Jump to content

pawwaap

Użytkownicy
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

pawwaap's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

0

Reputation

 1. A gdzie zamowiles? HELIUM 364GB locked BL, Nijel's LineageOS
 2. W alledrogo sprzedaja szkla, bardzo duzo, ale problem ze sa slabo dopasowane, przednia czesc obudowy ma zaokraglenia na krawedziach wiec szklo jest "okrojone" z lewej i prawej - ale akurat zakrywa cale pole wyswietlacza ktore wyswietla obraz i byloby to ok gdyby nie fakt ze nie chce przywierac w pelni na gorze i dole (poza obszarem wyswietlacza, gdzie sa przyciski, glosnik itp, juz.lepiej zeby zrobic przyciski odsloniete poniewaz ich czulosc zmalala przez to szklo) HELIUM 364GB locked BL, Nijel's LineageOS
 3. Pytasz o ten ROM Nijel'a LineageOS? Jak zwykle najbardziej aktualny, jak widac w pierwszym poscie tamtego ROMu: z 11 marca, a dlacaego? HELIUM 3/64 [emoji6] locked BL, Nijel's LineageOS
 4. Alez jasne, zrob jak w tym watku w pierwsaym poscie: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3435594 mnie jak po masle poszlo i dziala idealnie i BEZ ODBLOKOWYWANIA BOOTLADERa! Potem mozesz wgrac nowsza wersje TWRP np. Nijel'a oraz inny ROM, a wlasciwie zrob (jak ja) i podazajac wedlug wskazowek w pierwszym poscie pomin wgrywanie temtego ROMu lecz potem juz jak wyprobujesz ze dziala TWRP to to zrob. Jezeli masz zablokowany bootloader to wiedz ze tylko wybrane ROMy dzialaja z nim (a wlasciwe kazdy lecz bez firmware ktory czasem trzeba usunac z zipa). Jednak ROM Nijel'a LineageOS (ale wybierz wersje HELIUM) dziala pieknie i z zablokowanym BL i bez zadnych kombinacji, a jest to bafdzo dobry ROM oparty na Nugacie, polecam! (Nijel jest czolowym deweloperem na xda-developers) HELIUM 364GB [emoji6] locked BL, Nijel's LineageOS
 5. Programiści piszą swe programy coraz bardziej niechlujnie olewając optymalizację pamięci wiedząc że urządzenia mają jej coraz więcej?
 6. Jest tylko dylemat jaką pamięć wybrać: 2 czy 3GB? Ponieważ 1GB to stanowczo za mało, prawie każda aplikacja przesłana do tła jest zamykana, potem jej ponowne otwieranie trwa i trwa (i zżera prąd). Ale co tu mówić, nawet taka opera z pootwieranymi kilkoma tabami się nie mieści w RAM i co chwila się samoistnie zamyka! A z kolei, jak potrzebna jest RAM 4GB, chyba trochę przesada? Jak widać, najbardziej jakby na miejscu pytaniem jest czy 2GB RAM wystarczy, czy jednak potrzeba 3GB. Powiem, w mojej Xperia AquaM4, ze zmoddowanym systemem (zamrożonym Google) przy 2GB ładnie i płynnie chodzi, aplikacje w tle są otwarte, zawsze jest jeszcze 500-300MB wolnego. Ale przy takim Samsung a5(6) bez moddingu (obawa o Knox'a), system ma ponad 200MB RAMu "zarezerwowane" i już chodzi mniej płynnie (poza tym jako że system jest oryginalny to chodzi pełno jakiegoś badziewia we tle). Podsumowując: jeżeli jest system moddowany i/lub custom ROM, to 2GB powinno wystarczyć. A 4GB dla jakich potrzeb, chyba tylko wtedy kiedy akceptujemy stock'owy system z masą bloatware chodzącą w tle, potwierdzicie to?
 7. Jasne, ale co jak wielozadaniowość systemu zaczyna się przejawiać, kilka aplikacji działa naraz? Poza tym piszecie jak to HYDROGEN ma przewagę nad HELIUM we wsparciu, w sensie ilości custom ROMów, ale mnie potrzebny jeden stabilny szybki ROM, który potem ew samodzielnie dostroję ażeby osiągnąć ideał [emoji4] A na i HYDROGEN i HELIUM jest klika dobrych ROMów, przykładowo Lineage, jak oceniacie czy dobrze myślę, czy coś przeoczam?
 8. Jakby jeszcze ktoś zrobił test dla 652?
 9. Przy opcjach zakupu pojawiają się często dylematy dotyczące gwarancji: - przy zakupie z Chin wykupić dodatkowy rok gwarancji? - przy zakupie na alledrogo A) producenta 1rok/2lata serwisowa 1rok/2lata Przy tym rzecz jasna mówimy o towarze zupełnie nowym, po rozsądnych cenach, sprzedawcy z allegro pośredniczą kupując większa partię z Chin i sprzedając tu detaliczne, niektórzy otwarcie piszą "gwarancja serwisowa", inni nawet przy telefonicznej rozmowie stanowczo zapewniają że gwarancja jest realizowana przez autoryzowany serwis w Polsce. W każdym razie rodzaj gwarancji jest związany z ceną zakupu, stąd pytanie o awaryjność modelu i prawdopodobieństwo korzystania z gwarancji.
 10. Ale Android to wielozadaniowy jednak system, szczególnie kiedy jest więcej RAMu to może kilka apek chodzić w tle i zrobić coś pożytecznego? Poza tym załóżmy jakby wystarczyło by żeby znaleźć jeden a dobry, stabilny ROM żeby ew samodzielnie nieco zmoddować, znalazłoby się coś takiego na Snapdragon 652? Ale kernele są te same dla helium i hydrogen, prawda?
 11. Jak piszą w artykule na Manila's hacker: Antutu: SD650 – 68,000 SD6522 – 71,000 Pytanie, czy taką różnicę można zauważyć?
 12. Ale ja chcę aktualizacji od społeczności xda-developers raczej niż producenta, w takim razie lepszy jest 650, i mówisz że można upchnąć jakoś i dwie karty SIM i jeszcze SD?
×
×
 • Create New...