adonim85

Użytkownicy
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About adonim85

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

136 profile views
 1. Dobra, po długich bojach zostało to naprawione. Wgrałem na innym komputerze (bo coś na moim nie mogłem) TWRP w wersji 1217 i poszło (wgram jeszcze wersję 1227 i będzie zrobione do końca). Przy okazji wgrałem najnowszy dostępny soft do Mi8 SE. Kolega Orjon mał w tym bardzo duży wkład.
 2. Witam. Mam problem z wgraniem recovery 1227 (zamiast 0810) do modelu Mi8 SE (ponownym). Odpalam smartfon trybie recovery. Podpinam następnie kabel. Uruchamiam "fastboot flash" i wpisuje określoną komendę. Jednak po zrobieniu tej czynności jedyne co dostaję to komunikat: "waiting for any device" Dziwne to, bo smartfon jest przecież podpięty do kompa kablem w aktywnym trybie 'musicdown/power'. Dlaczego tak? Dobra, wiem co tutaj nie tak było najprawdopodobniej (tj. sterowniki). ============================================================================================================================ Mam teraz z kolei o wiele większy problem.. Mam soft MIUI 10.2 xiaomi.eu by 8.11.15 + recovery TWRP 3.2.3-0810. Zachciało mi się pobierania z menu ustawień ROM-u 9.3.14. Po pobraniu go, zgodziłem się od razu na jego na instalację. Telefon się zrestartował, potem wszedł w tryb recovery (tak myślę). Tam z kolei już się nic nie dzieje. Po krótkim czasie tryb napis fastboot znika, a pojawia się jest tylko czarne tło. Tyle. Gdy następnie wciskam przycisk 'power' celem włączenia smartfona ponownie do systemu android, to telefon pierw wibruje by zaś znów wejść w tryb fastboot. Po czym po czasie (po niecałej minucie) pojawia się znów czarne tło (jest powtórka z rozrywki). Jak nie wcisnę/przytrzymam "powera" ponownie, to jedyne co na ekranie widzę to tylko czarne tło (nie ma nic). Co się stało (bootloop, co inne?) I jak to naprawić? Przy ponownym wgrywaniu recovery 0810 (a także 1102) wywal mi błąd 'max allowed'.
 3. Mam od jakiegoś czasu problem z TWRP. Smartfon w ogóle nie chce mi wejść w ten tryb. Teraz niedawno miałem zamiar zaktualizować oprogramowanie. Pobrałem je sobie z poziomu ustawień na pamięć smartfona. Następnie chciałem je wgrać. Smartfon się normalnie wyłączył (reset) , aby wejść do tegoż trybu TWRP. No ale lipa. Nie wszedł właśnie. Dziwne to dla mnie, bo jakiś czas temu, po odblokowaniu bootladera, polskie MIUI 10.2 jakoś udało mi się wgrać. https://miuipolska.pl/download/ Oprócz tego ręczne wchodzenie (Power+Vol-) do TWRP też jest niemożliwe. Dlaczego tak? TWRP mi się zepsuło czy jak? Teraz nic nie mogę wgrywać poprzez TWRP (żadnych paczek/plików zip., itp) TWRP mam te: https://forum.xda-developers.com/mi-8-se/development/recovery-twrp-recovery-3-2-3-lr-team-t3828854 Mi to nawet smartfon nie botuje do TWRP i nie wiem czemu.
 4. Ok, dzięki. W takim układzie pewnie zaktualizuje system.
 5. Czy przy automatycznej aktualizacji oprogramowania dostępnej z poziomu ustawień (tam gdzie informacje o systemie) telefon się wyczyści z wszelkich zainstalowanych aplikacji, oraz posiadanych na dysku danych, czy po owej aktualizacji będzie to tak jak przed? Pytam, bo mogę zainstalować ową aktualizację ale się zastanawiam właśnie z tych powodów.
 6. Tak, zgadza się, nie zrobiłem do końca. W folderze Minimal ADB and Fastboot znajdziemy plik cmd-here.exe - przeniesie on nas prosto do wiersza polecenia. Uruchom ten program. W wierszu polecenia wpisujemy komendy: fastboot devices Pojawi się lista urządzeń uruchomionych w tym trybie, powinno być tam - jeśli nie podpinamy innych telefonów - tylko nasze urządzenie. fastboot flash recovery <nazwa_naszego_pliku>.img TWRP zostanie wgrane na nasz telefon. TEGO NIE ZROBIŁEM PO PROSTU: Teraz, w zależności od tego, jak chcemy uruchomić recovery, możemy wpisać albo trzecie polecenie: fastboot boot <nazwa_pliku>.img I teraz jest gitara. Mam wgrane TWRP Tyle, że po każdym wejściu w recovery przywraca mi domyślne Mi 3.0. Dlaczego? Muszę wtedy od nowa wgrywać TWRP. Co źle robię?
 7. Coś tam się zmieniło bo mam takie menu (v+ i power), ale czy to o to TWRP chodzi dokładnie? Mam dokładnie to TWRP https://forum.xda-developers.com/mi-8-se/development/recovery-twrp-recovery-3-2-3-lr-team-t3828854 zastanawia mnie teraz jedno - wrzucę soft na dysk (poprzez komputer i USB) to ok. To wtedy tu pojawią się nowe opcje (oprócz reboot i wipe data) czy jak? Bo jak inaczej wgram "nowy" soft z poziomu TWRP, jeśli nie mam na razie takiej opcji w nim (coś w stylu szukaj, znajdź plik zip.). Wrócę z halówki po 22.00 to będę dalej rozkminiał ten temat. NarQ.
 8. Zrobiłem według wskazówek (bez <>). Czy teraz jest dobrze? wgrało się TWRP?
 9. nawet jak skrócę nazwę, to nadal mam "nie mogę odnaleźć określonego pliku".
 10. Panowie, co robię źle? Nazwę recovery wpisałem taką jak w pliku IMG, ale wiersz komend nie może go odnaleźć. Kieruję się wskazówkami z punktu: RECOVERY - instalacja
 11. No, wreszcie zrobione Teraz tylko pozostało jeszcze wgrać TWRP i można wgrywać polskie softy do woli.
 12. Mi dziś o 19.05 minie moje wyznaczone 360 godzin czekania, więc wreszcie mogę się od tej porze zabrać za odblokowanie bootloadera w moim Mi8 SE 6/64 Mam nadzieję, że obejdzie się bez komplikacji.
 13. Dzięki, jak dziś wrócę z pracy po 22.00 to spróbuje.
 14. U mnie niestety tym sposobem się nie udało. Dziś to sprawdziłem i klops (nadal 200 h do odczekania).