jojoro

Użytkownicy
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About jojoro

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jojoro

  Android Oreo

  Nawet gdyby sprzęt kosztował 2,47 zł to ma działać zgodnie z tym co jest w instrukcji i specyfikacji. Wyobrażasz sobie że kupujesz kuchnię gazową i po pół roku z 4 palników działają tylko 2, a producent ci mówi "Panie... za 500zł kucnie kupiłeś i chcesz, zeby 4 palniki działały? Trzeba było kupić niemiecką za 2500zł".
 2. jojoro

  Android Oreo

  Tak, uważam że Wifi powinno działać w standby. W google chromecast działa (mam 2 x chromecast audio i 1 x chromecast). Działa wifi w standby też w 5 moich żarówkach na Wifi yeelight, Xiaomi Bedsidelamp i nikt z tego powodu nie narzeka. To mnie obecnie najbardziej wkurza w wielu urządzeniach "komputerowych". WOL (wake on lan) zrobisz tylko jak jest podpięte kablem do LAN, a na WiFi nie, bo nie. Ile taki moduł Wifi pobiera prądu? 1W? Mój RaspberyPi 3b+ pobiera 2W w IDLE czyli całe urządzenie z WIFI pracuje, a nie tylko 1 moduł.
 3. jojoro

  Android Oreo

  No fajnie. Próbuję też zmusić do pracy wbudowanego chromecasta i działa to też niewłaściwie. Mam zwykłego chromecasta przy innym TV i tam działa to tak, że jak zacznę coś na niego streamować to sam się włacza, TV przełacza na odpowiednie wejście i po prostu działa. W Mibox w ogóle nie widzę urządzenia chromecast gdy Mibox jest w standby. Żeby zacząć streamować na chromecasta muszę ręcznie (z pilota) włączyć mibox i dopiero wtedy pojawia się ikona google cast w telefonie. To bez sensu jest
 4. jojoro

  Android Oreo

  A używasz HDMI-CEC? Bo wydaje mi sie, że też coś źle ustawiłem. Gdy włączam MiBox to automatycznie włącza mi się TV na odpowiednim wejściu HDMI. Gdy wyłączam TV to automatycznie wyłącza mi MiBox Ale gdy wyłączam MiBox to nie wyłącza mi TV tylko przełącza na jakiś kanał TV analogowej (mój stary Samsung nie ma DVBT)
 5. jojoro

  Android Oreo

  OK, to poczekam. A czy wiesz co to są za opcje RF i LINE a audio? Co to jest to DTS 10%,20%,30% itd?
 6. jojoro

  Android Oreo

  Jestem nowym posiadaczem MiBox 4K, dostałem aktualizację Oreo. Większość rzeczy działa OK mam jedynie 2 problemy. 1. Urządzenie mam połączone do głośników Edifier S760D. Odtwarzanie dźwięku bez zarzutu. W PLEX mam DD.5.1. Natomiast w Netflix jak ustawię DD.51 to głucho. Na głośnikach nawet nic się nie wyświetla, że jest przesyłane. Jak przełączę na stereo to gra, ale oczywiście stereo PCM. Znalazłem jakieś ustawienia w audio miboksa "RF" i LINE" ale co to robi nie mam pojęcia. 2. Podłączyłem sobie dla testów dysk 2,5'' na USB z różnymi filmami, serialami itp. Mibox go wykrywa ale nie mogę go jakby przeglądać w żadnym programie - nawet Kodi nic tam nie widzi. Zastanawiam się jeszcze czy da sie zrobić coś w stylu NAS na tym Mibox. Tak, żebym mógł przesłać sobie tam pliki z filmami i potem odtworzyć je z innych urządzeń np. SmartTV w innym pomieszczeniu.
 7. Nie da się zrobić wyłączania "kiedy jasno". Apka MiHome jest OK, ale ma sporo ograniczeń. Jeżeli chcesz na poważnie rozbudowywać automatykę, robić skomplikowane sceny to pozostaje kupić Raspbery Pi i zainstalować HomeAssistanta. Początkowa konfiguracja może trochę przytłoczyć, ale moim zdaniem warto. Ja przeniosłem właściwie 90% swojej konfiguracji z MiHome do HA i mam wgląd na wszystko po szyfrowanym połączeniu z dowolnej przeglądarki internetowej. MiHome to fajna zabawka jak robi się proste rzeczy typu włącz żarówkę, zagraj melodyjkę ale do poważnych zastosowań raczej odpada.
 8. Czy ma ktoś jakiś pomysł na monitorowanie temperatury CWU w zbiorniku solarnym. Jakiś tani czujnik na Wifi? Komputerek przy solarach to jakieś prosty Solarcomp 911 który nie ma żadnych wyprowadzeń sygnału (ani przewodowo ani bezprzewodowo). @slides Ja też nie dałem sobie rady z google maps. Ale ja mam włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) a z tego co czytam na wątku na forum HA to jest z tym problem - nie daje się wygenerować cookie uwierzytelniające.
 9. @Lector Zacząłem się bawić HA, porobiłem grupy, pododawałem urządzenia itp. Napotkałem kilka problemów: 1. Nie mogę wysterować żarówki Yeelight White. HA ją wykrył, mam ją na liście urządzeń ale stan cały czas "niedostępny" 2. Nie wiem jak dodać ten czujnik temperatury Xiaomi na BT, ten który łaczy się przez bramkę BT z lampką bedside lamp. 3. Chciałbym móc edytować zdalnie plik konfiguracyjny. Jak jestem w domu to ok, mogę przez SAMBĘ ściagąć, mogę otworzyć i wyedytować w module configurator. Ale spoza sieci lokalnej? Wypuściłem configuratora za NATa na routerze, mogę się zalogować ale dostaję komunikat "Policy not fulfilled" Teraz zabieram sie za automatyzację ale trochę trudno mi to wszystko ogarnąć: 1. Czy jest jakiś spis wszystkich komend i stanów czujników xiaomi? 2. Czy mógłbyś udostępnić kilka przykładów np. jak zrobić a) "Jeśli drzwi otwarte to wyślij powiadomienie na telefon oraz powiadomienie na pulpit HA i po 5s jeśli drzwi sie zamkną usuń komunikat z HA" b) Jeśli naciśnięto przycisk1 lub przycisk2 to odegraj jakiś dzwonek na gateway1 i gateway2 na max głośności oraz zamrugaj 5x czerwonym światełkiem na obu bramkach. Myślę, że jak obejrzę sobie jak skonstruowane są takie dwie akcje to ogarnę jak się pisze warunki, pętle itp.
 10. Tez tak miałem. Bez opóźnień sceny nie działały bo mam podpiete pod scene 2 oświetlenia 3 włączniki i 3 czujniki ruchu. Wczoraj sceny przestały działać. Robiłem cuda włącznie z reinstalacja aplikacji, przywracanie starszych wersji. W końcu usunąłem jedna scenę i zacząłem ja robić od nowa. Po każdym kroku sprawdzałem działanie i zauważyłem problem z opóźnieniem. Wtedy w pozostałych scenach usunąłem wszystkie opóźnienia i działa. Co ciekawe opóźnienia nie działają tylko w scenach dla przełączników. Jak ta sama scene odpalisz timerem to działa.
 11. @Lector: usuń ze scen opóźnienia "delay" i sceny będą działać.
 12. Faktycznie po wyłączeniu i włączeniu telefonu zadziałało. Też robiłem restart telefonu i wtedy nie działało. A dziś kolejny numer odwaliło mi Xiaomi. Przestały działać wszystkie bardziej rozbudowane sceny. Nie wiem czy było to związane z dzisiejszą aktualizacją Mihome czy coś tak sobie na serwerach cloud zmienili znienacka ale wszystkie moje sceny dla włączników świateł przestały w ogóle działać. Po godzinie sprawdzania wszystkiego okazało się, że jeżeli w scenie jest jakikolwiek "delay" to polecenie przed delayem i 3 polecania po delay nie wykonują się w ogóle, a kolejne czyli 4,5 itd polecenie po "delay" wykonują się już ok. No cyrk. Już miałem wyrzucić telefon ze złości przez okno. Bo wchodze do domu i światło mi nie działa. Jeżeli Xiaomi będzie takie numery odwalało to... Zaraz siadam na gearbest i szukam RB PI bo mnie coś trafi za chwilę.
 13. Niestety nie. Ile razy bym nie próbował to nie działa i już. Chyba się w końcu szarpnę na jakieś RB PI + HomeAssistant bo już mnie to zaczyna denerwować. W dodatku teraz po zmianie czasu na letni wyzwalacze godzinowe pozostały na czasie zimowym. I nigdzie nie widzę w Mihome regulacji GMT dla całości tylko w każdej scenie będę musiał o godzinę do przodu przestawić. No super po prostu.
 14. Czy coś się zepsuło z możliwością dodania odgrywania ringtone z bramki? Mam scenę która odgrywa dzwiek z bramki po naciśnięciu przycisku i chciałem sobie zmienić na inny. Wybieram normalnie w scenie "gateway -> play ringtone-> jakiś dżwięk - > Done" i mihome mi tego nie zatwierdza tylko jakby wraca z powrotem do ekranu z wyborem urządzeń. Restartowałem telefon, wyłączałem bramkę z prądu, testowałem na innej bramce (mam 2 szt.), próbowałem zrobić zupełnie nową scenę - nic z tego.
 15. Najpierw ustalasz sobie jasność kolor na 100% oświetlenia dla danej żarówki i dodajesz te ustawienia do "Favorites/ulubionych". Potem robisz 4 sceny: 1. Nazwa sceny "wł żarówkę" if single click "przycisk" then - turn on and set light (tutaj wybierasz ustawienia żarówki z tych favorites) - delay 2s - turn on scene "Wył żarówkę" (tą scenę zaraz utworzymy) - run scene "wł żarówkę off" (tą scenę też zaraz utworzymy) 2. Nazwa sceny "wł żarówkę off" if complete manually then turn off - "wł żarówkę" (czyli naszą pierwszą scenę) 3. Nazwa sceny "wył żarówkę" if single click "przycisk" then - turn off (wybierasz żarówkę) - run scene "wył żarówkę off" (tę scenę zaraz utworzymy) - delay 2s - turn on scene "Wł żarówkę" (to jest pierwsza scena) 4. Nazwa sceny "wył żarówkę off" if complete manually then turn off scene "wył żarówkę" (czyli nasza 3 scena) I już. Przy pierwszym uruchomieniu dobrze jest ustawić 1 scenę na włączoną, a 3 na wyłączoną.