Jump to content

MatC

Użytkownicy
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

About MatC

 • Birthday 02/11/1993

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi 8

Recent Profile Visitors

410 profile views

MatC's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Moi drodzy, Pytanie może i oczywiste, ale jak sobie przypomnę o tym, że poprzez wprowadzenie Anti Rollback w Xiaomi mi8 - poprzez przywrócenie kopii z TWRP na dobre ucegliłem telefon... to wolę się upewnić, czy tym razem na pewno zrobię wszystko dobrze. Obecnie jestem na ROMie Xiaomi.eu 8.9.13 (Android 9). Czy bezpieczne będzie wykonanie takiej operacji: Zrobienie w TWRP backupu /system /boot /data Aktualizacja do kolejnego ROMu Xiaomi.eu na Androidzie 9 (jak pojawi się aktualizacja w przyszłości - bo w tej chwili to najnowszy soft) W przypadku niepowodzenia np. bootloopa, utknięcia na logo Mi - przywrócenie /system /boot /data. Rozumiem, że w ten sposób bezpiecznie wracam do stanu sprzed aktualizacji wraz z aplikacjami i ich danymi? Ostatnio, przy powrocie w ten sposób z 8.9.13 na 8.8.30 telefon stał się cegłą, twardą cegłą.
 2. Ze swojej strony mogę jedynie potwierdzić. Operacja trwała 15 min, telefon jest cały i zdrowy Płatność przez PayPal - na koncie w systemie pojawiły się tzw. "kredyty". Zauważyłem, że lepiej płacić w walucie wietnamskiej, wychodzi taniej. Po operacji umówiliśmy się poprzez Messanger na konkretną godzinę, w tym czasie zgodnie z instrukcją dostarczoną przez Wietnamczyka przygotowałem gotowy i rozpakowany ROM oraz najnowsze MiFlash tool, wyciągnąłem baterię i uruchomiłem EDL poprzez testpoint. Połączyliśmy się przez TeamViewer, 10 minut samego flashowania i ta niezwykła radość, gdy na ekranie pojawiło się logo Mi... Zaistalowane China Developer 8.8.31. Teraz śmiga na Xiaomi.eu 8.9.13. Przy okazji rozwiązał się problem ekranu informującego o odblokowanym bootloaderze opisanego w tym wątku: Mam nadzieję, że w przyszłości developerzy znajdą sposób na obejście autoryzacji - tak jak w Redmi Note 5 Pro (Whyred). Teraz jednak - tak jak powiedział kolega wyżej - lepiej zapłacić za coś, co po prostu zadziałało, niż mieć cegłę za ponad 1500 zł...
 3. Drodzy. Oto rozwiązanie problemu (które zadziałało u mnie - nie gwarantuję, że zadziała też u innych, ale myślę, że warto spróbować. Sflashowanie na czysto ROMu China developer 8.8.31 (dipper_images_8.8.31_20180905.0000.00_8.1_cn). Do flashowania używamy oczywiście MiFlash z odblokowanym bootloaderem. ROM jest dostępny do ściągnięcia tutaj: http://bigota.d.miui.com/8.8.31/dipper_images_8.8.31_20180905.0000.00_8.1_cn_c0b76b0d73.tgz W Fastboot flashujemy TWRP według plików i instrukcji zawartych tutaj: https://androidfilebox.com/tips/how-to-flash-twrp-on-mi-8/ Bardzo ważne, by po flashowaniu i zbootowaniu TWRP z linka powyżej nie zapomnieć o instalacji Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1 (inaczej TWRP zostanie zastąpione stockowym recovery przy restarcie) - wszystko jest w instrukcji powyżej. Resetujemy do systemu (niech się tylko uruchomi, nie musimy go konfigurować). Wchodzimy do TWRP (vol+ power). Robimy format data, clean dalvik cache. Uploadujemy ROM xiaomi.eu do pamięci wewnętrznej (w moim przypadku 8.9.13). Flashujemy poprzez Install. Problem znika
 4. Witajcie. Niestety ja wczoraj też zbrickowałem swój nowiutki (ledwo 2 dni) mi8 z zainstalowanym miui.eu 8.8.30. Przeprowadziłem tradycyjną aktualizację przez TWRP do 8.9.13 - zatrzymał się na logo Mi, tak więc przywróciłem backup z wersją 8.8.30. Telefon bez reakcji. (trochę się zastanawiam nad sensem robienia backupu przy aktualizacjach skoro przez ARB nie da się go już nigdy przywrócić, bo telefon się zbrickuje ale nieważne...) Jest to o tyle straszniejsze, że zawsze w tej sytuacji ratowałem telefon przez EDL, a teraz niespodzianka związana z autoryzacją... Przeszukałem fora angielskie i rosyjskie - faktycznie dla mi8 jedyną opcją jest autoryzowane konto kupione przez s-unlock. Przerażająca jest niestety skala problemu - liczba zbrickowanych przez nieświadomych ARB użytkowników idzie w setki tysięcy. Powstał już rom dla Whyreda (Xiaomi Redmi Note 5 Pro), który ponoć potrafi obejść ten mankament https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/successful-redmi-note-5-pro-bypass-edl-t3843173 Nie wiem jak on powstał, ale pozostaje mieć nadzieję, że uda się stworzyć coś takiego dla mi8 i pomóc tym setkom tysięcy użytkowników. A może macie jakieś alternatywne pomysły? Czy ktoś wypróbował patent z s-unlock? Myślicie, że jeśli kupię konto i sflashuję V9.5.11.0.OEACNFA_20180703.0000.00_8.1_cn, potem TWRP i miui.eu 8.9.13 to wszystko powinno śmigać? Obawiam się nieco, bo nie rozumiem do końca tego systemu ARB (widzę, że nie jestem jedyny). A może w miCenter byliby w stanie pomóc? Pozdrowienia!
 5. Drodzy, To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość Mimo tego, że dopiero zacząłem pisać - czytam już od jakiegoś czasu. Przez jakiś czas posiadałem Xiaomi mi5, który chodził na kolejnych aktualizacjach MIUI Polska. Pewnego razu padły mi klawisze funkcyjne, zmartwiony odnalazłem w interfejsie opcję, która pozwalała mi używać przycisku home (jedynego działającego) do celu "wstecz" i "menu" po odpowiednim przytrzymaniu, muśnięciu, naciśnięciu. Kojarzę, że funkcja nazywała się "Obsługa jednym przyciskiem", ale nie pamiętam czy to prawda. Dziś wszedłem w posiadanie nowiutkiego Xiaomi mi6 - ustawienia zsynchronizowały się z chmurą. I tu pojawił się problem... Nie mogę znaleźć opcji, by tę funkcję wyłączyć. Mi6 chodzi na MIUI Global 8.2 Stable (8.2.0.2 NCAMIEC). Czy może być tak, że taka opcja jest tylko w Xiaomi.eu? Przycisku funkcyjne działały zanim ustawienia zostały zsynchronizowane, więc mechanicznie jest OK. Mam nadzieję, że uda się pomóc! Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...