Arkadiusz

Użytkownicy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Arkadiusz

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie, ja nie zakładałem tego tematu po to, by coś komuś udowadniać ,ile i jakich BTS-ów jest w Polsce. Kupiłem Mi5/32Gb i miałem problem z LTE PLUS-a, poczytałem na różnych forach i ludzie też mieli takie problemy. Miałem ten telefon przez miesiąc i próbowałem wszystkiego oprócz wymiany telefonu :), podmiany ROM (MIUI Polska, Global, Chiński) ustawienia ręczne APN i wszystko co udało mi się znaleźć w necie. Znalazłem też takie informacje o których piszecie, że 800hz jest częstotliwością pomocniczą a głównymi jest 1800 i 2100 a jednak w Plusie LTE nie działa. Mam nadzieję że Ci co mają zamiar kupić Mi5 i przeczytają ten wątek, będą mieli większą wiedzę i łatwiej im będzie podjąć decyzję kupować ,czy nie. Pozdrawiam Tak na marginesie -> kartę sim też wymieniłem i nic się nie zmieniło, używam jej teraz i LTE w Warszawie chwilami ma 70mb.
 2. Jak miałem jeszcze Mi5 to w Warszawie i okolicach do 30km, w PLUS-ie najczęściej miałem 3G i H+, walczyłem z tym około miesiąca i się poddałem. Ale jak włożyłem drugą kartę z T-Mobile to miałem 4G i na Orange też było 4G. Zanim sprzedałem Mi5 to porobiłem testy i tylko problem był z PLUS-em.
 3. Oczywiście że Plus ma BTS-y LTE 1800 i 2100 ale w Warszawie i jak się okazuje w Bydgoszczy pracuje głównie na 800Mhz. a nie po to kupuję tel. z górnej półki żeby raz w tygodniu na chwilkę zobaczyć 4G.
 4. Witam niestety nic nie zrobisz, Mi5 nie obsługuje pasma B20 800Mhz i w Plusie nie będziesz miał LTE. Ja musiałem sprzedać Mi5 i kupiłem Sony Xperie Z5 dual - wszystko śmiga bez problemu. Mi5 bardzo fajny telefon, ale tylko w Chinach można w pełni wykorzystać jego możliwości. Pozdrawiam
 5. Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Mi5/32Gb - problemy z 4G LTE. wymieniłem kartę sim w PLUS-ie na nową z obsługą LTE, zastosowałem się do waszych zaleceń z forum : - zrobiłem reset APN, wpisywałem też ręcznie i nic nie pomogło, zmieniłem tryb sieci SIM 1 na LTE/GSM/CDMA auto (PRL) i dosłownie jeden raz zobaczyłem 4G na kilka sekund. w SIM 2 mam włożona kartę T-Mobile i jak na nią przełączę transmisje danych to bardzo rzadko pojawia się 4G, ale tylko na chwilkę. Obserwuje zasięg ( centrum Warszawy) i tryb transmisji na SIM 1 (PLUS) - przeważnie jest 3G czasem przełącza się na H+ to jakaś masakra nawet radia online nie da się posłuchać. Teraz ma wersję ROM MIUI 7 Global 6.5.30 BETA, 17 czerwca ma wyjść MIUI 8 może się poprawi, bo w takiej formie jak teraz (bez transmisji 4G LTE) to tel. jest bezużyteczny. Jeżeli w waszych MI5 jest wszystko w porządku, to napiszcie na jakich wersjach ROM pracujecie, może to mi pomoże rozwiązać problem. Pozdrawiam
 6. Witam ponownie - problemów ciąg dalszy. wymieniłem kartę sim w PLUS-ie na nową z obsługą LTE, zastosowałem się do waszych zaleceń : - zrobiłem reset APN, wpisywałem też ręcznie i nic nie pomogło, zmieniłem tryb sieci SIM 1 na LTE/GSM/CDMA auto (PRL) i dosłownie jeden raz zobaczyłem 4G na kilka sekund. w SIM 2 mam włożona kartę T-Mobile i jak na nią przełączę transmisje danych to bardzo rzadko pojawia się 4G, ale tylko na chwilkę. Obserwuje zasięg i tryb transmisji na SIM 1 (PLUS) - przeważnie jest 3G czasem przełącza się na H+ to jakaś masakra nawet radia online nie da się posłuchać. Teraz ma wersję ROM MIUI 7 Global 6.5.30 BETA, 17 czerwca ma wyjść MIUI 8 może się poprawi, bo w takiej formie jak teraz (bez transmisji LTE) to tel. jest bezużyteczny. Jeżeli w waszych MI5 jest wszystko w porządku, to napiszcie na jakich wersjach ROM pracujecie, może to mi pomoże rozwiązać problem. Pozdrawiam
 7. Dzwoniłem do BOA PLUS-a i zapewniali że z ich strony jest wszystko w porządku, ale dla pewności mam w poniedziałek iść i wymienić kartę na nową. dam znać jak się zachowuje po wymianie.
 8. 3. Wszystko działa jak należy. dziękuje za odpowiedź.
 9. Witam jestem posiadaczem Mi5/32Gb od kilku dni, po przejściu procedury odblokowania i wgraniu MIUI POLSKA 7.4 xiaomi eu 6.5.30 zacząłem korzystać z tel. i zauważyłem kilka problemów: 1. Mam kartę PLUS do internetu i nie włącza się tryb 4G i LTE, pracuje maksymalnie tylko H+. dodam że na oryginalnym ROM-ie Chińskim pojawiała się czasem 4G. 2. Niestabilnie zachowują się radia w dual sim, co chwilę przełączają się między trybem 3G i H+ i pokazują taką sama ilość kresek zasięgu. Karty sim PLUS i T-Mobile. 3. Czy jest jakiś sposób na ręczne dodanie nowego pulpitu.(ekranu) 4. Korzystając z kontaktów mamy możliwość alfabetycznie wyboru osoby, dobrze działa ta funkcja ale, tylko do literki "L" wybierając np. "W" nic nie wyszukuje i wraca z powrotem na "L". Pozdrawiam i mam nadzieję że zna ktoś sposoby na rozwiązanie tych problemów.