Jump to content

kokokola

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kokokola

 1. Mam spory problem z MIUI. Powróciłem do oficjalnego ROMU i zauważyłem, że co jakiś losowy czas telefon rozłącza mi się z zegarkiem. Wejście w aplikację Pebble ponawia połączenie. Aplikacja jest zablokowana. W ustawieniach programistycznych wyłączyłem optymalizację pamięci etc. Na pewno nie jest to problem z żadnym z urządzeń bo z innymi telefonami działa dobrze, tak samo jak z innym romem w moim Mi4c. Czy MIUI jako genialna nakładka ma jeszcze jakieś dzikie ograniczenia co do łączności BT czy o co tutaj chodzi?
 2. Tu raczej chodziło o porównianie z działaniem systemu posiadającego różne zestawy sterowników, wspieranych komponentów. Tak było z każdym systemem Windows swoją drogą.
 3. Coraz bardziej skłaniam się ku opcji, że hardware w naszych mi sprzętach jest losowo dobierany i stąd problemy z działaniem przez brak dobrych sterowników. Innej opcji nie widzę czemu się potrafi to zesrać na czystym miui
 4. Całkiem możliwe, ale jak działa i w sumie robi mi się to wygodnie to nie będę kombinować z nowymi sposobami xD Ale obczaję sobie tę opcję mimo wszystko
 5. Póki co znalazłem jeden problem z romem. Nie działają sieci wifi zabezpieczone przez AES. Sprawdziłem z 5 routerami i na żadnym z tym typem zabezpieczeń, telefon nie umiał się połączyć. Sieć zapisana pomyślnie, ale wyskakuje problem z uwierzytelnianiem
 6. W sumie to fakt tylko najpierw musiałem się upewnić że rom nie przechodzi walidacji safetyNet, później root checker dla pewności czy root włączany z poziomu ustawień działa no i instalacja super su i wywalenie go (tutaj musiałem dwa/trzy razy wymusić usunięcie bo wisiało w nieskończoność)
 7. Tak, dokładnie tego roma. Chwila zabawy była z wyrzuceniem roota, ale udało się bez problemów. Skok wydajności jest mocno zauważalny no i zero problemów
 8. Nie używasz żadnego szkła hartowanego? Miałem ten sam problem gdy szkło hartowane w rogu przy czujniku się ubrudziło minimalnie.
 9. Nic nie pomogło. Sam równiez nie mam pojęcia co się mogło dziać. Po wczorajszej batalii z aktualizowaniem systemu, czyszczeniem etc doszedłem do wniosku, że spróbuję CM od TS i jak tutaj wygląda ten problem no i go nie ma. Można uznać, że wątek do zamknięcia bo póki co nie planuję powrotu do miui (o ile obecny rom dalej będzie sprawować się dobrze), a jeśli nawet ktoś wpadnie na rozwiązanie to nie mam jak tego sprawdzić.
 10. To mam zaznaczone, aplikacje zachowują się dokładnie w taki sam sposób. No może uwalniane są nie od razu, ale nie zmienia to praktycznie nic.
 11. Czy bez problemu mogę zainstalować tego roma na wersji 2gb? Na oficjalnej stronie jest jedynie info:
 12. Chyba nadchodzi moment kiedy pora porzucić miui8 na rzecz CM13. Jest jednak jedna funkcja której używam praktycznie nieodłącznie, a mianowicie asystenta. Nie znalazłem na żadnych zrzutach informacji jakoby w jakimś forku znalazł się ten ficzer. Jak to wygląda w rzeczywistości?
 13. Jak mniemam chodziło o te ustawienia ze zrzutu niżej. Absolutnie nic to nie zmienia.
 14. Przeryłem wszystkie ustawienia, wygląda jakby było okej.
 15. Tylko co, zakupiłem sobie dodatkowo zegarek pebble i boje się, że ten telefon jest bezużyteczny jak nie znajdę rozwiązania
 16. @kamillm Oszczędzanie wyłączone, kombinowałem na każdy możliwy sposób. Rom xiaomi.eu @slimozis Tak, pełen wipe był robiony za każdym razem jak instalowałem na nowo roma. Myślę czy instalacja CM nie będzie lepszym rozwiązaniem bo problem jest mega uciażliwy jak nie przychodzą powiadomienia z 90% aplikacji bo są ubite.
 17. Niezależnie od używanej aplikacji, zajętości ramu, praktycznie każdy powrót do zminimalizowanej aplikacji kończy się restartem. W przypadku feedly, restart następuje nawet używając klawisza powrót. Sprawdzałem na wielu romach, obecny to 6.9.29 z miui 8.1 Restart nastepuje olewając czy aplikacja ma być zablokowana czy nie. Czy zmiana romu na CM coś pomoże?
 18. Nie pomaga nic, @slimozis, @cukru - tak też zrobię. Dzięki! Chiński kłamczuszek powinien spłonąć w chińskim piekle
 19. Cześć, zauważyłem że większość aplikacji po zminimalizowaniu i powrocie do nich włączają się od nowa. Problem dotyczy praktycznie wszystkich aplikacji, które nie są ciągle używane w tle. Tj, facebook, messenger, feedly, telegram, pokemon go, slack etc. Nawet launcher potrafi się refreszować co powrót do niego. Aplikacje jak Spotify, czy Mapy działają okej o ile są ciągle w użytku. Na początku nie było to wielkim problemem, ale po kolejnym tygodniu tego problemu, muszę znaleźć jakieś rozwiazanie. Obecny ROM to: MIUI Global 7.3 | Stable 7.3.2.0.0(LXKCNDD). Telefon kupiony na
 20. U mnie ten sposób niestety nie zadziałał, po wejściu w TWRP nie działa dotyk. Nie mogę ani wybrać opcji Read only ani swipe, tylko reset.
 21. Odblokowanie poszło bez problemu komendą z 2 pkt. Mój ROM to: MIUI Global 7.3 | Stable 7.3.2.0.0(LXKCNDD), telefon kupiony z geekbuying
 22. Jestem mocno zawiedzony pracą baterii w moim mi4c. Bateria wytrzymuję max 1 dzień przy średnim zużyciu, a przy większej pracy do 6/8h. Nie wiem od czego to zależy, ale dzieje się coś bardzo nie tak. Nowy telefon. Wszystkie aplikacje po zminimalizowaniu praktycznie od razu są wywalane. Powiadomienia push nie działają dobrze.
×
×
 • Create New...