Jump to content

tojapiotrek

Użytkownicy
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tojapiotrek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Dało radę bez problemu z tym kablem, od razu kursor pojawia się na wyświetlaczu i obsługa jak komputera. A nawet jak ktoś nie dysponuje kablem, to w pierwszym lepszym serwisie komórkowym czy komputerowym podepną pod myszkę i odblokują. Dzięki
 2. A przez MiFlasha jakoś albo przez konto xiaomi? Bo pamiętam że zakładałem. I jak podłączę tą myszkę to normalnie z poziomu androida będę mógł operować czy też tylko w TWRP? Bo jeśli tylko w TWRP to którą opcję miałbym tam wybrać? Kumpel ma taką przejściówkę, podpinał pendrive'a do smartfona za jego pomocą, ale nie wiem czy to jest dokładnie ten kabel, bo czytałem gdzieś na necie że to ma się nazywać USB OTG, czyli chyba coś więcej niż zwykła przejściówka USB mini > USB
 3. No nie mogę wejść do TWRP bo suwaka nie mogę przesunąć na dole.
 4. Witam, bawiłem się w zmianę hasła ekranu blokady i w końcu skończyło się na tym, że nie mogę odblokować telefonu przez wylany wyświetlacz. Odcisk palca działa, ale oprócz tego prosi mnie jescze o narysownie wzoru odblokowania. Nie jestem w stanie tego zrobić, ponieważ dotyk w pewnych obszarach wyświetlacza nie działa i nie mogę w żaden sposób połączyć czterech kropek. Da radę jakoś to ogarnąć bez wgrywania nowego systemu i utraty danych. Mam wgrane TWRP na telefon, bo wgrywałem miui pl.
 5. Dwa artykuły przejrzałem już i wyraźnie zaznaczone tam jest, że Note 8T różni się od Note 8 brakiem diody powiadomień i jest to zaznaczone tam jako duży minus tego modelu.
 6. No nie, nie ma. Redmi Note 8 ma, ale 8T już nie.
 7. witam, Telefon głównie do kontaktu z ludźmi, żadne bzdety typu: rozpoznawanie twarzy, NFC, 10 aparatów. Byłem już 100% nastawiony na Redmi 8 4/64 GB za niecałe 600 PLN, szczególnie ze względu na baterię 5000 mAh, no ale przypadkiem trafiłem na informację o braku diody powiadomień... Dla mnie tragedia, bo kręcąć się po domu nie będę co 20-30 minut podchodził do telefonu żeby sprawdzić czy przypadkiem ktoś się nie dobijał. I stąd moja prośba, abyście poradzili wujowi co można opłacalnego kupić w przedziale 400-700 PLN? Nie musi to być żadna nowość, mogą być nawet starsze modele, byle występowały w konfiguracji co najmniej 3/32 GB, chociaż wolałbym 4/64. Redmi Note 8 ma za bardzo wystające aparaty, i zapewne po którymś upadku, nawet w kondonie, ulegną one destrukcji (a przynajmniej szybka). Redmi Note 8T nie ma diody, więc na pewno odpada. Chyba że będzie obsługiwał Always on Display, ale to musiałby się ktoś wypowiedzieć bo ja się nie orientuję. Redmi Note 7 chyba chodzi w tych samych pieniądzach co Note 8, więc raczej nie opłaca kupować się starszego modelu kiedy za te same pieniądze można mieć nowy z dłuższym zapewne wsparciem.
 8. Ktoś się orientuje czy wraz z aktualizacjami MIUI Redmi 8 "dostanie" funkcję Always On Display. W MIUI 11 niby ta funkcja jest dostępna, a brak diody powiadomień o przychodzących wiadomościach/połączeniach jednak irytuje...
 9. Ktoś się może orientuje czy wraz z aktualizacją MIUI Redmi 8 otrzyma funkckę powiadomień Always On Display?
 10. Redmi 4 PRO po zgubieniu zasięgu nie potrafi sam połączyć się ponownie z siecią. Muszę przełączyć wtedy "Preferowany tryb sieci (2G/3G/LTE)" i zazwyczaj od razu łączy się z siecią. Co ciekawe z czasem zauważyłem że nawet samo włączenie "danych mobilnych" powoduje odzyskanie zasięgu, tak jakby dane mobilne wymuszały odświeżenie sieci. Próbowałem już wielu sposobów: 1. gwarancja - odesłali z informacją że niby został wymiony moduł GSM, u nich na teście wszstko ok a u mnie nadal ten sam problem. 2. ustawianie APN - żadnego rezultatu 3. wgranie MIUIPolska - poprawa widoczna, jednak nadal często gubi zasięg. 4. Wgranie MIUI Global przez MiFlash - pogorszenie sytuacji. W miejscach gdzie nie gubiłem zasięgu na polskim miui tam gubię teraz na GLOBALU i na odwrót, czyli soft ewidentnie jakiś wpływ na ten zasięg ma. 5. Flashowanie modemu plikiem NON-HLOS.bin, czego efekt był następujący i niepowodzący: Czy ma ktoś jeszcze jakieś pole manewru? Czy może to być wina sprzętowa, skoro telefon odzyskuje zasięg po software'owym wymuszeniu? Dziwny problem mam też z autoobracaniem ekranu, i też wiele osób na forum to miało: po uruchomieniu telefonu autoobracanie działa prawidłowo bez żadnego problemu za każdym razem, jednak po upływie około dnia nie działa w ogóle i trzeba ponownie uruchomić telefon. Więc chyba nie jest to wina sprzętowa tylko software'owa.
 11. Mam problem z przeinstalowaniem modemu. Robię wszyskto wg instrukcji i wyskakuje błąd. Chyba że źle wykonuję "ponowny reebot do trybu fastboot". Ktoś opisze dokładnie jak taki reboot wykonać? Bo wpisując "fastboot reebot" telefon mi się uruchamia ponownie ale nie do fastboota tylko normalnie do systemu operacyjnego. Dodam, że Bootloader mam odblokowany jakby co, z Globala na miui.polska się przesiadałem ostatnio.
 12. wgraj se xiaomi.eu i będzie działać. Ja ostatnio tak zrobiłem (przeniosłem się z oficjalnego Globala) i problem ustał.
 13. Przeszedłem z Globala na xiaomi.eu (wg poradnika z forum) i teraz nie działa mi w ogóle obracanie ekranu. Przed zmianą softu też miałem z tym problem, z tym że po ponownym uruchomieniu telefonu obracanie ekranu przez jakiś czas działało, potem przestawało. W "menu serwisowym, testowym" (?) nie wyświetlają mi się żadne dane przy testowaniu żyroskopu/akcelerometra. Czy da się może jakoś przeinstalować to menu serwisowe i czy dobrze w ogóle nazwałem tę warstwę oprogramowania telefonu? Chodzi mi o menu które uruchamia się trzymając jednocześnie Power i Volume +. I czy na forum istnieje jakiś słownik pojęć? Bo nie mogłem znaleźć. Interesują mnie następujące pojęcia: ROM TWRP recovery root flashboot
×
×
 • Create New...