Jump to content

adonim85

Użytkownicy
 • Posts

  45
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

880 profile views

adonim85's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. witam kolejny problem podkusiło mnie i wgrałem przez twrp rom miui 12 w wersji eu ale chyba coś że zrobiłem bo po wgraniu softu i reebocie fon wchodzi mi do twrp. Jednak to nie jest najgorsze. najgorsze jest to że twrp nie widzi mi pamięci wbudowanej a więc nie widzi wrzuconych romów na pamięć fona. Co zrobić w tej sytuacji aby przywrócić fona do życia? dodatkowo telefon mi się co chwilę włącza, idzie do loga mi i tak w kółko (bootloop?). ps. zrobione format data "yes" ale nadal zapętla. naprawione.
 2. Jak znów wgram z poziomu adb minimal te TWRP 3.4.0.1 i po odpaleniu go z komendy "fastboot reboot" plus volume+ od razu będę chciał wgrać jakiś rom xiaomi.eu to przejdzie taka operacja? 2. mam inny problem i szukam rozwiązania. wgrałem przez twrp kernel oc ale po jego wgraniu przestał mi działać czytnik palca. Czy można odinstalować taki plik zainstalowany w twrp aby go nie było? (tak pytam bo i tak wgram mu rom xiaomi.eu jutro najpóżniej)
 3. Ja akurat tego nie robiłem. Z poprzednimi (przed OP 5T) Xiaomi M8 SE jak i Pocophone F1 nie miałem zbytnio problemów przy wgrywaniu TWRP z poziomu PC. Jakieś tam na początku (kwestia niedoczytania instrukcji) ale po kilku godzinach sprawa była opanowana. A tu na razie gdzieś coś mnie blokuje. ok, chyba zrobiłem. W folderze Minimal ADB and Fastboot znajdziemy plik cmd-here.exe - przeniesie on nas prosto do wiersza polecenia. Uruchom ten program. W wierszu polecenia wpisujemy komendy: fastboot devices Pojawi się lista urządzeń uruchomionych w tym trybie, powinno być tam - jeśli nie podpinamy innych telefonów - tylko nasze urządzenie. "fastboot flash recovery nazwa_naszego_pliku.img". TWRP zostanie wgrane na nasz telefon. Teraz, w zależności od tego, jak chcemy uruchomić recovery, możemy wpisać albo trzecie polecenie: fastboot boot nazwa_pliku.img ! (jako że na Androidzie Pie i wyżej komenda fastboot boot nazwa_pliku.img nie działa) ! to na koniec w adb wpisałem komendę fastboot reboot a potem szybko po uruchomieniu telefonu ręcznie przytrzymałem volume +. No i weszło mi do recovery. (tj. 3.4.0.1 Cepheus dokładnie). Z tym jednak, że jak wyłączam fona i chcę normalnie wejść do tego wgranego niby wyżej recovery (volume + i power) to odpala mi Mi-Recovery. Czemu? Źle wchodzę do tego TWRP 3.4.0.1 (kombinacja przycisków)? Gdy wgram ponownie na nowo (z minimal adb) te recovery 3.4.0-1 i potem bo komendzie "fastboot reboot" szybko wcisnę "volume up" to mi wejdzie w to twrp 3.4.0-1 ale tak to mi odpala tylko Mi Recovery. Dlaczego? co źle nadal robię? (więc jak chce jakiś plik/mod/kernel wgrać przez te twrp to musze je za każdym razem wgrywać na pc).
 4. To robię, więc gdzie konkretnie nadal błąd robię? TWRP mam o wgrania te konkretne: https://dl.twrp.me/cepheus/twrp-3.4.0-1-cepheus.img.html https://androidfilehost.com/?fid=6006931924117903750 TWRP_3.3.1-34_cepheus_mauronofrio.zip RECOVERY - instalacja Wyłączamy nasze urządzenie, a następnie przytrzymujemy przyciski: POWER i GŁOŚNOŚĆ-, aż do momentu pojawienia się ikonki Mitu i napisu FASTBOOT: Podłączamy w tym trybie nasze urządzenie do kabla USB, a kabel - do komputera. System Windows zainstaluje odpowiednie sterowniki (zresztą, jeśli odblokowaliśmy bootloader, powinny być one w systemie). Przechodzimy do katalogu, w którym znajdują się pliki programu Minimal ADB and Fastboot. Upewnij się, przed rozpoczęciem procesu instalacyjnego, że do tego katalogu masz skopiowany plik img z paczki zawierającej recovery. Wskazówka: Jeśli mamy już MiFlashTool na komputerze, to możemy uruchomić ADB z jego folderu. Nie zapomnij wtedy przekopiować tam recovery. Dla starszych MiFlash, ADB znajduje się w C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Android Dla nowych wersji MiFlash, ADB znajduje się w C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android W folderze Minimal ADB and Fastboot znajdziemy plik cmd-here.exe - przeniesie on nas prosto do wiersza polecenia. Uruchom ten program. W wierszu polecenia wpisujemy komendy: fastboot devices Pojawi się lista urządzeń uruchomionych w tym trybie, powinno być tam - jeśli nie podpinamy innych telefonów - tylko nasze urządzenie. "fastboot flash recovery nazwa_naszego_pliku.img". TWRP zostanie wgrane na nasz telefon. Teraz, w zależności od tego, jak chcemy uruchomić recovery, możemy wpisać albo trzecie polecenie: fastboot boot nazwa_pliku.img Chodzi konkretnie o ten punkt? Na Androidzie Pie i wyżej komenda fastboot boot nazwa_pliku.img nie działa!! Instalacja TWRP odbywa się poprzez zainstalowanie TWRP z komendy fastboot flash recovery nazwa_pliku.img. Potem wpisaniu fastboot reboot i szybkim uruchomieniu telefonu ręcznie z przycisków (przytrzymać vol+, aż wejdzie do recovery).
 5. ok, chyba wgrałem spierdoliłem (po odłączeniu pada i kamery). To chyba wbudowane twrp od Xiaomi co?. odpalam twrp (vol up + power), niby mi ono normalnie się uruchamia ale jak już tu jestem to mam tylko 3 opcje do wyboru: - reebot - wipe data (to zrobiłem) - connect with miassistant ale mi system zupełnie sformatowało (wipe data zrobiłem). Na szczęście byla kopia zapasowa więc mi to wszystko przywróciło. tak finalnie powinno być z tym twrp po tej operacji? tyle że nie wiem czy samo twrp działa mi poprawnie. nie mogę w samo menu tego twrp wejść aby poprzez niego coś zainstalować z pliku rar. co źle zrobiłem zatem?
 6. No właśnie tego nie sprawdzę bo z MU mam taki taki problem. Choć to ja jestem administratorem na koncie a kontrola rodzicielska jest wyłączona...
 7. 1. nie wiem, możliwe, nie wykluczam, chodź na C" mi pokazuje jednego ADB Fastboot z dziś. Pytanie, gdzie zatem byłby ten drugi fastboot na dysku. (przeszukałem wszystkie swoje dyski i nic innego z adb nie znalazłem). 2. mysz, klawa, kamera, pad 3. podpinam z tyłu do USB 3.0. Nie mam na płycie USB 2.0. Tylko USB 3.0 (niebieskie wejścia). Z przodu na obudowie mam 2 wejścia USB 2.0 (czarne) ale chyba tylko jedno tu działa i to też nie zawsze w 100%.
 8. dokładnie to: "???????? fastboot" bootloader jest zdjęty. a może robić to według tego poradnika? https://pl.gizchina.it/2019/05/xiaomi-mi-9-sblocco-bootloader-twrp-root-magisk/
 9. fastboot niby jest bo teraz na moim Mi 9 jest aktywny tryb fastboot podpięty do PC kablem USB.
 10. hej. zabrałem się za wgrywanie twrp. https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-i-twrp-na-mi9/ ale chyba coś robię źle co nie? czy nie? obczajcie. (jest tu w ogóle wgrany bootloader?)
 11. Witam. Jak w tytule. Nie mogę ręcznie ustawić punktu APN w moim Mi 9 na karcie a2mobile. Gdy klikam w: punkty dostępu > nazwy apn > nowy apn to mnie cofa do menu karty sim i sieci mobilne. W ogóle nie otwiera mi opcji utworzenia ręcznego punktu APN. Wywala mi też co któryś raz błąd "proces com.android.phone przestał działać" wtedy telefon nie widzi mi karty jakiś czas, potem pojawia sie komunikat "proces.com.android.phone nie odpowiada" ale z kolei widoczność karty SIM wraca. Problem ten pojawia się tak na slocie 1 i 2 do wkładania karty SIM więc to nie ma znaczenia. Czym to jest spowodowane? Nigdy z takim czymś w androidzie się nie spotkałem przy konfiguracji tej określonej funkcji. MIUI 12.1 10.9.3 (rozwojowa) xioami.eu Jeszcze godzinę temu w poprzednim OnePlus 5T jakoś bez problemu używałem neta mobilnego i punkty dostępu mogę tam dodawać sobie do woli. Telefon był koło godziny 10.00 konfigurowany dosłownie od zera. Prosto po wyjęciu z pudełka. PS1. czy (opcjonalne) wgranie innego systemu (mam zdjęty bootloader) rozwiązało by sprawę jeśli tutaj nic bym nie poradził? (np. OxygenOS lub Pixel Expierence?). PS2. a może cofnięcie systemu do wcześniejszej wersji MIUI coś by tu dało?
 12. Witam. Mam taki problem z obsługą przez mojego Pocophone F1 trybu OTG, tj. podpiętego pendrive'a (Sandisk Ultra Dual Drive m3.0 32 GB). Trochę to dziwne zważywszy na to, że przecież F1 wspiera tryb OTG i zewnętrzne nośniki pamięci (jest masa filmów na YT z tym tematem). Dlaczego więc moja sztuka tego nie wspiera? Wersja MIUI w mojej sztuce to: 10.3.4.
×
×
 • Create New...