Jump to content

Arkadiusz

Użytkownicy
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Arkadiusz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Panowie, ja nie zakładałem tego tematu po to, by coś komuś udowadniać ,ile i jakich BTS-ów jest w Polsce. Kupiłem Mi5/32Gb i miałem problem z LTE PLUS-a, poczytałem na różnych forach i ludzie też mieli takie problemy. Miałem ten telefon przez miesiąc i próbowałem wszystkiego oprócz wymiany telefonu :), podmiany ROM (MIUI Polska, Global, Chiński) ustawienia ręczne APN i wszystko co udało mi się znaleźć w necie. Znalazłem też takie informacje o których piszecie, że 800hz jest częstotliwością pomocniczą a głównymi jest 1800 i 2100 a jednak w Plusie LTE nie działa. Mam nadzieję że Ci co mają zamiar kupić Mi5 i przeczytają ten wątek, będą mieli większą wiedzę i łatwiej im będzie podjąć decyzję kupować ,czy nie. Pozdrawiam Tak na marginesie -> kartę sim też wymieniłem i nic się nie zmieniło, używam jej teraz i LTE w Warszawie chwilami ma 70mb.
 2. Jak miałem jeszcze Mi5 to w Warszawie i okolicach do 30km, w PLUS-ie najczęściej miałem 3G i H+, walczyłem z tym około miesiąca i się poddałem. Ale jak włożyłem drugą kartę z T-Mobile to miałem 4G i na Orange też było 4G. Zanim sprzedałem Mi5 to porobiłem testy i tylko problem był z PLUS-em.
 3. Oczywiście że Plus ma BTS-y LTE 1800 i 2100 ale w Warszawie i jak się okazuje w Bydgoszczy pracuje głównie na 800Mhz. a nie po to kupuję tel. z górnej półki żeby raz w tygodniu na chwilkę zobaczyć 4G.
 4. Witam niestety nic nie zrobisz, Mi5 nie obsługuje pasma B20 800Mhz i w Plusie nie będziesz miał LTE. Ja musiałem sprzedać Mi5 i kupiłem Sony Xperie Z5 dual - wszystko śmiga bez problemu. Mi5 bardzo fajny telefon, ale tylko w Chinach można w pełni wykorzystać jego możliwości. Pozdrawiam
 5. Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Mi5/32Gb - problemy z 4G LTE. wymieniłem kartę sim w PLUS-ie na nową z obsługą LTE, zastosowałem się do waszych zaleceń z forum : - zrobiłem reset APN, wpisywałem też ręcznie i nic nie pomogło, zmieniłem tryb sieci SIM 1 na LTE/GSM/CDMA auto (PRL) i dosłownie jeden raz zobaczyłem 4G na kilka sekund. w SIM 2 mam włożona kartę T-Mobile i jak na nią przełączę transmisje danych to bardzo rzadko pojawia się 4G, ale tylko na chwilkę. Obserwuje zasięg ( centrum Warszawy) i tryb transmisji na SIM 1 (PLUS) - przeważnie jest 3G czasem przełącza się na H+ to jakaś masakra nawet radia online nie da się posłuchać. Teraz ma wersję ROM MIUI 7 Global 6.5.30 BETA, 17 czerwca ma wyjść MIUI 8 może się poprawi, bo w takiej formie jak teraz (bez transmisji 4G LTE) to tel. jest bezużyteczny. Jeżeli w waszych MI5 jest wszystko w porządku, to napiszcie na jakich wersjach ROM pracujecie, może to mi pomoże rozwiązać problem. Pozdrawiam
 6. Witam ponownie - problemów ciąg dalszy. wymieniłem kartę sim w PLUS-ie na nową z obsługą LTE, zastosowałem się do waszych zaleceń : - zrobiłem reset APN, wpisywałem też ręcznie i nic nie pomogło, zmieniłem tryb sieci SIM 1 na LTE/GSM/CDMA auto (PRL) i dosłownie jeden raz zobaczyłem 4G na kilka sekund. w SIM 2 mam włożona kartę T-Mobile i jak na nią przełączę transmisje danych to bardzo rzadko pojawia się 4G, ale tylko na chwilkę. Obserwuje zasięg i tryb transmisji na SIM 1 (PLUS) - przeważnie jest 3G czasem przełącza się na H+ to jakaś masakra nawet radia online nie da się posłuchać. Teraz ma wersję ROM MIUI 7 Global 6.5.30 BETA, 17 czerwca ma wyjść MIUI 8 może się poprawi, bo w takiej formie jak teraz (bez transmisji LTE) to tel. jest bezużyteczny. Jeżeli w waszych MI5 jest wszystko w porządku, to napiszcie na jakich wersjach ROM pracujecie, może to mi pomoże rozwiązać problem. Pozdrawiam
 7. Dzwoniłem do BOA PLUS-a i zapewniali że z ich strony jest wszystko w porządku, ale dla pewności mam w poniedziałek iść i wymienić kartę na nową. dam znać jak się zachowuje po wymianie.
 8. 3. Wszystko działa jak należy. dziękuje za odpowiedź.
 9. Witam jestem posiadaczem Mi5/32Gb od kilku dni, po przejściu procedury odblokowania i wgraniu MIUI POLSKA 7.4 xiaomi eu 6.5.30 zacząłem korzystać z tel. i zauważyłem kilka problemów: 1. Mam kartę PLUS do internetu i nie włącza się tryb 4G i LTE, pracuje maksymalnie tylko H+. dodam że na oryginalnym ROM-ie Chińskim pojawiała się czasem 4G. 2. Niestabilnie zachowują się radia w dual sim, co chwilę przełączają się między trybem 3G i H+ i pokazują taką sama ilość kresek zasięgu. Karty sim PLUS i T-Mobile. 3. Czy jest jakiś sposób na ręczne dodanie nowego pulpitu.(ekranu) 4. Korzystając z kontaktów mamy możliwość alfabetycznie wyboru osoby, dobrze działa ta funkcja ale, tylko do literki "L" wybierając np. "W" nic nie wyszukuje i wraca z powrotem na "L". Pozdrawiam i mam nadzieję że zna ktoś sposoby na rozwiązanie tych problemów.
×
×
 • Create New...