Jump to content

piotrom87

Użytkownicy
  • Posts

    13
  • Joined

  • Last visited

Dodatkowe

  • Smartfon
    Redmi Note 3 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

piotrom87's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Jednak mimo wszystko skłaniałbym się ku oprogramowaniu. Zauważyłem, że kiedy ekran włączy się chwilę po zablokowaniu, to wtedy przyciski pod ekranem nie są podświetlone. Czyli wygląda na to że po prostu jakiś proces go wybudza (inny niż po normalnym wciśnięciu Power, bo wtedy wybudza się ekran+podświetlają się przyciski).
  2. Hmm...w sumie ciekawa sugestia. Też mam tel. w etui (Ipaky).
  3. Witajcie, Od 8 miesięcy używam obecnego egzemplarza Redmi Note 3 Pro SD. Niedawno zauważyłem pewien problem - przycisk Power nie reaguje tak jak trzeba. Tzn gdy ekran jest włączony i chcę go zablokować wciskając Power, wtedy ekran gaśnie i po chwili włącza się, tak, jakbym szybko przycisnął przycisk 2 razy. Dodam że dzieje się to rzadko (ok 1 raz dziennie). Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem? Może to być wina softu czy definitywnie przycisk się zaczyna psuć? Nie robiłem jeszcze reinstalacji softu, a jedynie update jeszcze raz do posiadanej wersji (w aktualizacjach wybrałem manualnie paczkę do instalacji) i wydaje mi się że jest odrobinę lepiej (albo to tylko moje odczucie). Mam wersję 8.5.7.0.
  4. Ma ktoś może linka do wersji 8.5.7.0? Czy trzeba czekać bo tylko nieliczni dostali?
  5. Witam, Zamówiłem właśnie dla swojej dziewczyny Xiaomi Redmi 4A z Alsen. Z tego co widzę w opisie, telefon będzie miał LTE B20. W związku z tym mam pytanie: Czy mogę zainstalować soft stąd: http://en.miui.com/thread-565412-1-1.html ? Pytam, ponieważ sam mam RN3P i tutaj jasno jest rozgraniczone na wersje: China ze Snapdragonem (Kenzo) oraz SE/International (Kate). Czy dla Redmi 4A istnieje tylko 1 wersja softu?
  6. Nie, nie jest to pod szkłem hartowanym które sam nakleiłem. Czyli mam rozumieć że w tym telefonie wyświetlacz jest 'rozbieralny' i nie trzeba go wymieniać?
  7. Witam, W swoim 3 miesięcznym Redmi Note 3 Pro zauważyłem małą kropkę ok 5 mm od prawej krawędzi ekranu (zdjęcie). Nie jest to wypalony piksel, gdyż jest to widoczne na wyłączonym ekranie (zwłaszcza). Na ekran mam naklejone szkło hartowane ale sprawdzałem i nie jest to bezpośrednio pod szkłem. Na moje oko wygląda to tak, jakby jakiś kurz lub pyłek dostał się pod szkło wyświetlacza. Telefon kupiłem w Polsce w polecanym sklepie Foster Technologies. Cały czas noszony w etui Ipaky. Czy ktoś miał podobny problem i czy obejmuje to gwarancja?
  8. Witam. Mam problem ze skalibrowaniem czujnika zbliżeniowego w Redmi Note 3 Pro Kenzo. Próbowałem to zrobić z menu serwisowego ( *#*#64663#*#* , pozycja 13). Za każdy każdym razem dostaje błąd 'Calibration fail' (obrazek). Wersja oprogramowania Global Stable V8.1.1.0.MHOMIDI. Czy ktoś ma też ten sam problem? Czujnik czasem przestaje działać i pomaga jedynie restart telefonu. Myślałem więc że kalibracja pomoże. Na oficjalnym forum Xiaomi widziałem że kilka osób raportowało ten problem. Ciekawi mnie czy to problem akurat tej wersji oprogramowania czy moze jest jeszcze coś.
  9. U mnie akurat bateria trzyma nieco lepiej niż na 5.1. Ale ogólnie sama stabilność tej aktualizacji do 6.0 jest słaba. Czasem są FC w aplikacjach Wiadomości, Telefonu, Internetu, Google Play itd. Niekiedy też telefon zaliczy samoczynny restart. Wcześniej na 5.1 nie było żadnych problemów. Reinstalowałem software przez MiFlash i nic się nie zmieniło. Jak na tak długi czas oczekiwania na 6.0 (gdzie część telefonów innych producentów dostała juz 7.0) uważam że dostaliśmy mocno niedopracowany firmware. Mam nadzieję że przyszłe aktualizacje naprawią wszystko.
  10. Ja także zaktualizowałem ostatnio tel z 8.0.6.0 do 8.1.10. Efekt? Pojawiło się kilka problemów, których na starszej wersji nie było. 1) Przestała mi działać ikona Ustawień. Wykonałem czystą instalację i dalej to samo. 2) Nie mam opcji ustawień "Preferowany typ sieci: 2G/3G/LTE" - dla drugiej karty SIM (dla pierwszej te ustawienia są) 3) Pierwszą kartę SIM mam domyślnie ustawioną na 2G, ale jak połączę się do sieci WiFi to na pasku powiadomień sieć zmienia się na "4G". Po wyłączeniu WiFi wszystko wraca do normy (2G). Ma ktoś tak? Wczoraj znalazłem dostępną wersję 8.1.4.0 (link) ale rozwiązała ona jedynie problem 1).
  11. A może po prostu na dniach wypuszczą update do 6.0 ale już Stable? Dlatego odpuścili sobie już wydawanie Dev.
  12. Korzystam już prawie miesiąc z tego telefonu i do tej pory nie znalazłem odpowiedzi. Owszem, tak jak pisałem wcześniej, dla tworzonej nowej wiadomości można przypisać daną kartę SIM. Ale jak odpisuję na wiadomość która przyszła do mnie na kartę SIM2, to telefon losowo wybiera kartę z której wyślę SMSa.
  13. Witam, Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Xiaomi Redmi Note 3 pro 3/32. Wgrałem do niego soft Global MIUI Stable w najnowszej wersji 8.0.2.0. Korzystam z 2 kart SIM. Niestety nie znalazłem telefonie opcji, która pozwoli na sztywne ustawienie, z której karty SIM mają być wysyłane wiadomości SMS. Chodzi mi o to, że jak dostaje wiadomości na kartę SIM1 lub 2, to chciałbym żeby przy odpowiadaniu na nie, zawsze była wykorzystywana karta SIM1. Obecnie dzieje się to losowo (Czasem SIM1, czasem 2). Dodam, że wchodząc w Ustawienia-Karty SIM i sieci komórkowe - Ustawienia domyślne - Wybierz - mam wybraną kartę 1, ale to niczego nie zmienia. Chciałbym się dowiedzieć czy w tym telefonie jest opcja podobna to tej, pokazanej na filmie (https://www.youtube.com/watch?v=pRT5r14Vzt8) na 1:32-1:38. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
×
×
  • Create New...