Jump to content

tbik

Użytkownicy
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 4 Glob Sn

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tbik's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witam. Telefon mam na Androidzie 7.0 i MIUI Global Satbilny 9.2.1.0 (CNFMIEK) na stronie http://en.miui.com/download-309.html#468 jest już wersja 9.5.8.0 (NCFMIFA) jednak telefon twierdzi że "brak aktualizacji". Dlaczego tak się dzieje, jak go zmusić żeby sobie pobrał i zainstalował?
 2. Czyli zrobić hotspot na komputerze a nie telefonie, podłączyć do tej sieci telefon? Edit: Gdy nie jestem podłączony do żadnej sieci to nie da się włączyć hotspotu.
 3. Witam. Gdy połączę telefon z domowym ruterem przez WiFi, do którego podłączony jest też komputer, to mam możliwość przesyłania między nimi plików uruchamiając na telefonie serwer FTP w aplikacji Mi Drop. Jak to jednak zrobić bez użycia rutera ? Jak podłączę komputer do sieci WiFi wygenerowanej przez telefon (Hotspot), to aplikacja Mi Drop twierdzi że nie wykryła sieci WiFi i nie może uruchomić serwera FTP. Wejście w tym czasie w ustawienia WiFi i przejście do sekcji WiFi Direct skutkuje komunikatem "Zmiana nazwy urządzenia nie powiodła się" i wszystko wyświetlane jest na szaro. Jak wyłączę Hotspot i włączę WiFi (bez łączenia się z jakąkolwiek siecią) to przejście do sekcji WiFi Direct pokazuje wyszukiwanie urządzeń p2p, jednak niczego nie znajduje, komputer w tym czasie też nie widzi żadnej sieci. Czy w takim razie jedyne bezprzewodowe przesyłanie danych gdy mamy do dyspozycji tylko komputer i telefon to powolne Bluetooth? Telefon mam na Androidzie 7.0 i MIUI Global Satbilny 9.2.1.0 (CNFMIEK).
 4. Czyli to dla tego że dual sim NIE jest aktywny? Czyli że obydwie karty są cały czas na czuwaniu (są połączone z siecią i czekają na połączenie przychodzące lub sms'a), ale jak jedna z nich stanie się aktywna (rozmowa) to druga się rozłącza, dobrze rozumiem? I to żaden błąd w oprogramowaniu czy usterka sprzętowa, tylko właśnie tak ma to działać?
 5. Witam. Korzystam z 2 kart sim. Połączenia domyślne mam ustawione dla karty nr 1, natomiast domyślny internet dla karty nr 2. Dla karty nr 1 domyślny tryb sieci to 3G, a dla karty nr 2 LTE. I wszystko działa zgodnie z tymi ustawieniami, jednak gdy rozpocznę połączenie głosowe (na karcie nr 1), internet (na karcie nr 2) zostaje rozłączony (tylko na czas połączenia). Wie ktoś jak temu zaradzić? Telefon mam na Androidzie 7.0 i MIUI Global Satbilny 9.2.1.0 (CNFMIEK).
 6. Nie przypisywałem jeszcze żadnego, bo czytałem już komentarze że zdarza się że po usunięciu takiego przypisanego, telefon nie chce (w przyszłości) tego samego palca ponownie przypisać, a skoro na razie nie zamierzam z czytnika korzystać, to nie ryzykowałem przypisując na próby. Ale teraz gdy nie ma żadnego, to reaguje na każdy kawałek skóry.
 7. No jak, przecież przecież dotknięcie jakimkolwiek kawałkiem skóry wybudza ekran (nadgarstkiem, łokciem, itd)?
 8. Witam. Jak wyłączyć czytnik linii papilarnych, aby nie reagował na dotyk? Telefon mam na Androidzie 7.0 i MIUI Global Satbilny 9.2.1.0 (CNFMIEK).
 9. Dysk info nie bardzo się do tego nadaje, gdyż pokazuje wartości do pełnych GB, a to za mało żeby cokolwiek wniósł do tych niezgodnych wskazań. Zastanawia mnie jednak kolejna rzecz, związana tym razem z pamięcią RAM. Diskinfo pokazał 194MB wolnej pamięci podczas gdy system w tym samym czasie pokazywał 1,1GB i chwilę później 46MB do systemowych 1,1GB To już są bardzo duże nieścisłości biorąc pod uwagę sprawa tyczy się 3 GB, a nie jak przy pamięci 24GB.
 10. Nie liczą tak samo, a przynajmniej jeśli chodzi o wielkość CAŁEJ pamięci. 25 227 788 288 bajtów które pokazuje Windows, to właśnie 25,23 gigabajtów które pokazuje fon (licząc po 1000 na jednostkę) Tylko z jakiegoś powodu nie ma to zastosowania w ilości zajętego/wolnego miejsca, tu już nic nie pasuje.
 11. Zgadza się, telefon liczy 1000 bajtów = 1 kilobajt 1000 kilobajtów - 1 megabajt i 1000 megabajtów = 1 gigabajt Dlatego wychodzi mu więcej gigabajtów całej pamięci niż windowsowi, który liczy po 1024 na każdą jednostkę. Jednak dlaczego pokazuje że wolnego miejsca jest 12,26GB zamiast 11,74 GB? No i jeszcze kwestia zajętego miejsca już tylko w samym Windowsie, który pokazuje różne wartości (licząc w ten sam sposób).
 12. Witam. Mam pytanie odnośnie wolnej/zajętej pamięci urządzenia. Telefon pokazuje wolnego 12,26GB z 25,23GB -> zajęte 12,97GB Po podpięciu tel do komputera, Win 10 pokazuje 10,9GB z 23,4GB -> zajęte 12,5GB Jednak zliczenie w Windowsie wszystkich (także ukrytych) plików i katalogów daje tylko 8,54GB Jak to więc jest że nic do siebie nie pasuje, nie dość że już sama wielkość całej pamięci jest różna (prawie o 1GB), to jeszcze ilość zajętego na niej miejsca ma różną wartość? Telefon jest na Androidzie 7.0 i MIUI Global Satbilny 9.2.1.0 (CNFMIEK), a system w komputerze to Win 10 x64.
 13. Pewnie masz rację, ciekawe kiedy na mój wyjdzie nowa wersja. A w między czasie ma ktoś jakieś propozycje jak to zmienić?
×
×
 • Create New...