Jump to content

wicy

Użytkownicy
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

wicy's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Usunąłem całą zawartość driverstore. Przeinstalowałem (uaktualnienie) system. Telefon jest rozpoznawany w trybie MTP. Otwiera się okno autorun. Eksplorator pozwala przejrzeć katalogi, wejść w zdjęcia. Odczyt jakiegokolwiek zdjęcia z SD lub próba skopiowania na dysk zawiesza eksplorator. Z kolei ze smartwatchem z androidem jest wszystko OK. Jest wykrywany i pliki w trybie MTP dają się zgrywać. Może to nie wina samych sterowników? Kable odpadają - próbowałem na trzech (w tym firmowa nówka) i na wszystkich jest to samo. Może to kwestia ustawień telefonu? Czy może wina inaczej sformatowanej SD (mam niby fat32, ale inaczej ustawiłem wielkość sektorów)??
 2. Odinstalowałe PC suite. Podany link nie instaluje mi niczego. I mam teraz 2 sytuacje: 1) Na laptopie, czystym, wcześniej nie zababranym żadnymi sterownikami systemie, podpięte Redmi działa bez zarzutu 2) Na PC namieszałem coś ze sterownikami. Nie wiem jak przeinstalować tylko sterowniki usb: wpdmtp.dll, winusb.sys, wudfrd.sys, wpdmtp.dll i mpdmtpus.dll, czyli tylko te, które działający laptop wskazuje jako obsługujące komórkę. Po długich bojach zastąpiłem stare pliki tymi z laptopa. Oczywiście nic nie działało, menedżer urządzeń nie zobaczył nic. Dopiero rejestracja dll (regsvr32) pokazała wszystkie sterowniki w menedżerze urządzeń i komunikat "to urządzenie działa poprawnie". Niby wszystko jest OK i mogę przejrzeć zawartość komórki, ale... przy próbie skopiowania pliku dostaję komunikat "urządzenie dołączone do komputera nie działa" i znów wiesza się eksplorator. Czyli nadal coś ze sterownikami jest nie tak
 3. OK. Po zainstalowaniu Mi Pc Suite, win7 zaczął widzieć MTP i PTP. Jestem w stanie nauczyć się żyć z tym ręcznym wskazywaniem trybu. Nadal problem w tym, że system widzi kartę tylko przez kilkanaście sekund. Pozwala wejść w DCIM, wyświetlić pliki, ale już przy kopiowaniu na dysk umiera cały eksplorator windows. Wyłączyłem debugowanie, przyspieszanie karty, sformatowałem kartę na fat32, wymieniałem różne kable i...nic... eksplorator po prostu umiera w trakcie kopiowania pliku. Co jeszcze sprawdzić/zmienić?
 4. Mam podobny problem z Redmi 4x. Win7 nie wykrywa telefonu. Na laptopie wykrywa (świeżo postawiony win7), ale zawsze w trybie PTP. Muszę za każdym razem ręcznie przełączać na MTP żeby dobrać się do plików z karty. Mimo, że w ustawieniach na stałe wybrany jest tryb MTP. Jest gdzieś jakaś opcja automatycznego wyboru trybu MTP?
 5. Po długich bojach udało mi się w końcu zainstalować drivery. Problem jest taki, że system (windows7 64) widzi urządzenie jako "urządzenie przenośne Redmi 4x", natomiast w eksploratorze pusto. Eksplorator "widzi" telefon dopiero jak w ustawieniach, w opcjach programistycznych tapnę Wybierz konfigurację USB->MTP. Choć to MTP jest tam cały czas ustawione. Ktoś wie jak pokazać systemowi komórkę bez klikania w MTP?
 6. wicy

  Ładowarka

  Dzięki. Rzeczywiście jest to wina wydajności prądowej USB. Zaskoczył mnie tylko fakt, że przez kilka dni objaw taki nie występował a pojawił się dziś. Po wielu kombinacjach z romami, twrpami i rootami myślałem, że coś namieszałem. Widać wcześniej podłączałem usb poniżej jakiegoś krytycznego % naładowania. Na ładowarce wszystko gra.
 7. wicy

  Ładowarka

  Nie używam ładowarki. Sam kabel i USB. Po kilku minutach wyłącza się ładowanie. Komórka nie. Podłączając kabel wybieram z powiadomienia "samo ładowanie" albo "przesłać pliki". W obu przypadkach jest podobnie. Gdyby to była wina kabla - nie ładowałby albo "iskrzył" a ładowanie przerywa się bez dotykania kabla. Startuje po wypięciu/wpięciu. I tak w koło co jakiś czas. Nie nagmerałem czegoś w ustawieniach? Czas ładowania w ogóle jest ustawialny?
 8. wicy

  Ładowarka

  Na kablu USB telefon wyłącza ładowanie po kilku (kilkunastu?) minutach. Nie ma 100%. Gdzieś, coś w ustawieniach?
 9. Nic mi się tak bardzo nie spodobało w Redmi 4x jak.... matowa folia fabryczna Zero odblasków, zero śladów po paluchach i przyjemny szum palucha jeżdżącego po ekranie Czy ktoś szukał, znalazł i mógłby polecić jakieś szkło (najlepiej) lub folię ochronną MATOWĄ?
 10. OK. Wróciło do normy. Dopiero czyszczenie ciastek i reset komórki spowodowały, że po utworzeniu nowego konta i przejściu na główne forum pojawia się monit z zapytaniem o nick. Wcześniej nic takiego nie było. I na forum widoczny jest już nick nie hasło Dzięki za wsparcie motywujące
 11. Lokalna kopia zapasowa, reset fabryczny i odzyskanie danych pomogły. Konta Xiaomi chyba jednak nie będę używał
 12. Pousuwałem już wszystkie konta miui i wyczyściłem cache. Pozostało mi jeszcze konto w telefonie. Ustawienia->Konto Xiaomi ciągle chce wejśc na stary nr konta. Jak to usunąć?
 13. Robię krok po kroku (na PC, nie przez telefon) rejestrację nowego konta. W żadnym miejscu proces nie pyta o nicka. Co ciekawe, po założeniu konta forum pokazuje nick=hasło z pierwszego utworzonego konta. Czyżby to problem cookies?? Zakładając pierwsze konto nieopatrznie kliknąłem rejestrację z konta facebooka. Może to coś namieszało?
 14. Właśnie założyłem dwa nowe konta i za każdym razem to samo. Proces rejestracji nie ma opcji podania nicka użytkownika. Podaję mail, hasło kod weryfikacji i wchodzę na nowe konto główne, gdzie zmieniam nazwę użytkownika, która nie jest nickiem na forum (tzn. nie zmienia się na forum). Wchodzę od razu na forum z nikiem=hasło.
 15. Witam, Utworzyłem nowe konto na miui.com i po przejściu ze strony głównej na forum ogólne widzę zamiast nicka hasło podane przy rejestracji. W ustawieniach profilu forum również widzę: User name: hasło To normalne?? Jak to zmienić?? Procedura tworzenia nowego konta nie pyta o podanie nicka. Potem nie widzę możliwości jego zmiany.
×
×
 • Create New...