Jump to content

zook

Użytkownicy
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About zook

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Postaram się rozkręcić i dam znać/ wrzucę fotki.
 2. Starter prawie wszędzie... (nawet Empik) Gniazdko gdzieś widziałem. Ja kupiłem gniazdko na Ali. Czujniczki kupiłem na allegro.
 3. Które dokładnie menu? Każde urzadzenie ma swoje logi i ustawienia. Sprawdzałem bramę. Jest tam tylko informacja o adresie MAC, IP... nie ma info o chmurze. Wejscie pod IP bramy przez przeglądarkę- brak strony.
 4. W aplikacji na telefonie nic takiego nie znalazłem. Dane trzymane są w chmurze... więc może jest opcja żeby dostać się do chmury.
 5. Europejska wersja (w ustawieniach serwery EU) obsługują mniej urządzeń... ale jak kupisz coś z naszego rynku, to możesz mieć kłopot z podłączeniem na serwer chiński. Jeśli kupujesz wszystko chińskie (gniazdka Ci nie przeszkadzają)... to powinno być OK. Ja się szykuję do przesiadki na HA z RPi. Czujniki Xiaomi zostawię bo są w miarę tanie.
 6. Czy ktoś może rozbierał gniazdko/wtyczka Xiaomi Smart Plug EU? Mam kłopot, bo wszystkie gniazda w domu mam z bolcem (typ E), a Xiaomi Smart Plug jest typu F (shuko) bez otworu na bolec. Zastanawiałem się czy można zrobić otwór, ale nie wiem jak Xiaomi Plug wygląda w środku. Nie bardzo chce wymieniać w domu gniazdka na Shuko.
 7. Mam taki zestaw... kupiłem gniazdko EU z Chin... ale niestety gniazdko jest typ F (shuko) bez otworu na bolec. Kupiłem przejściówkę... ale był a 10A i się spaliła (podłączyłem bojler). Gniazdko działa... tylko nie mam jak teraz wpiąć. Zastanawiam się czy nie rozebrać i nie nakręcić otworu na bolec (bo muszę sprawdzić czy nie zrobi gdzieś zwarcia). Druga opcja to wymienić gniazdo na scianie na shuko. P.S. To co wymyśliłeś powinno działać. Tylo wszystko musisz miec od Xiaomi/Aquara. Ja mam wersje EU. Kwadratowe czujniki lepsze. Ja mam dwa. Wszystko śmiga (temperatura, ci
 8. Cześć, jakaś szansa na podłączenie E27 (LED1836G9)? Mam wersję huba EU. Próbowałem zresetować żarówkę (6x klik) i dodawać przez apkę, albo 3x klik na hubie i nic. Na liście oświetlenia w Mi home niestety nie ma nic z Ikea.
 9. Działa. Nie wiem dlaczego. Zaczęło działać samo po jakimś czasie.
 10. Kupiłem czujniki temperatury i wilgotności (allegro). Mam Huba z EU (zestaw startowy). Nie mogę podłączyć czujnika do zestawu. Komunikat jak poniżej.
 11. Do usunięcia/ nie mogłem sam skasować
 12. Czy wiecie jak dodać Bramkę (HUB) do listy urządzeń dla automatyzacji? Chciałem utworzyć warunek na bazie stanu alarmu... ale nie ma bramki na liście urządzeń.
 13. Cześć, odpaliłem w końcu mój starter kit... i nie mam powiadomień push (wyskakujących). Wszystkie pozwolenia w ustawieniach telefonu są (Samsung S7). Czy macie jakąś poradę? P.S. W app, po otwarciu, w przesyłaniu wiadomości pojawia się informacja. Potrzebuje komunikat jak np. SMS lub nowy mail.
 14. A czy czujnik temperatury i wilgotności z Aquara (aliexpress: LINK) będzie działał dla ustawień EU? Jeśli nie, to jaki wybrać? Po czym rozpoznać co działa?
×
×
 • Create New...