Jump to content

Poszukiwany1983

Użytkownicy
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Poszukiwany1983's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

0

Reputation

 1. Tak że teges, dołożę swoje 3 grosze. Po pierwsze i najważniejsze zdecyduj się na maxymalnie 2 formy transmisji. Polecam wifi-zigbee. Po drugie zdecyduj czy chcesz mieć wszystko w chmurze domowej czy producenta. I po trzecie ile chcesz na to przeznaczyć. Zacznę od końca. Tuya jest chyba najbardziej rozpowszechnianym producentem podzespołów Smart. Można je znaleźć np. we wszystkich produktach Smart w Lidlu (za 200 zł masz zestaw bramka ZigBee, 3 żarówki, i pilot) w sklepach Action masz produkty firmy LSC również sygnowane tuya (czujniki,żarówki,wtyki do 30zł) wszystko na wifi lub ZigBee. Jeśli masz więcej urządzeń różnych producentów to często potrzebujesz bramki danego producenta (mówię o ZigBee) bo każdy producent ma inny sposób komunikacji. Osobiście mam osobny router wifi przeznaczony tylko pod urządzenia Smart pod niego mam wpięta bramkę ZigBee tuya oraz Raspberry z Home Assistantem (chmura domowa dalej HA) do obsługi wifi i ble. Wszystkie urządzenia spina mi albo bramka albo raspberry. Plus z tego taki że jak nie mam internetu to i tak wszystko śmiga. No i po pierwsze. Wybór czegokolwiek na ble oprócz głośnika mija się z celem. Zasięg do 10m ale sygnał przez 2 ściany już nie przejdzie. Mam 2 czujniki Mijia2 i tragedia w linii prostej może 4m ale po drodze 2 ściany i nie byłem w stanie odczytać czujnika. Obecnie jeden jest w korytarzu niedaleko HA a drugi jest w przybudówce 2m w linii prostej za ścianą. Natomiast wifi ani ZigBee nie ma takich trudności. Obecnie na większości grzejników mam głowice termostatyczne tuya lub silvercrest na ZigBee. Żarówki, taśmy i czujniki LSC większość na wifi. I 2 czujniki Mijia2 na ble. I wszystko działa. Bonus/PS Przy kupnie głowic upewnij się czy mają tryb otwartego okna oraz program przeciw zakamienianiu. Dokup czujnik temperatury do sterowania i umieść go gdzieś w centrum pomieszczenia. Jeśli masz jakieś pojęcie o tym jak się trzyma lutownice to w łatwy sposób możesz sam zrobić czujnik temperatury&wilgotności.
 2. Tylko powiedz gdzie one rezydują bo nie jestem w stanie ich znaleźć
 3. Witam. Może ktoś miał podobne problemy. Dziś podczas pobierania miui wyskoczył mi komunikat o tym że pamięć jest pełna. Mam 16 giga wewnętrznej, system pokazuje mi że wolnej pamięci powinienem mieć ponad 9 gigai to jest ok. Jakimś dziwnym trafem ponad 6giga zajmują inne pliki. Same aplikacje razem z ich plikami zajmują niecałe 1,5 giga. Zdjęcia, filmy, itd. mam na karcie, nie mam ani aplikacji fejsa ani messengera. Ma ktoś pomysł gdzie szukać brakującej pamięci?
 4. Może ktoś mądry i znający się lepiej odpowie mi. Dlaczego nie mogę się dostać do formularza na odblokowanie. Mimo że konto założone itd... uporczywie cofa mnie między http://www.miui.com/unlock a Xiaomi.cn Mam redmi6 i redmi8 i w obu przypadkach jest tak samo.
×
×
 • Create New...