[email protected]

Użytkownicy
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About [email protected]

 • Rank
  Nowy
 1. "Napisano 4 godziny temu · Zgłoś post
  Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

  Czytać, rozumiejąc co się czyta..."

  - No, grzeczne to nie było. I mam wątpliwosci czy słuszne: Nigdzie na tym forum nie znalazłem pytania o taki problem, a szukałem godzinami. (Znalazłem jedynie Twoją poradę w ogólniejszym wątku, która okazała mi się niezbyt przydatną, o czym napisałem bezpośrednio w tamtym wątku.)  Ale jeśli faktycznie było, wystarczyło podać mi link do niego - a nie - jak kolega Admin - do 7-stronicowej instrukcji instalacji / aktualizacji MIUI, którą nadal nie wiem po co miałem studiować i gdzie ani razu nie pojawia się słowo "play". A może miałem zapoznać się z tasiemcową listą komentarzy pod spodem, dotyczących 1000 przeróżnych kwestii?

  Oczywiście jak nie chcecie pomóc, to nie musicie, ale nie musicie też od razu przeszkadzać usuwając temat, gdzie może ktoś inny zechciałby coś mi podpowiedzieć.

  1. Nezumi

   Nezumi

   Serio, nie czytałeś nic, a nic tego, co jest na forum, albo nie rozumiesz tego, co czytasz... Jeżeli nie masz sklepu google, to znaczy, że nie masz romu Xiaomi.eu, czy też global. Teraz już wiesz, dlaczego dostałeś link do instrukcji? Powinieneś wiedzieć zanim napisałeś temat...

 2. Nie mam Sklepu Play w moim Redmi 2, co zauważyłem dopiero po flashowaniu - tak że nie wiem czy był on tam wcześniej ... (Myślałem, że tak, bo w równolegle kupionym Redmi 2A Sklep Play był zainstalowanym "fabrycznie"...) Chiałem go wgrać instalując Google Installer, ale nic z tego: Po 5 % instalacja zatrzymuje się i dalej ani rusz. Instalkę ściągnąłem poprzez http://xiaomiadvices.com/apk-google-installer-download/ skąd kierują do http://myandroidous.blogspot.my/2016/01/google-play-store-for-redmi-note-3pro.html Co trzeci komentujący, nie tylko na tej stronie, zgłasza podobny problem! Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie?
 3. Powyższej wersji w ogóle nie znalazłem - być może została zastąpiona nowszymi. Trochę na czuja wgrałem wt88047_pro_global_images_6.8.18_20160805.0000.29_5.1_global_b9951b6005 i "przyjęła się". Co więcej, telefon zaczął działać ... Ale jakość połączeń pozostawia wiele do życzenia: głos w słuchawce jest b. cichy a wskaźnik siły sygnału pokazuje 2-3 kresek, -111--115 dBm - to jakość o kilka klas gorsza niż egzemplarz Redmi 2A, który również mam na stanie i mogę na bieżąco porównywać. Rozumiem, że Ty takich problemów z siłą sygnału nie odnotowałeś po flashu - prawda? Pytam, bo nie wiem czy w takiej sytuacji zwrócić go i kupić nowy gdzie indziej - np. w Technosie, licząc, że będzie lepszy; czy jeszcze czegoś próbować ... Np. chciałem pościągać jakieś mierniki sygnału, speedtesty, (internet na przemian pokazuje H+ i 4G, ale chciałbym go porządnie sprawdzić) - to też się nie da, bo Google Play odmawia współpracy z tym urządzeniem, a próby wgrania Sklepu Play zakończyły się fiaskiem. Tymczasem ten ostatni był na wyposażeniu do bólu chińskiego Redmi 2A (bez FDD i WCDMA).
 4. Tylko, że: 1. Pod pow. linkiem trzeba być zarejestrowanym w ich serwisie. 2. Ja ściągnąłem instalkę poprzez http://xiaomiadvices.com/apk-google-installer-download/ gdzie kierują do http://myandroidous.blogspot.my/2016/01/google-play-store-for-redmi-note-3pro.html Niestety po 5 % instalacja zatrzymuje się i dalej ani rusz. Co trzeci komentujący, nie tylko na tej stronie, zgłasza podobny problem! Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie? Być może to nadaje się tylko do niektórych Xiaomi - opisany problem mam na Redmi 2. Ale np.Redmi 2A przyszedł mi ("przez pomyłkę", bo ten z kolei nie łapie polskiego internetu) ze Sklepem Play zainstalowanym "fabrycznie"...
 5. Dzięki za wyjaśnienia - też spróbuję sam to załatwić, choć to dla mnie trochę czarna magia. A dokładnie po czym poznałeś, że może być nie ta wersja ROM? (Zainstalowałem właśnie Mi PC Suite, ale tam też nie mogę znaleźć takiego info.)
 6. No i jak - sprawdzili, coś poradzili? Czy ten sklep to nie DCCTrade (Topkamerki.pl)?
 7. Dołączam się do opinii, że to dno dna. Dla firmy SATNET Radosław Chabrzyki ne stanowi problemu oferowanie towaru, którego nie ma i nie będzie. Dałem się zwieść profesjonalnym wyglądem strony i bogatą ofertą. Przeczytawszy szereg negatywnych opinii nt. tego sklepu, zmieniłem tylko opcję płatności na gotówkę przy odbiorze (co kosztuje dodatkowe 8 zł, ale niech tam) i zamówiłem dwa telefony w różnych kolorach wraz z etui, poprzez „koszyk” na stronie internetowej, na której oczywiście wszystko to było dostępne. Potem czekałem cierpliwie, gdyż nic innego mi nie pozostało, jako że ich telefon odpowiada komunikatem, że ... "poczta głosowa jest pełna i nie przyjmuje nowych wiadomości". Po pięciu dniach od zamówienia (tj. kiedy kupując gdzie indziej już od paru dni cieszyłbym się nowym sprzętem), otrzymałem maila, że anulują zamówienie, bo ... "podczas pakowania skończył się nam wybrany model telefonu Xiaomi"! W międzyczasie poznikały alternatywne oferty z Allegro , więc zrobiło się naprawdę nieciekawie! Ponieważ pilnie potrzebowałem przynajmniej jednego aparatu, odpisałem proponując zakup innego modelu z jakąś zniżką (tak się praktykuje w cywilizowanym świecie w takich sytuacjach)., na co otrzymałem następującą odpowiedź: "W zwi�zku z bardzo du�� ilo�ci� maili informujemy, �e czas odpowiedzi mo�e wynie�� do 72h." Tak że nie ma mocnych - omijajcie szerokim łukiem!