Moisuree

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

Everything posted by Moisuree

 1. Mam jedynie możliwość wyciszenia tego powiadomienia na określony czas:
 2. Mocno nie widzi mi się brak możliwości wyłączenia powiadomień z systemu Android. Po kiego wała mi takie powiadomienie, że "Messenger wyświetla się nad innymi"? Chciałbym mieć dymki czatu i nie mieć tego powiadomienia - jest to możliwe? Próbowałem już chyba wyłączyć wszystkie możliwe powiadomienia dotyczące dymków. Chyba.
 3. Moisuree

  MIUI 9.3.28

  Mi 5x zdarza mi się, że powiadomienia z aplikacji dochodzą na Mi Band 3, ale na ekranie blokady się nie wyświetlają - dopiero po odblokowaniu telefonu mam ikonki i powiadomienia z treścią na pasku powiadomień
 4. Witajcie Niedawno zamówiłem swojemu ojcu Mi Band 3. Powiadomienia z wybranych aplikacji (Facebook, Messenger, smsy i połączenia) działają bez zarzutu. Nie działa natomiast opcja wibrowania opaski podczas alarmów. Dodaliśmy aplikację "Zegar" do wybranych, jednak to nie jest to samo, co opcja "Wibruj podczas alarmów", którą mam na swoim Xiaomi Mi5x. Tata ma telefon Motorola Moto G5S - w załączeniu przesyłam screeny ustawień z aplikacji Mi Fit. Krótko mówiąc: brak opcji "Wibruj podczas alarmów", którą ja mam pod opcją "SMS". Czy to wina oprogramowania telefonu/wersji aplikacji? Czy jesteśmy w stanie jakoś ustawić tę opcję? Próbowałem i ustawiłem odblokowywanie telefonu opaską, ale to nic nie zmieniło.
 5. Witam, Mam problem z aplikacją Nike Run Club. Otóż od około 30h staram się zalogować i wciąż wyrzuca mi błąd (nie byłem w stanie nawet założyć konta). Nie miałem wcześniej tej aplikacji, znajomy mi polecił. Znajomy także sprawdził, czy u niego wszystko gra - grało. Założył nawet konto dla mnie i się zalogował, żeby sprawdzić. Tak, próbowałem wyłączyć i włączyć. Tak, próbowałem odinstalować i zainstalować. Tak, próbowałem wyłączyć telefon i włączyć. Tak, wyczyściłem dane aplikacji. Tak, hasło jest właściwe. Tak, inni korzystają bez problemu. Niżej załączam screen. Problem występuje na Mi5x na przedostatniej i ostatniej aktualizacji.
 6. Witam Obecnie mam podobny problem jak autor tematu, ale bardziej zaawansowany. Bateria nie ładuje, telefon po prostu nie reaguje na podpinany kabel (próbowałem z różnymi kablami, w różnych gniazdkach, przez przejściówkę, bez przejściówki i za pomocą portu USB w laptopie). Ratuje jedynie wyłączenie telefonu, podpięcie i ponowne uruchomienie - wtedy rozpoczyna się ładowanie. Czyli za każdym razem, gdy chcę naładować telefon, muszę go najpierw zrestartować. Co ciekawe, to gdy jest poniżej 10% i wyłączę telefon - dioda cały czas miga. Wcześniej się z tym nie spotkałem. Dodatkowo, ten sam telefon, zżera mi przez noc 40% baterii. Dziś przykładowo poszedłem spać mając ~55%, a obudziłem się z 17%. Problem występuje dopiero kilka dni. Dwukrotnie wgrałem ostatnią dostępną wersję Global Stable [Version: V8.1.5.0.LXIMIDI (MIUI8)] dostępną tutaj : http://en.miui.com/download-263.html ale w żaden sposób to nie pomogło. Kabel nie jest już pierwszej świeżości, planuję kupić nowy, ale jednak po restarcie się ładuje, więc to nie jego wina. Czyżby uszkodzone USB? Kupowałem Mi4i ponad 2 lata temu na aliexpress od Hong Kong Goldway, także gwarancja już najprawdopodobniej minęła, a i wysyłać tam telefonu raczej się nie opłaca. Istnieje jakaś alternatywa? Po prostu zanieść do serwisu? Czy może to też problem z softem? A może z baterią?
 7. Wielkie dzięki, Tomku! Byłem na zakupach i ani razu się nie zacięło, więc chyba pomogło!
 8. Witam! O co chodzi: odtwarzając muzykę z pamięci telefonu (wrzucona przez usb lub pobrana) poprzez systemowy odtwarzacz - nie ma problemów. Muzyka gra, aplikacja nie wyłącza się. Inaczej to wygląda przy odtwarzaniu muzyki z innych aplikacji, np. Spotify, AIMP i Poweramp. (zastępujące tradycyjny odtwarzacz) Odtwarzam 1-2 utwory, po czym odtwarzacz zwyczajnie wyłącza się (resetuje, jakby nie miał włączonej muzyki) co skutkuje w potrzebie ponownego odblokowania ekranu, przejścia do aplikacji, wybrania piosenki/albumu/artysty/whatevah i odtwarzania od nowa. Muzyka przerywa się w różnych momentach - czasami na początku jakiejś piosenki, czasem w środku, czasem na końcu. Nie jest to wina internetu, ponieważ testowałem to na różnych łączach - dwóch różnych wifi i internetu z karty sim. Zresztą offline ten problem również występuje przy korzystaniu np. z AIMPa czy Powerampa. Ostatnio głównie używam Spotify, ale to i tak co 5 minut muszę otwierać ponownie aplikację i wyszukiwać interesującą mnie pozycję. Jakieś pomysły jak temu zaradzić? Żaden błąd na ekranie nie wyskakuje - aplikacje po prostu zamykają się. (Xiaomi Mi4i)
 9. Cześć! Szukam aplikacji kamery, która umożliwi mi nagrywanie dźwięku poprzez podłączony pod adapter mikrofon zewnętrzny. Już mówię o co dokładnie chodzi. Otóż czytałem, że jest możliwość podpięcia mikrofonu zewnętrznego do smartfona, jednak potrzebny jest do tego adapter, który rozdziela sygnał z wejścia słuchawkowego w telefonie na mikrofon oraz słuchawki. Zakupiłem takowy adapter, który był polecony w jednej z instrukcji takiego zabiegu: Podłączając go do mojego Xiaomi Mi4i od razu pokazuje się ikonka słuchawek z mikrofonem (gdy podłączam normalne słuchawki pokazują się tylko słuchawki, także adapter najwidoczniej dobrze rozdziela sygnał, ale wciąż nagrywa z mikrofonu wbudowanego). Mam nadzieję, że w ogóle jest to możliwa, gdyż chciałbym nagrać kilka materiałów (wideo), gdzie dźwięk będzie rejestrowany mikrofonem zewnętrznym, a nie tym wbudowanym (lepsza jakość i bardziej scentralizowane nagrywanie). Nagrywałem już wbudowaną aplikacją aparatu i niestety materiał nagrywany był mikrofonem wbudowanym.
 10. A w sprawie dźwięku migawki podczas nagrywania ktoś, coś? Z tego co widzę to macie inny model Xiaomi, więc możecie tego problemu nie doświadczać.
 11. Witam! W ostatnich dniach zauważyłem, że moje Mi4i miewa problemy z aplikacją Snapchat. O co chodzi? Otóż 4-5 sekund po włączeniu aplikacji zostaje ona zamknięta i wyskakuje następujący komunikat: Co już próbowałem zrobić, by się tego błędu pozbyć? Wyczyściłem dane aplikacji, pamięć podręczną - pomogło jedynie na pierwsze uruchomienie. Każde kolejne pokazywało powyższy błąd na nowo. Następnie odinstalowałem aplikację i zainstalowałem ponownie - znów jedynie pierwsze uruchomienie. Zainstalowałem starszą wersję aplikacji - to samo. Zainstalowałem najnowszy rom od nowa - to samo. Zainstalowałem stary rom, a później nowy - to samo. Czy jest coś jeszcze co można by wykonać? Druga sprawa to dźwięk migawki w tejże aplikacji. Podczas robienia zdjęcia nie ma problemu - migawki nie słychać. Niestety kiedy chcę nakręcić wideo, dźwięk nagrywania występuje i również kiedy kończę nagrywać - również jest on słyszalny. Wszystko na wyciszonym telefonie! Wszedłem w dokładne ustawienia - wyciszyłem nawet dźwięk alarmu... zero odzewu. Podczas robienia zdjęcia dźwięku migawki nie ma, zaś podczas nagrywania występuje przy rozpoczęciu oraz zakończeniu. Głośność tego dźwięku oceniłbym na skalę maksymalnej głośności dźwięku wiadomości. Wszedłem także w ustawienia samego aparatu - tam, niby, dźwięk migawki jest wyłączony. I rzeczywiście - podczas robienia zdjęć aparatem, czy też kręcenia wideo, migawki nie ma, a w aplikacji Snapchat wciąż występuje przy nagrywaniu. Czy jest sposób by jakoś to obejść? Nie mówię tu o jakimś szpiegowskim nagrywaniu, jednak kiedy telefon jest wyciszony to chciałbym jednak by nie emitował żadnych dźwięków bez mojej zgody, zaś nagrywanie w aplikacji Snapchat tego nie toleruje.
 12. Użyłem MiFlash i wszystko wróciło do normy. Na razie jadę na języku angielskim, wkrótce mam zamiar przejść na MIUI Polska, o ile czegoś nie schrzanię.
 13. Dobra Panowie, jakoś sobie poradziłem. Przedstawię sytuację i to, co zauważyłem (nawet dla przyszłych pokoleń). Skorzystałem z: http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/ Zgodnie z instrukcją podłączyłem telefon do PC, wybrałem zakładkę "Flash", po czym miałem do wyboru dwie opcje: 1) STABLE (V6.6.10.0.LXIMICF) - 997M 2) BETA (5.8.22) - 1.2G Zacząłem pobierać więc numer 2. Chwilę to trwało ale zgodnie z przewidywaniami telefon po zainstalowaniu wszelkich obrazów był czyściutki - wręcz czystszy od tego kiedy go dostałem. Dodatkowo przechodząc do Recovery Mode dostawałem to, o co się wcześniej prosiłem, czyli MAIN MENU z WIPE & RESET (hurra) Problem jedynie tkwił w programie "Google Play services" - to on wywoływał w moim Mi4i jakieś palpitacje oraz lagi i z tego co widzę każdy ma podobny problem po ostatniej aktualizacji tej aplikacji (opinie w sklepie Play). W międzyczasie wyszedł ROM MIUIPolska dla Mi4i, więc czym prędzej przygotowałem sobie potrzebne pliki i rozpocząłem: najpierw instalacja recovery (chiński rom dev, Flashify oraz plik .IMG). Tu się jednak zaczęły problemy, gdyż przechodząc do Recovery Mode znów miałem swój stary obraz niebieskiego ludzika, który rebootował telefon zamiast przechodzić w tryb recovery. No nic, spróbowałem zainstalować MIUIPolska, ale to nic nie dało - języka polskiego jak nie było, tak nie ma... o trybie recovery nie mówiąc. Spróbowałem więc użyć zakładki Flash raz jeszcze - tym razem opcja STABLE. Waży mniej, więc szybciej poszło. Moim oczom ukazał się identyczny obraz w porównaniu z opcją BETA. Nauczony tym, żeby nie instalować Google Play Services, przeszedłem do instalacji pozostałych aplikacji i jak na razie wszystko chodzi perfekcyjnie (jedynie nie mam języka polskiego). Zastanawia mnie jedynie sprawa tego MIUIPolska - instalując chiński rom, następnie Flashify gdzie korzystam z obrazu IMG tracę możliwość przejścia do Recovery Mode i nawet instalując potem MIUIPolska dla Mi4i... polskiego języka nie ma, WIPE'u zrobić też nie mogę. Ktoś się z czymś takim spotkał?
 14. Edit: postaram się zrobić w ten sposób http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/ choć ten ROM MiFlash idzie jak krew z nosa...
 15. No jeśli to ma pomóc to bym bardzo prosił. Kurcze, co to się porobiło to ja nie wiem... Chciałbym wejść do tego ale w moim telefonie zwyczajnie takie menu się nie otwiera. :/
 16. Próbowałem coś na wzór tego: http://www.hardreset.info/devices/xiaomi/xiaomi-mi-4/#hardresetjednak mi nie wyświetla się ekran ze zdjęcia czwartego. U mnie jest taki niebieski ludzik Androida z jakąś przepaską na oku (?), a poniżej wyskakują dane, jakieś cyferki oraz napis "Rooting (superSU)" oraz niżej "Rebooting in 10 seconds". Co do instalowania Miui Polska na Mi4i - no właśnie, ROM jest niedostępny, więc nie mam jak tego zrobić.
 17. U mnie to idzie tak: Settings -> additional settings -> backup & reset -> factory data reset ... ale to nic nie dało. MiRecovery? Kurcze, nic takiego nie mam. Albo jestem po prostu zbyt tępy, co jest bardzo prawdopodobne. :/ Wipe po instalacji 5.8.6 Miui Polska? A możesz trochę jaśniej dla takiego laika jak ja? Powiedzmy, że jestem w momencie kompletowania wszelkich plików z instrukcji co do instalacji MIUI dla Mi4i. I jak ten wipe zrobić? Edit: problem w tym:
 18. Witajcie! Z Xiaomi mam do czynienia po raz pierwszy, także wybaczcie za wszelką niewiedzę typowo programistyczną. Telefon zamówiłem z aliexpress od podobno zaufanego sprzedawcy - sprawdziłem numer spod zdrapki na oficjalnej stronie Xiaomi i... okazał się oryginalny, także chyba nie w tym problem. (w razie czego mogę podesłać fotki, czy coś) Telefon otrzymałem w środę - włożyłem dwie karty, wszystko działa jak należy. Załączam pakiet internetowy, pobieram dzięki temu ulubione aplikacje - wszystko bez problemu. Ogólnie telefon podobał mi się bardzo! A że należę do osób, które najpierw działają, a potem myślą... stąd też muszą pojawić się problemy. DO RZECZY. Włączając pierwszy raz telefon ukazał mi się język polski. No, częściowo. Kilka rzeczy nie było jeszcze przetłumaczonych. Zainteresowałem się tematem http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/i postanowiłem przytuningować telefon poprzez łatkę od Miui Polska. Robiłem wszystko tak jak jest w instrukcji - brakowało jedynie ROMu dla Mi4i. Poczytałem gdzieś na forum, że są starsze wersje dla Mi4i od Miui Polska i pobrałem dwa pliki znalezione na serwerach: miui_MI4i_5.8.13_edb0f3cbc7_5.0 MIUIPolska_ferrari_5.8.6_v6-5.0 Oba zainstalowałem w sposób opisany w instrukcji dla Mi4i (łącznie z tym recovery itd) - oczywiście najpierw sprawdziłem jeden, a potem drugi. Co się ukazało moim oczom? Język angielski pomimo włączonego w ustawieniach języka polskiego. Zmieniłem szybko na język angielski oraz na polski - bez zmian. Sam język nie sprawia mi problemu, jednak po pewnym czasie przestał mi działa Sklep Play. Konkretnie to zaczęła pokazywać się informacja "Google Play services has been stopped". W poprzednich androidach wystarczyło wyczyścić aplikację i wszystko wracało do normy - tu jednak jest inaczej. Wyczytałem, chyba błędnie, że należy odinstalować i zainstalować raz jeszcze sklep Play. No spoko, ale musiałem to zrobić manualnie - czyli poprzez wrzucenie pliku APK do pamięci oraz późniejsza instalacja. Zainstalowałem. Klikam w sklep, pokazuje się na pół sekundy biały ekran (jakby się włączał), a następnie znika. Klikam - ta sama sytuacja. Sklep Play nie reagował. Miałem zapisany boot w Flashify (zgodnie z instrukcją), więc natychmiast go użyłem - stary Play Store oraz inne aplikacje zostały przywrócone, jednak informacja Google Play services has been stopped zaczęła wyskakiwać ponownie. No i ten język angielski, z którym da się żyć, ale teraz ciężko mi się przestawić. Pobrałem również z oficjalnej strony Xiaomi (http://en.miui.com/download-263.html) najnowszy ROM GLOBAL dla mojego modelu telefonu: miui_MI4iGlobal_V6.6.10.0.LXIMICF_80f20c0908_5.0 Niestety nie za dużo to pomogło i sklep Play wciąż sprawiał problemy bądź też włączał się biały ekran na pół sekundy, a następnie znikał. Przypomnę, że do niektórych aplikacji potrzebny jest Google Play Services (przykładowo Snapchat) i bez tego ani rusz z odpaleniem aplikacji. No a właśnie to wciąż sprawia problemy, bądź nie ma skąd pobrać (ponieważ Play Store był usunięty, bądź nie działa poprawnie). Więc wariuję. A tak wyglądają dane telefonu na ten moment: Moje pytanie oraz prośba brzmią: Czy jest możliwość powrotu do fabrycznego systemu? Mam na myśli tego, który miałem w momencie włączenia po raz pierwszy telefonu, czyli częściowy język polski, lecz telefon chodzi perfekcyjnie. Smartfon jest fantastyczny. Genialnie działał nawet z niecałkowicie przetłumaczonym językiem polskim - wszelkie aplikacje w normie. Tylko no właśnie - zepsułem coś bawiąc się tymi ROMami.