Jump to content

koka

Użytkownicy
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  POCO F3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

koka's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

4

Reputation

 1. Telefon w Plusie - jak trzymam go na 2G lub 3G, okresowo gubi połączenie i tak sobie trwa bez dostępu do sieci (o czym oczywiście nie wiem) - jak się zorientuję, że jest "zero sieci" to muszę na chwilę przełączyć się na LTE lub 5G, wtedy mogę wrócić do 2G lub 3G i jest ok. Na LTE zawsze jest ok i niczego nie gubi. Mam co prawda włączone oszczędzanie baterii, ale bez wyłączania danych mobilnych - o co caman ? tak jest od 2-3 miesięcy, wcześniej było ok.
 2. W pracy jestem w zasięgu 5G w Plusie, w domu nie (i tam mam LTE+ stale), natomiast będąc w zasięgu 5G, ikonka raczej pokazuje 5G, ale czasami potrafi na krótko wejść w LTE+ by za 2 sekundy wrócić do 5G i tak na przemian. Prędkość pobierania w 5G to tak 330-470 Mb/s, a wysyłania 20,1-45,8 Mb/s. Różnica w stosunku do LTE jest ponad 4-krotna.
 3. przypominam, że to już było : https://itigic.com/pl/how-to-fix-green-screen-problems-poco-f2-pro/ ja też to miałem, ale ... ustawiłem wszędzie gdzie się dało ciemny motyw ... pokombinowałem trochę kolorami ... jasność wyświetlacza ręcznie tak na 70% i zielonkawej poświaty już nie widzę :) a i jeszcze jedno - w Mi 11i za dużo większą kasę też podobno tę poświatę widać ... przynajmniej tak meldował znajomy posiadacz tego "cuda" :)
 4. I ja potwierdzam znaczący progres ale u mnie jest jeszcze coś ... często ładuję w nocy ładowarką od RN4 żony (2A), która jest wpięta "na stałe" w sypialni, co prawda trwa to ze 4 godziny ale do rana jest full :) i zauważyłem, że fon trzyma wtedy dłużej, niż jak jest ładowany moją "szybką" ... może to tylko moje "zwidy" ale chyba coś w tym jest. Czy można zaryzykować teorię, że długie ładowanie małym prądem jest bardziej efektywne ? a co za tym idzie - bateria dłużej potrzyma ? a może ma to jakieś ujemne strony dla ogniwa, przygotowanego pod szybkie ładowanie ?
 5. Dzięki :) jakiś niecierpliwy jestem ... usługa nie była jeszcze uruchomiona przez operatora - już wszystko widać :) czyli aplikacji WiFi Calling + już nie trzeba używać i można ją wywalić ? czy może daje ona jakieś dodatkowe możliwości ? na starym fonie miałem no bo musiałem :)
 6. Gdzie w ustawieniach karty sim i sieci komórkowej jest cokolwiek, dotyczące VoLTE i VoWiFi ? podobno z pozycji ustawień telefonu można zarządzać funkcjonalnością (jakiś checkbox "rozmowy przez WiFi" i "połączenie VoLTE" ? niczego takiego nie widzę ... usługi u operatora mam włączone ...
 7. pamiętacie ? w POCO F2 PRO też tak było : https://itigic.com/pl/how-to-fix-green-screen-problems-poco-f2-pro/ u mnie jest delikatna poświata, ale bardziej niebieskawa niż zielonkawa ... no i tylko na ciemnym motywie, tam, gdzie widać aplikacje w pamięci. Wszystkie pozostałe ciemne i szare motywy na stronach przeglądarek, automatycznych aktualizacjach, podcastach Google i innych są ok, bez poświat wszelkiej maści - no i o co caman ? jak tu cieszyć się Amoled-em, skoro on taki nieprzewidywalny ? to miał być Samsung E4 - dopracowany, nowoczesny, energooszczędny - i co ? ano g..no IPS jaki jest, każdy widzi, ale chociaż nie ma takich problemów ... i nie musiałem się gapić w ciemny ekran jak sroka w gnat, czy aby jest już ta poświata czy może jeszcze nie ... no niby mogę jeszcze oddać, ale nie chce mi się przechodzić przez to wszystko jeszcze raz ... no i co zamiast ? Amoled-ów mam już dosyć ... chcę sprzęt porządny, mocny, (nie musi mieć foto-bajerów), cieszący oko - może być nawet drogi, ale z IPS-em ... być może to właśnie kwestia ceny, niedorobione wyświetlacze poszły do POCO ...
 8. Taki urok Amoled-a ... na IPS biel jest bielą, za to czerń jest trochę lepsza na Amoled-zie, tak po prawdzie to wg mnie przewaga Amoled-a nad IPS-em polega wyłącznie na bardziej komfortowej pracy w ostrym świetle i to jedyna zaleta - no i IPS to zdrowsze i mniej zmęczone oczy. Może masz włączony tryb czytania, skoro jest żółtawo ?
 9. Dokładnie, tylko czy da się to "zdalnie" skorygować ? a może mamy jakąś wadę wzroku, podatną na ten nieszczęsny wyświetlacz ? mi się fon nawet podoba, za bardzo nie widzę przebarwień (no chyba że jestem ślepy), czujnik zbliżeniowy ostatnia aktualizacja naprawiła, z dotykiem i wyłączaniem nie miałem problemu, no i bateria - dziś w nocy z wyłączoną lokalizacją ubytek to 2% (od 24.00 do 8 rano) !!! czyli winna była lokalizacja, której oszczędnie nie da się ustawić (można dać tylko po samym WiFi albo full). Na marginesie - włączone 5G (u mnie Plus-owe 5G działa) + lokalizacja + 120 Hz = ubytek baterii z szybkością górskiego potoku :) w telefonach 5G musi być jednak bateria "po byku". Tak sobie porównuje porzadnego IPS-a z Amoled-em z POCO F3 i ... szału ni ma ... no czerń w POCO co prawda trochę lepsza (z naciskiem na trochę) ale za to biel do d..y, w IPS-ie znacznie lepsza, tak po prawdzie to za tym własnie Amoled-em przemawia tylko wygodniejsza praca w słońcu (ale ile siedzisz z fonem w ostrym słońcu ?). Nie wiem, jak tam inne Amoled-y, ale ten jest jakiś taki ciemny ... czasami ten pasek chciałoby sie dalej pociągnąć ... tak czy siak - na dobrego IPS-a patrzy mi się przyjemniej - no i co najważniejsze - nie bolą mnie oczy, i to pewnie przesądzi los mojego POCO F3 ...
 10. 12.0.5.0 niewiele poprawiło, u mnie stabilnie zadziałał czujnik zbliżeniowy, przedtem różnie było - po odstawieniu od twarzy ekran był ciemny i zablokowany. Niestety, technologii AdaptiveSync Display nie ma, pisze o tym zresztą jeden z kolegów w wątku o wyświetlaczu. Ból oczu i głowy to z pewnością wina wyświetlacza a nie oświetlenia - no cóż - odpady Samsunga, które nie przeszły testów jakości :) Jeśli chodzi o drenaż baterii, to zauważyłem, że po wyłączeniu lokalizacji jest lepiej - pamiętam, że kiedyś były 3 opcje dokładności - WiFi i mobilne, WiFi + mobilne + gps i samo gps. Tutaj nie widzę czegoś takiego, może gps jest na stałe ? tak czy siak, bez lokalizacji baterię żre wolniej - no i 60 Hz oczywiście :) ciekawe, jak będzie przez noc na 12.0.5 :) na 12.0.4 od 24.00 do 8 rano zjechało mi 8 %. Wiele wskazuje, że ten model to wielka porażka Xiaomi, no chyba że tak się rozpędzili z nowymi modelami, że brakuje czasu na pracę na softem, ale z drugiej strony atrakcyjna cena też musi mieć się z czegoś brać (patrz skopany wyświetlacz).
 11. POCO X3 Pro nie ma 5G, a jak już brać to z opcją "full", tym bardziej, że u mnie już działa. Co to była za aktualizacja ? Prawdę mówiąc, telefon mi się podoba, ale nie chcę borykać się z jego problemami i ryzykować utraty wzroku :( na szczęście mam jeszcze trochę czasu na zwrot ... może doczekam MIUI V12.0.5.0 :)
 12. Chyba się mylisz, raz - że jest za tani na taką technologię, dwa - ani słowa o tym w materiałach reklamowych. Faktycznie, też czytałem recenzję na androidauthority.com, ale to "fake news". Posiedziałem wczoraj pół dnia na IPS-ie i ani oczy nie zmęczone, ani głowa nie boli. Dziś 2 godz. na POCO F3 i oczy pieką a głowa boli. Coś ewidentnie jest skopane, zmiana odświeżania nic nie daje. Tak, jak juz wcześniej pisałem, mam go dość, wracam do IPS-a, póki jeszcze można kupić coś z dobrym Snapem za normalna cenę. Co do drenażu baterii, to po aktualizacji do V12.0.4.0 jest trochę lepiej ale i tak daleko nowemu POCO F3 do starego Redmi Note 4 mojej żony :)
 13. Mam to samo - godzina używania fona i oczy zmęczone jak po 8 godz. jazdy autem (bez różnicy czy 60 czy 120), 2 godz.i łeb mi pęka ... to urządzenie jest nieprzewidywalne, raz jest wszystko ok by za chwilę żyć własnym życiem ... ja mam go dość - idzie do zwrotu i biorę MI 10T, przynajmniej wiem, że jest sprawdzony a z AMOLED-a i jego fanaberii skutecznie się wyleczyłem raz na zawsze. Mam w zw. z podjętą decyzją pytanie - ponieważ już wszystko skonfigurowałem, czy opcja powrotu do ustawień fabrycznych pozwala na skuteczne pozbycie się ważnych danych, czy może trzeba coś ręcznie pousuwać ?
 14. tymczasem nic takiego u siebie nie widzę ... mam wersję 8/256 z mi store, więc na zwrot mam jeszcze 20 parę dni ... zobaczymy jak będzie.
 15. Koledzy - jak to jest ? POCO F3 to mój pierwszy AMOLED - niezależnie, czy jasność jest w automacie czy na "ręcznym", pasek na maxa to mniej więcej to samo, co na IPS w połowie. Zawsze myślałem, że to AMOLED "lampi" po oczach a tu coś takiego ... jak to jest ? bo trochę tej jasności mi brakuje ... na IPS miałem pasek na 1/4 długości w trybie "ręcznym" i wystarczało ... po aktualizacji do MIUI V12.0.4.0 bateria w nocy "prawie" ok, może w następnym kroku będzie już całkiem dobrze.
×
×
 • Create New...