Jump to content

Moisuree

Użytkownicy
 • Posts

  20
 • Joined

About Moisuree

 • Birthday January 19

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Sandomierz

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi4i, Mi5x

Recent Profile Visitors

1,195 profile views

Moisuree's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

1

Reputation

 1. EDIT: Zainstalowałem inną wersję Poco Launcher i na razie śmiga, zobaczymy na jak długo. --- Dlaczego tak się dzieje? [12.2.4.0 EEA rom] Gdy restartuję jest okej przez chwilę. Potem przechodzę do szuflady aplikacji, zaczynam wyszukiwać i już tak zostaje. W aplikacjach nie ma takiego problemu - wyłącznie na ekranie głównym i przy szufladzie.
 2. Ktoś mi powie co to jest za pasek na samym dole? Pojawił się po dzisiejszej aktualizacji. Nie wiem za bardzo do czego ma mi być potrzebny. Jak go wyłączyć? EDIT: Już wiem. Jest to "wskaźnik pełnego ekranu". Jeżeli ktoś by się męczył to należy wejść w ustawienia wyświetlacza pełnoekranowego i zaznaczyć "ukryj wskaźnik pełnego ekranu".
 3. Mam jedynie możliwość wyciszenia tego powiadomienia na określony czas:
 4. Mocno nie widzi mi się brak możliwości wyłączenia powiadomień z systemu Android. Po kiego wała mi takie powiadomienie, że "Messenger wyświetla się nad innymi"? Chciałbym mieć dymki czatu i nie mieć tego powiadomienia - jest to możliwe? Próbowałem już chyba wyłączyć wszystkie możliwe powiadomienia dotyczące dymków. Chyba.
 5. Witajcie Niedawno zamówiłem swojemu ojcu Mi Band 3. Powiadomienia z wybranych aplikacji (Facebook, Messenger, smsy i połączenia) działają bez zarzutu. Nie działa natomiast opcja wibrowania opaski podczas alarmów. Dodaliśmy aplikację "Zegar" do wybranych, jednak to nie jest to samo, co opcja "Wibruj podczas alarmów", którą mam na swoim Xiaomi Mi5x. Tata ma telefon Motorola Moto G5S - w załączeniu przesyłam screeny ustawień z aplikacji Mi Fit. Krótko mówiąc: brak opcji "Wibruj podczas alarmów", którą ja mam pod opcją "SMS". Czy to wina oprogramowania telefonu/wersji aplikacji? Czy jesteśmy w stanie jakoś ustawić tę opcję? Próbowałem i ustawiłem odblokowywanie telefonu opaską, ale to nic nie zmieniło.
 6. Witam, Mam problem z aplikacją Nike Run Club. Otóż od około 30h staram się zalogować i wciąż wyrzuca mi błąd (nie byłem w stanie nawet założyć konta). Nie miałem wcześniej tej aplikacji, znajomy mi polecił. Znajomy także sprawdził, czy u niego wszystko gra - grało. Założył nawet konto dla mnie i się zalogował, żeby sprawdzić. Tak, próbowałem wyłączyć i włączyć. Tak, próbowałem odinstalować i zainstalować. Tak, próbowałem wyłączyć telefon i włączyć. Tak, wyczyściłem dane aplikacji. Tak, hasło jest właściwe. Tak, inni korzystają bez problemu. Niżej załączam screen. Problem występuje na Mi5x na przedostatniej i ostatniej aktualizacji.
 7. Witam Obecnie mam podobny problem jak autor tematu, ale bardziej zaawansowany. Bateria nie ładuje, telefon po prostu nie reaguje na podpinany kabel (próbowałem z różnymi kablami, w różnych gniazdkach, przez przejściówkę, bez przejściówki i za pomocą portu USB w laptopie). Ratuje jedynie wyłączenie telefonu, podpięcie i ponowne uruchomienie - wtedy rozpoczyna się ładowanie. Czyli za każdym razem, gdy chcę naładować telefon, muszę go najpierw zrestartować. Co ciekawe, to gdy jest poniżej 10% i wyłączę telefon - dioda cały czas miga. Wcześniej się z tym nie spotkałem. Dodatkowo, ten sam telefon, zżera mi przez noc 40% baterii. Dziś przykładowo poszedłem spać mając ~55%, a obudziłem się z 17%. Problem występuje dopiero kilka dni. Dwukrotnie wgrałem ostatnią dostępną wersję Global Stable [Version: V8.1.5.0.LXIMIDI (MIUI8)] dostępną tutaj : http://en.miui.com/download-263.html ale w żaden sposób to nie pomogło. Kabel nie jest już pierwszej świeżości, planuję kupić nowy, ale jednak po restarcie się ładuje, więc to nie jego wina. Czyżby uszkodzone USB? Kupowałem Mi4i ponad 2 lata temu na aliexpress od Hong Kong Goldway, także gwarancja już najprawdopodobniej minęła, a i wysyłać tam telefonu raczej się nie opłaca. Istnieje jakaś alternatywa? Po prostu zanieść do serwisu? Czy może to też problem z softem? A może z baterią?
 8. Wielkie dzięki, Tomku! Byłem na zakupach i ani razu się nie zacięło, więc chyba pomogło!
 9. Witam! O co chodzi: odtwarzając muzykę z pamięci telefonu (wrzucona przez usb lub pobrana) poprzez systemowy odtwarzacz - nie ma problemów. Muzyka gra, aplikacja nie wyłącza się. Inaczej to wygląda przy odtwarzaniu muzyki z innych aplikacji, np. Spotify, AIMP i Poweramp. (zastępujące tradycyjny odtwarzacz) Odtwarzam 1-2 utwory, po czym odtwarzacz zwyczajnie wyłącza się (resetuje, jakby nie miał włączonej muzyki) co skutkuje w potrzebie ponownego odblokowania ekranu, przejścia do aplikacji, wybrania piosenki/albumu/artysty/whatevah i odtwarzania od nowa. Muzyka przerywa się w różnych momentach - czasami na początku jakiejś piosenki, czasem w środku, czasem na końcu. Nie jest to wina internetu, ponieważ testowałem to na różnych łączach - dwóch różnych wifi i internetu z karty sim. Zresztą offline ten problem również występuje przy korzystaniu np. z AIMPa czy Powerampa. Ostatnio głównie używam Spotify, ale to i tak co 5 minut muszę otwierać ponownie aplikację i wyszukiwać interesującą mnie pozycję. Jakieś pomysły jak temu zaradzić? Żaden błąd na ekranie nie wyskakuje - aplikacje po prostu zamykają się. (Xiaomi Mi4i)
 10. Cześć! Szukam aplikacji kamery, która umożliwi mi nagrywanie dźwięku poprzez podłączony pod adapter mikrofon zewnętrzny. Już mówię o co dokładnie chodzi. Otóż czytałem, że jest możliwość podpięcia mikrofonu zewnętrznego do smartfona, jednak potrzebny jest do tego adapter, który rozdziela sygnał z wejścia słuchawkowego w telefonie na mikrofon oraz słuchawki. Zakupiłem takowy adapter, który był polecony w jednej z instrukcji takiego zabiegu: Podłączając go do mojego Xiaomi Mi4i od razu pokazuje się ikonka słuchawek z mikrofonem (gdy podłączam normalne słuchawki pokazują się tylko słuchawki, także adapter najwidoczniej dobrze rozdziela sygnał, ale wciąż nagrywa z mikrofonu wbudowanego). Mam nadzieję, że w ogóle jest to możliwa, gdyż chciałbym nagrać kilka materiałów (wideo), gdzie dźwięk będzie rejestrowany mikrofonem zewnętrznym, a nie tym wbudowanym (lepsza jakość i bardziej scentralizowane nagrywanie). Nagrywałem już wbudowaną aplikacją aparatu i niestety materiał nagrywany był mikrofonem wbudowanym.
 11. A w sprawie dźwięku migawki podczas nagrywania ktoś, coś? Z tego co widzę to macie inny model Xiaomi, więc możecie tego problemu nie doświadczać.
 12. Witam! W ostatnich dniach zauważyłem, że moje Mi4i miewa problemy z aplikacją Snapchat. O co chodzi? Otóż 4-5 sekund po włączeniu aplikacji zostaje ona zamknięta i wyskakuje następujący komunikat: Co już próbowałem zrobić, by się tego błędu pozbyć? Wyczyściłem dane aplikacji, pamięć podręczną - pomogło jedynie na pierwsze uruchomienie. Każde kolejne pokazywało powyższy błąd na nowo. Następnie odinstalowałem aplikację i zainstalowałem ponownie - znów jedynie pierwsze uruchomienie. Zainstalowałem starszą wersję aplikacji - to samo. Zainstalowałem najnowszy rom od nowa - to samo. Zainstalowałem stary rom, a później nowy - to samo. Czy jest coś jeszcze co można by wykonać? Druga sprawa to dźwięk migawki w tejże aplikacji. Podczas robienia zdjęcia nie ma problemu - migawki nie słychać. Niestety kiedy chcę nakręcić wideo, dźwięk nagrywania występuje i również kiedy kończę nagrywać - również jest on słyszalny. Wszystko na wyciszonym telefonie! Wszedłem w dokładne ustawienia - wyciszyłem nawet dźwięk alarmu... zero odzewu. Podczas robienia zdjęcia dźwięku migawki nie ma, zaś podczas nagrywania występuje przy rozpoczęciu oraz zakończeniu. Głośność tego dźwięku oceniłbym na skalę maksymalnej głośności dźwięku wiadomości. Wszedłem także w ustawienia samego aparatu - tam, niby, dźwięk migawki jest wyłączony. I rzeczywiście - podczas robienia zdjęć aparatem, czy też kręcenia wideo, migawki nie ma, a w aplikacji Snapchat wciąż występuje przy nagrywaniu. Czy jest sposób by jakoś to obejść? Nie mówię tu o jakimś szpiegowskim nagrywaniu, jednak kiedy telefon jest wyciszony to chciałbym jednak by nie emitował żadnych dźwięków bez mojej zgody, zaś nagrywanie w aplikacji Snapchat tego nie toleruje.
 13. Użyłem MiFlash i wszystko wróciło do normy. Na razie jadę na języku angielskim, wkrótce mam zamiar przejść na MIUI Polska, o ile czegoś nie schrzanię.
 14. Dobra Panowie, jakoś sobie poradziłem. Przedstawię sytuację i to, co zauważyłem (nawet dla przyszłych pokoleń). Skorzystałem z: http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/ Zgodnie z instrukcją podłączyłem telefon do PC, wybrałem zakładkę "Flash", po czym miałem do wyboru dwie opcje: 1) STABLE (V6.6.10.0.LXIMICF) - 997M 2) BETA (5.8.22) - 1.2G Zacząłem pobierać więc numer 2. Chwilę to trwało ale zgodnie z przewidywaniami telefon po zainstalowaniu wszelkich obrazów był czyściutki - wręcz czystszy od tego kiedy go dostałem. Dodatkowo przechodząc do Recovery Mode dostawałem to, o co się wcześniej prosiłem, czyli MAIN MENU z WIPE & RESET (hurra) Problem jedynie tkwił w programie "Google Play services" - to on wywoływał w moim Mi4i jakieś palpitacje oraz lagi i z tego co widzę każdy ma podobny problem po ostatniej aktualizacji tej aplikacji (opinie w sklepie Play). W międzyczasie wyszedł ROM MIUIPolska dla Mi4i, więc czym prędzej przygotowałem sobie potrzebne pliki i rozpocząłem: najpierw instalacja recovery (chiński rom dev, Flashify oraz plik .IMG). Tu się jednak zaczęły problemy, gdyż przechodząc do Recovery Mode znów miałem swój stary obraz niebieskiego ludzika, który rebootował telefon zamiast przechodzić w tryb recovery. No nic, spróbowałem zainstalować MIUIPolska, ale to nic nie dało - języka polskiego jak nie było, tak nie ma... o trybie recovery nie mówiąc. Spróbowałem więc użyć zakładki Flash raz jeszcze - tym razem opcja STABLE. Waży mniej, więc szybciej poszło. Moim oczom ukazał się identyczny obraz w porównaniu z opcją BETA. Nauczony tym, żeby nie instalować Google Play Services, przeszedłem do instalacji pozostałych aplikacji i jak na razie wszystko chodzi perfekcyjnie (jedynie nie mam języka polskiego). Zastanawia mnie jedynie sprawa tego MIUIPolska - instalując chiński rom, następnie Flashify gdzie korzystam z obrazu IMG tracę możliwość przejścia do Recovery Mode i nawet instalując potem MIUIPolska dla Mi4i... polskiego języka nie ma, WIPE'u zrobić też nie mogę. Ktoś się z czymś takim spotkał?
 15. Edit: postaram się zrobić w ten sposób http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/ choć ten ROM MiFlash idzie jak krew z nosa...
×
×
 • Create New...