Unicore

Użytkownicy
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About Unicore

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję, w przyszłych dniach dam znać czy pomogło.
 2. Edit: zamykałem i uruchamiałem ponownie WPS. Bawiłem sie również metodą restartów, zabierania i ponownego nadawania praw, czyli metodą różnych prób. Nadal ten sam problem. Cache aplikacji też czyscilem. Czyli utknąłem. Ten tel używam w wersji wanilla bez konta google/xiaomi i karty SIM. Służy mi od 2tyg do szybkiego sprawdzania informacji i zabawy w naukę androida/miui. Miałem na nim w międzyczasie aktualizacje z global miui 8 do 9. W miui 8 nie sprawdzałem czy WPS poprawnie działa. Jako opcje aktualnie widzę reset do ustawień fabrycznych, czyli by miui 9 po czyszczeniu zostało na nowo wgrane. Bootloader zablokowany. Sprawdzałem power+vol.up i mam mi-recovery 3.0 po Polsku. To tam zrobię najlepszy reset do fabrycznych wraz z czyszczeniem? Na co zwrócić uwagę by nic nie zepsuć?
 3. I tu jest problem. Uprawnienia dałem na całą kartę i nadal lipa...
 4. Dziękuję za pomoc. Oczywiście, wybrałem. Czasem wiadomo ludzie wykładają się na drobnostkach. Po wybraniu opcji wybierz pojawia się komunikat o przyznanych prawach a pomimo tego jak na screenie nr 5 przyciski zapisu i tworzenia folderu są nieaktywne -niezaleznie też w który folder na sd wejdę. Nawet sprawdziłem czy Documents/Dokumenty jest aktywne, bo to też może mieć wpływ na zapis na sd. Jest aktywny i nie mogę go nawet zatrzymać by uruchomić ponownie. Edit: zdjęcia z aparatu czy download z przeglądarki zapisują się bez problemu na karcie sd.
 5. Ja również wpadnę z pytaniem, bardzo pochodny temat... WPS Office nie chce zapisywać na kartę sd. Z poziomu ustawień ma uprawnienia. Z poziomu programu też mu dałem. Pomimo tego albo pyta by mu je znów dać lub przycisk zapisu będąc w katalogu karty sd jest nieaktywny. Może ktoś coś?
 6. Skoro ta drobnostka nie dawała mi spokoju to wpadłem na pomysł przełączenia języku na angielski. W developer options znalazlem poprawną nazwę po angielsku. Mock SD card optimization oznacza podobno optymalizację działania karty sd poprzez defragmentację. Ponoć zaleca się wyłączenie tej opcji gdyż jest ona fizycznie nie zdrowa dla naszej karty sd. Załączam angielskiego screena developer options na moim tel.
 7. Mogę poprosić o screeny opcji programistycznych osób z tym samym telefonem i wersja miui? Był bym wdzięczny.
 8. Niestety wariat zawsze będzie reagował tak czule jak to robi odblokowany ekran (ładunek elektryczny). Mogę Cię uspokoić z mojej strony. Mam ten sam miui w RedmiNote 4 snapdragon. Sprawdzałem czy ponownie przyjmuje ten sam palec po jego skasowaniu - nie było problemu. Edit: Mógł byś może w moim innym temacie wrzucić screena z Twoich opcji programistycznych? Był bym wdzięczny. Ciekawi mnie czy masz tak samo. Ajj... nie działa wklejanie linka w tym dziale, pod tym tematem, Opcje programistyczne. Jeszcze jedna dość istotna sprawa. Skoro czytnik tak czy siak zawsze jest aktywny to warto go używać chociaż by z jednego powodu: nie zużywamy tak mikrowylacznika w przycisku power/blokady. Do blokowania ekranu polecam też ominięcie tego przycisku ustawiając przycisk nawigacyjny home jako przytrzymaj by zablokować ekran. Przycisk power/blokady jest jednym z tych elementów które używany usypiania i budzenia naszego telefonu ciężko pracuje i można go fizycznie wykończyć zależnie od jego jakości i naszej siły oraz warunków otoczenia.
 9. Gdy mam odblokowanie telefonu dopisanym palcem, dotknięcie go niewłaściwym palcem powoduje jedynie wibracje telefonu. Właśnie sprawdziłem. U Ciebie tak nie jest?
 10. Z mojej skromnej strony mogę powiedzieć, że również badałem ten temat w języku angielskim. Z informacji tak zdobytych wynika, że nie da się go wyłączyć. Jest on ciągle aktywny nawet gdy żaden palec nie jest do niego przypisany a blokada hasłem całkowicie wyłączona. Niektórzy znajdowali ukojenie zaklejając go grubą warstwą taśmy klejącej. To musi szpetnie wyglądać. Jest jednak małe światełko w tunelu. Można spotkać wiele głosów chcących opcji wyłączenia czytnika linii papilarnych. Argument jaki za tym idzie to ograniczenie rozładowywania baterii przez przypadkowe wybudzenie ekranu owym czujnikiem. Edit: jest jeszcze jedno rozwiązanie na którym słabo się znam. Wgrywa się jakiś rom w którym edytuje się pewien plik systemowy. Dzięki temu czytnik linii papilarnych dostaje taka sama funkcje jak przycisk home, dzięki temu juz nie wybudza ekranu. Jednak nadal wątpię czy jest on wtedy podczas uśpienia telefonu fizycznie wyłączony. Edit2: by czytnik linii papilarnych nie wybudzał ekranu można ewentualnie przypisać do niego palec od stopy Wtedy przy omyłkowym naciśnięciu będą wibracje telefonu zamiast wyburzonego ekranu.
 11. Witam wszystkich serdecznie. W opcjach programistycznych druga opcja od góry - Optymalizacja pozorowania karty sd (Przyspiesz swoją kartę sd). Niestety po wszelkich próbach nie byłem w stanie dowiedzieć się co to dokładnie jest. Niby nic wielkiego, jednak po Polsku czy Angielsku google nie daje odpowiedzi. W screenshotach opcji programistycznych czy developer options innych użytkowników nie ma tej opcji. Ta opcja to pewnie banał, problem w znalezieniu informacji na jej temat jednak nie daje mi spokoju. Help.
 12. To ja się dołączę do tematu. Jaki jest maksymalny MB/s podczas nagrywania w full hd? Jaki w 4k innym programem? Poszukałem w necie i wyszło, że 17 mbps według tej recenzji: http://www.gadgetgurubn.com/2017/03/xiaomi-redmi-note-4-full-review.html " It does [email protected] & [email protected] video recording with video stabilization and stereo sound having bit-rate of 17 mbps for 1080p respectively and stores in mp4 format." Kupiłem telefon niedawno, właśnie biorę się za ustawienia. Dokupiłem do tego kartę https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/karta-pamieci-sandisk-ultra-microsdxc-64gb-48mb-s-class-10-uhs-i (można kupić taniej) Przejrzałem testy tej karty. Recenzje na amazonie mówią o niższych prędkościach zapisu niż 17 MB/s https://www.amazon.in/product-reviews/B010NE3QPS/ref=cm_cr_arp_d_viewopt_kywd?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews&showViewpoints=1&sortBy=recent&pageNumber=1&filterByKeyword=mbps Teoretycznie, patrząc na papier można wyciągnąć wniosek, że ta karta będzie za wolna do nagrywania full hd naszym telefonem.... ALE Mam rozwiązanie mojej zagadki, potwierdzając moją amatorszczyznę. Zamiast skasować posta dopiszę do końca bo przecież tyle się naprodukowałem przez zwykły błąd. Okazuje się, że mbps to mega bit na sekundę, czyli 1 Mbps = 0.125 MB/s. Ułatwiając sobie tą stroną https://toolstud.io/data/bandwidth.php?compare=network&speed=17&speed_unit=Mbps wychodzi nam, że RN4X zapisuje materiał full hd z prędkością około 2.13 MB/s. Oznacza to, że ta karta mając te minimum 10 MB/s podczas zapisu w telefonie całkowicie wystarczy do nagrywania. Można by się pokusić o test nagrywania w 4k innym programem, może prędkość tej karty też wystarczy. Odpowiadając samemu sobie na pytanie przez kogoś tu zadane czy warto wsadzać do tego telefonu kartę szybszą niż (zapis) 10 MB/s - dla mnie jako teoretyka odpowiedź brzmi: NIE. Wielką zagadką jest, czy na mojej karcie osiągnę te 20-30 MB/s odczytu co uważam za pożądaną wartość. Według testów powinna. https://www.custompcreview.com/reviews/best-microsd-memory-card-review-roundup-2015-update/ Jak w praktyce niestety widzimy - różnie. Ile u was miejsca zajmuje 60 sekund materiału w najlepszej jakości? Próbowaliście innym programem filmować 4k i na jakiej karcie sd? Słony - może Twojemu galaxy nie pod pasował format karty? Czy prędkości poprawią się jeśli ją wewnętrznie w telefonie jeszcze raz sformatujesz? ps. z tego co wyczytałem to format exfat przyspiesza odczyt a fat32 poprawia zapis.
 13. W Sferis w Łódź Galeria powiedzieli sami z siebie, że zaopatrują się w te telefony aktualnie u ABC Data. W ABC Data potwierdzili, że zaopatrują Sferis. Myślę, że to nie pomyłka jeśli z dwóch stron informacja się potwierdza. Pytanie jest w takim wypadku takie - może Sferis wzięło dużą partię po niższych cenach od ABC Data i dlatego mogli zejść do tak niskiej ceny? https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-dual-sim-32gb-czarny-46xiaominote4-32blk-p495868 - cena to było coś około 759 brutto (w wersji złotej jeszcze dostępny po tej cenie) Proponuję by ktoś z użytkowników anonimowo zadzwonił do Sferis i do ABC Data i popytał. Będziemy mieli tutaj pewność. O ile to nie problem i kogoś to małe dochodzenie ciekawi tak jak mnie.
 14. Witam wszystkich forumowiczów serdecznie. Na wstępie chcę podziękować wszystkim którzy udzielają się na tym forum w celu budowy społeczności, wsparcia i biznesu w tematyce sprzętów Xiaomi. Zdecydowałem się na zakup telefonu Redmi Note 4 3/32 na snapdragonie. Pracuję w rodzinnym, wieloletnim warsztacie alarmy/elektryka samochodowa i z natury lubię drążyć temat dostawców części jak również jakości napraw. Jakość tego ostatniego weryfikuje czy nasz wybór był prawidłowy. Zdecydowałem się na zakup w ze względu na 24m gwarancji: https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-32gb-dual-sim-lte-black-polska-dystrybucja-p951402 Pytając telefonicznie kto jest dystrybutorem tego telefonu otrzymałem informację, że jest to dystrybucja polska i żadnych innych informacji nie uzyskam. Również nie dowiedziałem się kto prowadzi serwis tego telefonu. Dystrybucja Polska więc zakładam, że jest to ABC Data. Jak poniżej opisane wiem teraz, że od dystrybucji zależy gdzie telefon będzie serwisowany? Mam rację? Będąc niepewny sprawdziłem możliwość zakupu w stacjonarnym sklepie w moim rodzinnym mieście. Padło na https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-dual-sim-32gb-czarny-46xiaominote4-32blk-p495868 Po telefonie do sklepu powiedziano mi, że dystrybutorem jest ABC Data. Zadzwoniłem więc do http://www.abcdata.com.pl/dla_klientow i pod telefonem do "Dział Reklamacji (RMA) T: +48 22 591 67 49" otrzymałem informację, że oni są tylko dystrybutorem dla Sferis a serwis wykonuje S.B.E. Polska Sp. z o.o. w Piasecznie. Google i Facebook mówią niestety o ogromnej ilości (około 50) negatywnych opinii pod adresem tego serwisu: https://www.google.pl/search?q=S.B.E.+Polska+Sp.+z+o.o.&oq=S.B.E.+Polska+Sp.+z+o.o.&gs_l=psy-ab.3..0l2j0i22i30k1l2.6683728.6683728.0.6684805.1.1.0.0.0.0.85.85.1.1.0....0...1.1.64.psy-ab..0.1.84.INH6HQ6R84Q oraz https://www.facebook.com/pg/SBE-Polska-104808439595322/reviews/ http://sbe-online.pl/oferta/xiaomi/ jest "oficjalnym centrum serwisowym urządzeń marki Xiaomi z dystrybucji ABC Data." więc dlaczego wybraniec Xiaomi/ABC Data ma tyle negatywów? Bo jest najtańszy dla ABC Data? Znacie zasadę, że nigdy nie da się pogodzić TANIO-SZYBKO-SOLIDNIE, jedno trzeba skreślić. Osobiście nie wyobrażam sobie jak można pozwolić na tak negatywną opinię względem własnego serwisu, a by było sprawiedliwie daję możliwość złowrogiego działania konkurencji. Czy można coś pozytywnego tutaj powiedzieć o tym serwisie? Czemu ABC Data współpracuje z kimś o tak złej opini? A może to pozory i walka konkurencji? Zagadkowe... Z tego co tutaj wyczytałem, najlepsza i oficjalna dystrybucja polska jest od ABC Data (oprogramowanie, LTE B20 i eu ładowarka). Czy wszystkie telefony Xiaomi z ABC Data są serwisowane w Piasecznie? Czy Proline, jeśli posiada telefon z ABC Data to również odsyła do Piaseczna? Co Wy myślicie na ten temat? Ja jestem amatorem w tej branży i może rozświetlicie mi temat? Gdzie uzyskać taki telefon w Polsce z 24 m. gwarancji w serwisie który nie straszy? Widziałem, że polecacie technos. https://technos-online.pl/248,xiaomi-redmi-note-4x-snapdragon-625-lte-3-32gb-dual-sim-2-5d-(czarny).html Telefonicznie dowiedziałem się, że gwarancja wynosi 1 rok, serwis gwarancyjny mają własny i w tematyce Xiaomi są najdłużej na rynku. Sprzedaż i serwis w jednym miejscu to bardzo BARDZO dobra wiadomość która mówi mi, że MUSZĄ prowadzić dobry warsztat serwisowy bo w innym wypadku sklep też by dostał złe opinie. W życiu nie oddawałem telefonu na gwarancje ale jest to sprzęt zmieniany regularnie i dobry serwis oznacza ponowny zakup w tym samym miejscu. Tu technos otrzymał ogromnego plusa. Pytanie czy 1 rok gwarancji wystarczy? Jest jeszcze jedna opcja i tu brak mi informacji. Czy Pan Acid który naprawia między innymi Xiaomi i jest guru tego forum współpracuje z jakimś sklepem? Jak długa jest gwarancja w tym przypadku i czy w razie czego telefon ląduje do naprawy u Pana Acida lub jego współpracowników? pozdrawiam i zapraszam do konstruktywnej dyskusji ps. mówiłem już, ze uwielbiam zapach cyny i kalafonii unoszący się w powietrzu niczym mgiełka tajemnicy? pps. na koniec dwa obrazowe przykłady w których zysk jest dzielony jak tort na kawałki. Tort nr 1 wygrywa. Tort nr 1 na którym wszyscy zarabiają i można pozwolić sobie na solidność: Xiaomi Chiny>Technos (sklep+serwis)<>Klient 2 do 1 Tort nr 2 w którym kawałki są małe, zarobki są małe i trzeba zmniejszyć jakość (towaru/usług): Xiaomi Chiny> ABC Data> Sferis > Klient <> Serwis 4 do 1 - tutaj powstaje możliwość, że najmniej widoczne i ważne ogniwo czyli serwis jest tym na którym oszczędzono - a może się mylę?