Jump to content

janisz

Użytkownicy
 • Posts

  50
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  POCO F3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

janisz's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • One Year In
 • Conversation Starter
 • Dedicated Rare
 • First Post
 • Collaborator Rare

Recent Badges

4

Reputation

 1. Czy cos z tą aktualką jest nie tak?? Miałem powiadomienie o niej 2 dni temu, ale nie pobierałem, bo miałem niski poziom baterii. Dziś chciałem zainstalować, a aktualki NIE MA... ?? Ktoś?.. Coś?.. Edit. Już OK - samo weszło wczoraj... Jak na razie problemów i zastrzeżeń nie widzę.
 2. Telefon po przyciemnieniu wyświetlacza po chwilowym braku aktywności nie przywraca właściwej jasności po ponownym dotknięciu ekranu. Pomaga tylko wygaszenie ekranu i ponowne aktywowanie. Niesamowicie irytujące. To "normalne" w tym telefonie? Druga sprawa - zdarzyło się kilkukrotnie że nie wzbudzał się wyświetlacz, kiedy jasność była w trybie automatycznym. Dopiero wielokrotne włączanie ekranu przyciskiem dawało efekt włączenia ekranu, wcześniej słychać było że telefon się odblokowywał, ale wyświetlacz pozostawał czarny. Po wyłączeniu automatyki na razie tego nie zauważyłem. To "normalne" w tym telefonie? edit Niestety wyłączenie trybu automatycznego nie likwiduje problemu - telefonu się odblokowuje, ale wyświetlacz nie włącza za każdym razem. Ktoś coś wie, spotkał się, słyszał? edit 2 Dobra. Dało mi do myślenia to, że nikt raczej nie ma podobnego problemu (zero reakcji na post), a ten wygląda na typowo programową usterkę, a skoro mam nowy i tylko normalnie zaktualizowany oficjalnym softem telefon, to przyczyna musi być w jakiś ustawieniach i znalazłem winowajcę. To ja... Grzebiąc w ukrytych funkcjach włączyłem redukcję migotania wyświetlacza (funkcja normalnie niedostępna z poziomu MIUI). Jak widać nie bez powodu jednak została ukryta... Nauczka dla mnie - ku przestrodze innym
 3. Korzystam z CUBE ACR na romie global - jakość nagrań jest wg mnie bardzo dobra. Rozmowy nagrywają się automatycznie. Mogę polecić.
 4. Jak w temacie - jak wymusić WIFI 5, ewentualnie zabronić łączenia w trybie WIFI 6?
 5. A nie masz włączonego asystenta dotyku?
 6. Mam pytanie co do przewidywań zużycia baterii. Po aktualizacji nie pokazuje dłużej jak na 24 godziny. Myślałem, że jak rozładuję do kilku % i naładuję, to wskaźnik przewidywania się skalibruje, a tu d...a - ciągle najwięcej 24 godziny od naładowania (i to po paru cyklach ładowania, gdzie telefon spokojnie trzyma 3;4 dni). Drobnostka bez znaczenia użytkowego, ale pytam z ciekawości czy ktoś też tak ma?
 7. Spróbuj włożyć jakiegokolwiek innego SIMa - najlepiej Orange. Jak pokaże wszystkie sieci, to problem w Twoim SIMIe, jak też nie pokaże Orange, to albo w tym miejscu nie ma zasięgu Orange (co rozumiem wykluczasz), albo problem w telefonie - może reinstall najnowszego softu pomoże.
 8. Przy ręcznym wyborze sieci połączyłem z się z Orange. Nie łączy się za to z T-Mobile, choć powinien do końca roku działać i jakiś czas temu jeszcze dział roaming w tej sieci, ale tak samo było na poprzednim sofcie. Play wycofuje się rakiem z roamingu krajowego i bardzo mocno ciśnie na korzystanie z własnej sieci, choć siła sygnału w innych jest lepsza. Ja dla tego mocno rozważam przeprowadzkę, bo tylko roaming krajowy mnie w Playu trzymał.
 9. Co do SOT to się nie wypowiem (nie mój styl użytkowania telefonu), ale po ostatniej aktulace telefon w stanie gotowości ze sporadycznymi rozmowami i zerkaniem w neta po 39 godzinach od odłączenia ma 54%. Z baterią nieźle, ale wydaje mi się, że znowu z dotykiem jest gorzej niż było - czujnik w przycisku czasami znowu nie łapie natychmiast i to samo dotyczy wyświetlacza. A było już dobrze... Czy można zrobić po prostu dobry soft, bez powracania do starych błędów?? I nie - to nie przypadłość tylko Xiaomi. Znajomy z Samsungiem po aktualce też walczy ze słuchawką. Ktoś to testuje przed wydaniem, czy to my testujemy, bo jak tak, to ja chce za to kasę...
 10. Miałem ten problem zaraz po kupnie. Temat w tym dziale - "Losowe wyłączenia". Pisałem co zrobiłem, ale nie mam pewności, czy to któraś aktualizacja pomogła, czy moje kombinacje. Ja bym najpierw przed oddaniem na serwis zrobił reset do fabrycznych - w serwisie i tak to zrobią, a ile mniej czekania, o ile to rozwiąże problem. Wg mnie to problem jakiejś apki, najprawdopodobniej systemowej. Przed ostatnią aktualizacją walczyłem ze "Sprzątaczem", który po jego ostatniej aktualizacji na przedostatnim sofcie global zżerał baterię . W najnowszym sofcie najnowsza wersja "Sprzątacza" już baterii nie żre... Ot - cuda panie...
 11. Cudzysłów przy słowie pożeraczem - on ma znaczenie (zdecydowanie inne niż przy nazwach aplikacji i funkcji)... Sama apka "Sprzątacz" nie jest w ogóle wyszczególniona jako element zużywający energię i ukrywa się pod "Telefon w trybie gotowości". Po odinstalowaniu apki zużycie znacznie spada, a największym "pożeraczem" (CUDZYSŁÓW MA ZNACZENIE) jest wtedy "Sygnał sieci", a nie "Telefon w trybie gotowości", który ma wtedy nieznaczne zużycie. Teraz telefon aktywny 34 godziny, a pozostało 72%. Z zainstalowanym "Sprzątaczem" 30% ubywało w 8 godzin. Przepraszam, jeżeli wyrażałem się niejasno i mam nadzieję że teraz jest to bardziej zrozumiałe.
 12. Bo u mnie też nie było widać, żeby to ta apka powodowała zużycie energii, tylko "Telefon w trybie gotowości" ją żarł. Poza tym inna słuchawka to inne hardware - ten sam soft może zachowywać się zupełnie inaczej. Drugie poza tym - problem zauważyłem tylko na tej ostatniej wersji - wcześniej miałem ją aktualizowaną i nie było problemów z drenażem. Teraz przez 14 godzin ubyło mi 9%, a głównym "pożeraczem" jest "Sygnał sieci", a nie "Telefon w trybie gotowości".
 13. Chciał bym ostrzec przed systemową apką "Sprzątacz". Po ostatniej aktualizacji do wersji V459.1.210414 bardzo szybko drenowało baterię - w ciągu 8 godzin jakieś 20;25%. Po odinstalowaniu aktualizacji, wyczyszczeniu danych apki (i zablokowaniu automatycznej instalacji aktualizacji aplikacji systemowych) po 12 godzinach spada kilka % (przez ponad 12 godzin około 6%).
 14. Przy zakupie przez neta można bez podawania powodu zwrócić towar w ciągu 14 dni. Oczywiście w polskim sklepie. Jak ktoś liczy cebuliony i ma zamiar kupować bezpośrednio z chin, to sam sobie musi odpowiedzieć czy gra warta świeczki. Co do samej wady - mam - w określonych warunkach (musi być ABSOLUTNIE ciemno, wyświetlacz na minimum jasności i jednolite szare, lub zielone tło) jest dobrze widoczna - nie powiększa się (od poł roku) - przynajmniej u mnie i co najważniejsze - w normalnym użytkowaniu jest (w moim przypadku) niezauważalna. Po zakupie z wadą się zapoznałem i stwierdziłem, że F3 ma tyle zalet względem wad, że zostaje ze mną, a wadę zauważam sporadycznie i tylko dlatego, że wiem na co patrzeć. Osoba niezorientowana w ogóle tego nie zauważy, a mało tego - Xiaomi w nowszych softach w ramach "naprawy" wady inaczej kalibruje ekran - nie osiąga on tak niskich jasności i tą wadę jest jeszcze trudniej dostrzec (ale w nocy razi w oczy wg mnie i musiałem ręcznie skalibrować po swojemu). Uważam, że ta wada jest trochę wyolbrzymiana, bo grając, czy oglądając filmy, czy robiąc cokolwiek, gdzie na ekranie nie występuje jednolite szare tło nie da się tego zauważyć. Może wkurzać, jeżeli używa się telefonu do czytania tekstów właśnie na szarym tle - niektóre strony internetowe np., czy czytniki ebooków. Inna sprawą jest to, czy z czasem nie będzie gorzej - np. po roku, czy 2 latach... Jak na razie ja po pół roku nie widzę żadnych "postępów".
 15. Powiem tak - zgapiłem się na początku - jak kupiłem fona. Mogłem od razu zainstalować miui polska, zanim go sobie skonfigurowałem, ale tego nie zrobiłem. Na razie nie ma opcji, żeby zachciało mi się konfigurować fona od nowa. Inna sprawa, to to, że może to i Google blokuje nagrywanie rozmów wg regionów, ale to Xiaomi nie pozwala mi odinstalować tego preinstalowanego zblokowanego dialera i wgrać ze sklepu takiego bez blokady... No ale funkcję, której najbardziej mi brakowało - nagrywanie rozmów - załatwiłem sobie świetnie działającą apką ze sklepu - Cube ACR. Jak ktoś ma globala, a potrzebuje - polecam.
×
×
 • Create New...