Piertas

Użytkownicy
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About Piertas

 • Rank
  Użytkownik

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi MI5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Musisz mieć odblokowany bootloader A do tego potrzebujesz rumu dev i zgody xiaomi. Jeśli bootloader masz odblokowany to możesz instalować ten Rom przez fastboot - MiFlash.
 2. Spróbuj przez aktualizację zmienić system na oficjalny dev(zainstaluj aktualizację zip). Następnie zaloguj się w telefonie na swoje konto xiaomi włącz lokalizację i ponów próbę odblokowania bootloadera.
 3. Wszystko jest na forum... wystarczy poszukać. zainstaluj sterowniki zgodnie z poradnikiem, punkt 3 Instalacja recovery:: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ Czyli instalujesz najpierw sterowniki adb/fastboot, później do tego katalogu wrzucasz pobrane z neta twrp.img, telefon uruchamiasz w trybie fastboot podłączasz do kompa przez kabel. Uruchamiasz wiersz poleceń w katalogu z twrp i instalujesz komendami wg poradnika.
 4. Zainstaluj TWRP_gemini_MIUIv8 (cofface) przez fastboot, po instalacji przejdź do TWRP.
 5. Zainstaluj TWRP_gemini_MIUIv8 (cofface) przez fastboot, po instalacji przejdź do TWRP.
 6. Miałem to samo, w moim przypadku pomogła instalacja na nowo wszystkiego. Teraz NFC działa bez problemu. Testowane na płatnościach zbliżeniowych.
 7. A może by tak poszukać na forum? temat był omawiany i został rozwiązany.
 8. Problem został rozwiązany przez Bank. Polecam kontakt jeśli macie problem z dodaniem swojej karty.
 9. Zainstaluj TWRP_gemini_MIUIv8 przez fastboot, po instalacji przejdź do TWRP i zainstaluj 6.9.29
 10. Tak. W kolejności: Instalacja Global dev, odblokowanie bootloadera, instalacja romu euprzez MIflash(6.4.21 przez fastboot) i aktualizacja do najnowszej eu.
 11. Mam jeszcze konto w mBanku i czekam aż wprowadzą płatności zbliżeniowe przez HCE, wtedy będzie można sprawdzić czy to nie przypadkiem wina naszego telefonu... Być może jest problem z dostępem do NFC dla aplikacji?
 12. Mam ten sam problem, IKO nie widzi żadnej kart a mam VISA. infolinia nie pomogła, twierdzą, że po ich stronie wszystko jest ok. Komuś udało się znaleźć rozwiązanie?
 13. Chyba nie jest do końca tak jak piszesz, ponieważ po instalacji przez miflash MIUI7 i bezpośrednim załadowaniu systemu można było wejść do twrp a dopiero po aktualizacji romu do najnowszej wersji z MIUI 8 już nie. Problemu z wgraniem twrp nie ma, jedynie próba jego uruchomienia kończyła się fiaskiem, zaraz po instalacji przy próbie przejścia do twrp ekran zatrzymywał się na logo MI. Dopiero wgranie twrp pod MIUIv8 załatwiło problem, zobaczymy czy coś się zmieni po kolejnej aktualizacji.
 14. Luuudzie ludzie, człoooowieku... Przecież jak instalujesz rom 6.4,21 przez fastboot to masz za jednym zamachem wgrane TWRP i system uruchamia się automatycznie po instalacji. Następnie bez problemu można było wejść w TWRP i zainstalować aktualizację do np. najnowszej 6.9.29 i w tym momencie albo TWRP się usuwało albo było blokowane... Jakbyś czytał co jest napisane wcześniej to zwróciłbyś uwagę na mój wpis, którym podałem informacje jakiej komendy używam po instalacji (fastboot boot twrp.img) czyż nie jest to komenda uruchamiająca TWRP? Prawdopodobnie TWRP zainstalowane z 6.4.21 było przystosowane w jakimś stopniu pod MIUI 7 skoro zostało udostępnione TWRP dla MIUI8, które u mnie jak i u kolegi @Remorka rozwiązało problem, z tym, że u mnie był od razu język angielki