adonim85

Użytkownicy
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by adonim85

 1. Witam. Mam taki problem z obsługą przez mojego Pocophone F1 trybu OTG, tj. podpiętego pendrive'a (Sandisk Ultra Dual Drive m3.0 32 GB). Trochę to dziwne zważywszy na to, że przecież F1 wspiera tryb OTG i zewnętrzne nośniki pamięci (jest masa filmów na YT z tym tematem). Dlaczego więc moja sztuka tego nie wspiera? Wersja MIUI w mojej sztuce to: 10.3.4.
 2. Czy ten poradnik/tutorial ma zastosowanie w przypadku modelu Pocophone F1? Bo będzie trzeba go odblokować (tel jest już w drodze do mnie). Zamówiony na GearBest. Ja Mi8 SE na Ryzenie 5 1600X odblokowałem jakoś. Albo to było na mobilnym Intelu może jednak ...
 3. Witam. Jak wygląda procedura odblokowania bootloadera (+ wgranie recovery) w PoCo F1 celem wgrywania softów innych niż fabryczny. Czy wygląda to tak samo jak w przypadku Xiaomi (robiłem to na przykładzie Mi 8 SE: laptop, kabel USB, cmd, określone komendy i wsio, zrobione). Czy inaczej? Trzeba czekać na zgodę (MiUnlock) czy tutaj procedura jest inna? I w razie czego gdzie tutaj na forum znajdę takowy poradnik? https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/xiaomi-poco-f1-root-unlock-bootloader-t3852520 Pytam zachowawczo, bo z tego co wiem, to PoCo F1 ma producenckie aktualizację polskiego MIUI, więc ten soft też starczy do codziennego użytku.
 4. Dobra, po długich bojach zostało to naprawione. Wgrałem na innym komputerze (bo coś na moim nie mogłem) TWRP w wersji 1217 i poszło (wgram jeszcze wersję 1227 i będzie zrobione do końca). Przy okazji wgrałem najnowszy dostępny soft do Mi8 SE. Kolega Orjon mał w tym bardzo duży wkład.
 5. Witam. Mam problem z wgraniem recovery 1227 (zamiast 0810) do modelu Mi8 SE (ponownym). Odpalam smartfon trybie recovery. Podpinam następnie kabel. Uruchamiam "fastboot flash" i wpisuje określoną komendę. Jednak po zrobieniu tej czynności jedyne co dostaję to komunikat: "waiting for any device" Dziwne to, bo smartfon jest przecież podpięty do kompa kablem w aktywnym trybie 'musicdown/power'. Dlaczego tak? Dobra, wiem co tutaj nie tak było najprawdopodobniej (tj. sterowniki). ============================================================================================================================ Mam teraz z kolei o wiele większy problem.. Mam soft MIUI 10.2 xiaomi.eu by 8.11.15 + recovery TWRP 3.2.3-0810. Zachciało mi się pobierania z menu ustawień ROM-u 9.3.14. Po pobraniu go, zgodziłem się od razu na jego na instalację. Telefon się zrestartował, potem wszedł w tryb recovery (tak myślę). Tam z kolei już się nic nie dzieje. Po krótkim czasie tryb napis fastboot znika, a pojawia się jest tylko czarne tło. Tyle. Gdy następnie wciskam przycisk 'power' celem włączenia smartfona ponownie do systemu android, to telefon pierw wibruje by zaś znów wejść w tryb fastboot. Po czym po czasie (po niecałej minucie) pojawia się znów czarne tło (jest powtórka z rozrywki). Jak nie wcisnę/przytrzymam "powera" ponownie, to jedyne co na ekranie widzę to tylko czarne tło (nie ma nic). Co się stało (bootloop, co inne?) I jak to naprawić? Przy ponownym wgrywaniu recovery 0810 (a także 1102) wywal mi błąd 'max allowed'.
 6. Mam od jakiegoś czasu problem z TWRP. Smartfon w ogóle nie chce mi wejść w ten tryb. Teraz niedawno miałem zamiar zaktualizować oprogramowanie. Pobrałem je sobie z poziomu ustawień na pamięć smartfona. Następnie chciałem je wgrać. Smartfon się normalnie wyłączył (reset) , aby wejść do tegoż trybu TWRP. No ale lipa. Nie wszedł właśnie. Dziwne to dla mnie, bo jakiś czas temu, po odblokowaniu bootladera, polskie MIUI 10.2 jakoś udało mi się wgrać. https://miuipolska.pl/download/ Oprócz tego ręczne wchodzenie (Power+Vol-) do TWRP też jest niemożliwe. Dlaczego tak? TWRP mi się zepsuło czy jak? Teraz nic nie mogę wgrywać poprzez TWRP (żadnych paczek/plików zip., itp) TWRP mam te: https://forum.xda-developers.com/mi-8-se/development/recovery-twrp-recovery-3-2-3-lr-team-t3828854 Mi to nawet smartfon nie botuje do TWRP i nie wiem czemu.
 7. Czy przy automatycznej aktualizacji oprogramowania dostępnej z poziomu ustawień (tam gdzie informacje o systemie) telefon się wyczyści z wszelkich zainstalowanych aplikacji, oraz posiadanych na dysku danych, czy po owej aktualizacji będzie to tak jak przed? Pytam, bo mogę zainstalować ową aktualizację ale się zastanawiam właśnie z tych powodów.
 8. Tak, zgadza się, nie zrobiłem do końca. W folderze Minimal ADB and Fastboot znajdziemy plik cmd-here.exe - przeniesie on nas prosto do wiersza polecenia. Uruchom ten program. W wierszu polecenia wpisujemy komendy: fastboot devices Pojawi się lista urządzeń uruchomionych w tym trybie, powinno być tam - jeśli nie podpinamy innych telefonów - tylko nasze urządzenie. fastboot flash recovery <nazwa_naszego_pliku>.img TWRP zostanie wgrane na nasz telefon. TEGO NIE ZROBIŁEM PO PROSTU: Teraz, w zależności od tego, jak chcemy uruchomić recovery, możemy wpisać albo trzecie polecenie: fastboot boot <nazwa_pliku>.img I teraz jest gitara. Mam wgrane TWRP Tyle, że po każdym wejściu w recovery przywraca mi domyślne Mi 3.0. Dlaczego? Muszę wtedy od nowa wgrywać TWRP. Co źle robię?
 9. Coś tam się zmieniło bo mam takie menu (v+ i power), ale czy to o to TWRP chodzi dokładnie? Mam dokładnie to TWRP https://forum.xda-developers.com/mi-8-se/development/recovery-twrp-recovery-3-2-3-lr-team-t3828854 zastanawia mnie teraz jedno - wrzucę soft na dysk (poprzez komputer i USB) to ok. To wtedy tu pojawią się nowe opcje (oprócz reboot i wipe data) czy jak? Bo jak inaczej wgram "nowy" soft z poziomu TWRP, jeśli nie mam na razie takiej opcji w nim (coś w stylu szukaj, znajdź plik zip.). Wrócę z halówki po 22.00 to będę dalej rozkminiał ten temat. NarQ.
 10. Panowie, co robię źle? Nazwę recovery wpisałem taką jak w pliku IMG, ale wiersz komend nie może go odnaleźć. Kieruję się wskazówkami z punktu: RECOVERY - instalacja
 11. No, wreszcie zrobione Teraz tylko pozostało jeszcze wgrać TWRP i można wgrywać polskie softy do woli.
 12. Mi dziś o 19.05 minie moje wyznaczone 360 godzin czekania, więc wreszcie mogę się od tej porze zabrać za odblokowanie bootloadera w moim Mi8 SE 6/64 Mam nadzieję, że obejdzie się bez komplikacji.
 13. U mnie niestety tym sposobem się nie udało. Dziś to sprawdziłem i klops (nadal 200 h do odczekania).
 14. Ja dziś testowałem próbę odblokowania i mi w programie wybiło, że mam jeszcze 211 godzin (8.7 dnia) czekać (z 320 ogólnie). No nic. To czekamy dalej.
 15. ok, ogarnięte, no ale trzeba i tak poczekać 360 godzin (15 dni - do 27.11.2018). No trudno, lepsze te 360 niż 720 godzin czekania...
 16. Jednak zabrałem się za odblokowanie bootloadera ale nie obyło się bez problemów (znaczy są w trakcie bo nadal próbuje odblokować bootloadera). Mam taki komunikat przy klikaniu "unlock" w programie "Mi unlock" Co z tym zrobić? co dalej aby to przejść i go odblokować? Ten pierwszy komunikat to w luźnym tłumaczeniu "odblokowanie spowoduje wymazanie danych użytkownika" (unlock will eraser user data). Tak powinno być?
 17. Nie tylko w Samsungach. W większości innych bo tam odblokowywałem sobie bootloadery jakoś bez większego problemu a tutaj mam fon Xiaomi jakiś czas i nawet się do tego nie zabieram.
 18. Chciałem odblokować bootloader (miałem do tego zapał) ale po poczytaniu poradników stwierdzam, że za dużo zabawy z tym (choć narzędzia mam do tego, w tym program MiUnlock). Nie mam jakoś samozaparcia na to (jakoś w innych markach robi się to łatwiej). Chętnie natomiast bym to oddał komuś innemu do zrobienia jeśli chodzi o mój telefon, no ale... nie mam komu w moich okolicach kto jest w tym temacie guru. Kit, to chyba zostanę na wersji MIUI 10 stable (China) i języku angielskim w menu i poczekam na debiut zapowiedzianej aktualizacji wersji zgodnej z androidem 9.