Jump to content

kokokola

Użytkownicy
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kokokola's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Mam spory problem z MIUI. Powróciłem do oficjalnego ROMU i zauważyłem, że co jakiś losowy czas telefon rozłącza mi się z zegarkiem. Wejście w aplikację Pebble ponawia połączenie. Aplikacja jest zablokowana. W ustawieniach programistycznych wyłączyłem optymalizację pamięci etc. Na pewno nie jest to problem z żadnym z urządzeń bo z innymi telefonami działa dobrze, tak samo jak z innym romem w moim Mi4c. Czy MIUI jako genialna nakładka ma jeszcze jakieś dzikie ograniczenia co do łączności BT czy o co tutaj chodzi?
 2. Tu raczej chodziło o porównianie z działaniem systemu posiadającego różne zestawy sterowników, wspieranych komponentów. Tak było z każdym systemem Windows swoją drogą.
 3. Coraz bardziej skłaniam się ku opcji, że hardware w naszych mi sprzętach jest losowo dobierany i stąd problemy z działaniem przez brak dobrych sterowników. Innej opcji nie widzę czemu się potrafi to zesrać na czystym miui
 4. Całkiem możliwe, ale jak działa i w sumie robi mi się to wygodnie to nie będę kombinować z nowymi sposobami xD Ale obczaję sobie tę opcję mimo wszystko
 5. Póki co znalazłem jeden problem z romem. Nie działają sieci wifi zabezpieczone przez AES. Sprawdziłem z 5 routerami i na żadnym z tym typem zabezpieczeń, telefon nie umiał się połączyć. Sieć zapisana pomyślnie, ale wyskakuje problem z uwierzytelnianiem
 6. W sumie to fakt tylko najpierw musiałem się upewnić że rom nie przechodzi walidacji safetyNet, później root checker dla pewności czy root włączany z poziomu ustawień działa no i instalacja super su i wywalenie go (tutaj musiałem dwa/trzy razy wymusić usunięcie bo wisiało w nieskończoność)
 7. Tak, dokładnie tego roma. Chwila zabawy była z wyrzuceniem roota, ale udało się bez problemów. Skok wydajności jest mocno zauważalny no i zero problemów
 8. Nie używasz żadnego szkła hartowanego? Miałem ten sam problem gdy szkło hartowane w rogu przy czujniku się ubrudziło minimalnie.
 9. Nic nie pomogło. Sam równiez nie mam pojęcia co się mogło dziać. Po wczorajszej batalii z aktualizowaniem systemu, czyszczeniem etc doszedłem do wniosku, że spróbuję CM od TS i jak tutaj wygląda ten problem no i go nie ma. Można uznać, że wątek do zamknięcia bo póki co nie planuję powrotu do miui (o ile obecny rom dalej będzie sprawować się dobrze), a jeśli nawet ktoś wpadnie na rozwiązanie to nie mam jak tego sprawdzić.
 10. To mam zaznaczone, aplikacje zachowują się dokładnie w taki sam sposób. No może uwalniane są nie od razu, ale nie zmienia to praktycznie nic.
 11. Czy bez problemu mogę zainstalować tego roma na wersji 2gb? Na oficjalnej stronie jest jedynie info:
 12. Chyba nadchodzi moment kiedy pora porzucić miui8 na rzecz CM13. Jest jednak jedna funkcja której używam praktycznie nieodłącznie, a mianowicie asystenta. Nie znalazłem na żadnych zrzutach informacji jakoby w jakimś forku znalazł się ten ficzer. Jak to wygląda w rzeczywistości?
 13. Jak mniemam chodziło o te ustawienia ze zrzutu niżej. Absolutnie nic to nie zmienia.
 14. Przeryłem wszystkie ustawienia, wygląda jakby było okej.
×
×
 • Create New...