Jump to content

janisz

Użytkownicy
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  POCO F3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

janisz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

1

Reputation

 1. Jak pisałem - obszedłem problem inną apką. Jednak ciekawi mnie jak google rozróżnia regiony w apce Telefon, skoro sama zmiana regionu w systemie nie udostępnia tej opcji w ich aplikacji. Wiem, że zmiana regionu zmienia opcje dostępne w systemie, bo walcząc z durnymi dyrektywami eurobiurw i głośnością zmieniłem region na Szwajcarię i utraciłem (nieświadomie) możliwość włączania i wyłączania roamingu krajowego (pisałem o tym forum, ale zostałem zjechany jak bura suka, bo "wszyscy to mają, a ja jestem ślepy" - winnym okazał się region, ale nie mogłem sprostować, bo wątek trafił do kosza). Zatem - czy ktoś wie jaki ustawić region w systemie, aby w aplikacji Telefon pojawiła się opcja nagrywania rozmów? Stany, Kanada, Argentyna, Bangladesz, Polska, Meksyk - nie pojawia się ta opcja. Ciekawi mnie to, bo skoro Xiaomi ma czyste ręce (i to, że apka jest preinstalowana i nie da się jej odinstalować i zainstalować prosto ze sklepu nie ma tu zupełnie znaczenia...) i to nie z poziomu systemu ta funkcja jest blokowana, a zmiana regionu nie pomaga, to albo Google różnicuje na sklepie aplikacje względem regionu w czasie instalacji - i to by było jakieś novum, bo nigdy o czymś takim nie słyszałem, albo olewając ustawienia systemu rozróżnia region użytkowania w inny sposób (jak? - po IP?).
 2. No jak nie ma, skoro support google daje takie coś: https://support.google.com/phoneapp/answer/9803950?hl=pl ? A tam widnieje: Stąd moje pytanie jak to skonfigurować, ale wygląda na to, że to Xiaomi blokuje jednak nagrywanie, a nie Google... No ale nie ważne już w zasadzie, bo znalazłem apkę na sklepie: Cube ACR i działa bardzo dobrze - słychać w nagraniu wyraźnie i mnie i rozmówcę. A teraz pytanie z innej beczki - PC Mode - dadzą to w końcu w MIUI 13 czy nie? Miało być w 12.5 i co? Nie ma... Ktoś coś wie więcej? Betatesterzy są tu jacyś? Jest ta funkcja?
 3. Jak skonfigurować nagrywanie rozmów w aplikacji Telefon? Nie widzę tej opcji w ustawieniach. Czy zmiana na inny region by coś pomogła? Próbowałem ze Stanami i też nie ma tej opcji. ROM Global.
 4. Ja wyłączyłem odblokowywanie podwójnym tapnięciem w ekran i sytuacja wydaję się znacznie lepsza. Teraz też się przytrafia odblokowanie w kieszeni, ale znacznie rzadziej. Podejrzewam jednak, że to wina umiejscowienia czytnika palca - podczas samego wsuwania do kieszeni bardzo łatwo odblokować ekran, bo czytnik działa bardzo szybko, a mam przypisane kilka palców - nie trudno którymś przypadkowo przesunąć po krawędzi telefonu i po czytniku.
 5. Hmm. Słuchawki TWS jakie mam (Xiaomi i Edifier) właśnie tak działają - łączy się jedna, a z tą dopiero druga. Tak z reszta mówią instrukcje tych słuchawek. No ale moje to nie jakieś wypasy.
 6. Cos takiego przytrafia się notorycznie mojej żonie, kiedy rozmawia przez mój telefon. Osobiście nie przypominam sobie, żeby przytrafiło się coś takiego mi. Sądzę, że przyczyną może być "zły dotyk" ;) tzn. źle przykłada do ucha, przez co czujnik zbliżeniowy odblokowuje ekran i wycisza uchem mikrofon. Już kilka osób zwróciło tu uwagę na czujnik zbliżeniowy i jego kiepskie działanie. W opisywanym przypadku nie zgadza się tylko to, że włączenie na głośno czasami rozwiązuje problem. Może telefon jest podłączony przez BT z jakimiś słuchawkami? Może spróbuj też zmienić tymczasowo na testy dialera.
 7. @Adam890Prawdopodobnie telefon zmienił tryb pracy na oszczędzanie energii. Zobacz w ustawieniach "Bateria i wydajność" czy nie masz włączonego jakiegoś trybu oszczędzania.
 8. U mnie problem zniknął. Nie pamiętam po której aktualizacji. Wydaje mi się, że problemem była systemowa apka "Panel sterowania", która miała też jakieś aktualizacje. W międzyczasie sam walczyłem z tym - ubiłem i usunąłem dane tej apki i chyba jeszcze jakiejś. W każdym bądź razie od tamtego czasu nie miałem już żadnych restartów. Wszystko wskazuje na to, że to problem softu, a nie sprzętowy. Obecnie mam soft 12.5.1 GLOBAL, ale na 12.0.5 tez już nie miałem restartów.
 9. Dzięki apce "Laucher Aktywności" jest dostęp do tej funkcji. Na liście są dwa razy "Ustawienia". "Ograniczenie migotania" jest w tych drugich ustawieniach. Daje się to przełączyć, tylko nie wiem czy to działa - ja nie widzę różnicy.
 10. W osi pracy przycisku u mnie luzu nie ma.
 11. Jest druga aplikacja "Ustawienia" w wersji 11 i to ta wywołuje com.android.settings.SoundSettings. Może to tej trzeba zrobić reset?
 12. A działa to (destop mode) na jakimkolwiek romie na tym telefonie?
 13. Czy na MIUI 12.5.1 Global działa desktop mode? W opcjach programistycznych widzę "Wymuś tryb pulpitu" z opisem "Wymuś eksperymentalny tryb pulpitu na dodatkowych ekranach" i opcja daje się przełączyć. Tylko czy to działa np na takich urządzeniach? https://www.x-kom.pl/p/520296-stacja-dokujaca-do-laptopa-green-cell-usb-c-usb-c-3xusb-hdmi-rj-45.html tzn z USB C na HDMI i do telewizora plus klawa i mysz?
 14. Kacper pisze, że na romach EU nawet na telefonach POCO domyślnym laucherem jest Xiaomi, a nie POCO laucher. Ja mam wersję GLOBAL 12.5.1 (niezbyt jasno to wynika z tego co napisałem wcześniej) i dlatego gesty działają na POCO laucherze. Tak to rozumiem. Co do niepamiętania korekty - najwyraźniej nie jest to ustawienie trwałe - po jakimś czasie jasność wyświetlacza jest resetowana do poziomu domyślnego dla danej jasności otoczenia.
×
×
 • Create New...