś problemy w komunikacji akurat w tym modelu?
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 157
