Jump to content

toster

Użytkownicy
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI4

Recent Profile Visitors

683 profile views

toster's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Problem drugi rozwiązałem. Firewall na obu sieciach wycinał mi ruch WhatsApp.
 2. Witam, Mam 2 problemy związane z MI5s (Zainstalowany ROM to Xiaomi.eu MIUI V9.5.2.0 NAGCNFA (stabilna)) 1. Kolor diody powiadomień. Żadne zewnętrzne aplikacje (Aqua Mail, WhatsApp, Discord) nie reagują na zmianę koloru diody powiadomień. W ustawieniach tych aplikacji mogę osobno ustalić kolor diody powiadomień, np dla WhatsApp ustawiam biały a dla AquaMail czerwony, niestety telefon wymusza mi kolor, który jest ustawiony w MIUI dla aplikacji czyli jeden - żółty. Aplikacje mają wszystkie potrzebne uprawnienia oraz używanie na baterii ustawione jest na "bez ograniczeń". 2. Rozłączający się WhatsApp DESKTOP/WEB Gdy podłączę telefon czy do sieci WiFi czy do LTE i uruchomię aplikację WhatsApp WEB/Desktop, żeby wygodnie pisać z poziomu komputera to po jakimś czasie dostaję komunikat w aplikacji na komputerze, że WhatsApp nie jest podłączony (żółta ramka z błędem). Muszę wtedy wybudzić telefon, wejść w WhatsApp i aplikacja na komputerze "odświeża się" i odzyskuje połączenie, co jest najdziwniejsze to to, ze telefon nie wskazuje na to, że w jakiś sposób "ubija" mi tą aplikację, bo jak ktoś mi napisze, to dostaję powiadomienie na telefonie a na aplikacji komputerowej już nie. Wykluczam również problem po stronie sieci komputera, testowałem w 2 różnych miejscach na 2 kompach. WhatsApp ma wszystkie potrzebne uprawnienia oraz ustawienia pracy na baterii są "bez ograniczeń" Bardzo proszę o pomoc, gdzie jeszcze i ewentualnie co można sprawdzić aby rozwiązać w/w problemy. Dodam że przesiadłem się z MI4, na którym obie powyższe rzeczy funkcjonowały prawidłowo. Pozdrawiam, toster
 3. Może mi ktoś chociaż potwierdzić, że u niego zmiana kolorów diody przez daną aplikację (aplikację, nie ustawienia MIUI) działa poprawnie i z jakiej wersji MIUI korzysta?
 4. Na prawdę tylko ja mam ten problem? Aż nie chce mi się wierzyć
 5. Witam, Żadne zewnętrzne aplikacje (Aqua Mail, WhatsApp, Discord) nie reagują na zmianę koloru diody powiadomień. W ustawieniach tych aplikacji mogę osobno ustalić kolor diody powiadomień, np dla WhatsApp ustawiam biały a dla AquaMail czerwony, niestety telefon wymusza mi kolor, który jest ustawiony w MIUI. Na MI4 działa to bez zarzutu, na MI5s nie jestem w stanie tego naprawić. Aplikacje mają wszystkie potrzebne uprawnienia. Jakieś porady? Zainstalowany ROM to Xiaomi.eu MIUI V9.5.2.0 NAGCNFA (stabilna)
 6. Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź
 7. Witam, Mam kilka pytań dotyczących ostatniej wersji stable V8.1.3.0 1. Czy mogę na nią zainstalować dodatki MIUIPolska i będzie to działało tak jak w przypadku DEV? 2. Czy jak wyjdzie kolejna wersja stable i będę chciał zrobić UPDATE, to mogę ją nadinstalować tak jak w przypadku wersji DEV, czyli bezpośrednio poprzez Aktualizację i wybieram *.zip czy trzeba wykonywać WIPE?
 8. Nie wiem o co chodzi, problem się powtrórzył po zmianie romu z wersji dev na wersję stabilną. Instalują się wszystkie dodatki z wyjątkiem klawiatury Xperia. Próbowałem kilkanaście razy, wipe dalvik/cache też robiony. Klawiatura po prostu nie instaluje się.
 9. Po włączeniu opcji DEV i Debugowania USB jest już ok. Myślałem, że ma być wyłączone.
 10. Niestety reset telefonu nie pomaga, próbowałem już dwa razy.
 11. Po podłączeniu telefonu do komputera mogę go tylko naładować. Nie pojawia się opcja przełączenia na MTP jak to jest na MI4. Zmieniałem gniazda usb i przewody ale nic to nie daje. Nie ma nawet próby instalowania jakichkolwiek sterowników. Trochę to uciążliwe bo nie mogę przegrać plików z i do telefonu. Opcje programistyczne są wyłączone, tryb debugowania również. Miał ktoś taki problem i wie jak go rozwiązać?
 12. Ok, zainstalowałem raz jeszcze i wszystko jest.
 13. Witam, Czy to normalne, że po instalacji dodatków MIUIPolska pojawia się tylko część zestawu? Działa mi tylko blokowanie reklam, natomiast nie mam dodatkowej klawiatury Xperia oraz Samouczka.
 14. Ok, problem został rozwiązany dzięki temu poradnikowi: https://www.youtube.com/watch?v=j27x5iJSS40
 15. Niestety przez Fastboot nie da rady, podczas instalacji mam błąd: Flashing critical partition is not allowed.
×
×
 • Create New...