Jump to content

pbgalaxy

Użytkownicy
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI1>MI2S>MI6>MI12X

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

pbgalaxy's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

0

Reputation

 1. Ja mam jeszcze Mi6 - w czasach tego telefonu nikomu się nawet nie śniło o takich problemach. Domyślna apka do połączeń i SMS była od Xiaomi. Teraz akurat zmieniam go na nowy. I to było między innymi powodem że leci do mnie 12x w wersji 12/256 z chińskim roomem. Jak dojdzie to będę miał zabawę z wgrywaniem MiuiPolska.
 2. U mnie było to samo na aplikacji od Xiaomi, prawdopodobnie to przez dużą ilość wiadomości i automatyczne przenoszenie ich do archiwum. Przy paru tyś. SMS także zaczęło mi mieszać SMSy i losowo w nowym ucinało część i dorzucało fragment ze starej konwersacji, nawet sprzed kilku miesięcy . Pomogło wykasowanie korespondencji.
 3. Zainstaluj sobie AccuBattery - w tej apce widzisz sprawność baterii oraz wykorzystanie przez poszczególne aplikacje i procesy. Czym dłużej masz tą aplikację tym dokładniejsze są wyniki. U mnie po 300 sesjach ładowania bateria ma 85% sprawności. (Wymieniłem w ubiegłym roku na oryginalną, nie używaną ale rocznikowo starą z 2018 r.) Średni pobór prądu przy włączonym wyświetlaczu to OK. 330 mA/h co daje jakieś 12% rozładowania na godzinę. Ale wg statystyk przy moim sposobie użytkowania czas pracy telefonu od 100% do rozładowania przy cały czas włączonym wyświetlaczu to ok. 6 h, a w cyklu mieszanym telefon wytrzymuje średnio 27h.
 4. Dzięki za odpowiedź, proszę o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem: kupuję wersję 12/256 w wersji chińskiej, zmieniam soft na xiaomi.eu zgodnie z poradnikiem: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-po-polsku-na-xiaomi-12/. I od tego punktu nie wiem co dalej: - czy google pay będzie działać, jeśli nie to co zrobić by zadziało?
 5. Dzień dobry. Zamierzam sobie wymienić mojego wysłużonego mi6 właśnie na 12x ze względu na nieduży rozmiar. Planuję wersję 12/256, ale nie widzę nigdzie na Ali takiej w wersji Global. W związku z tym mam pytania: 1 - czy w ogóle wyszła wersja 12x w wersji Global z 12GB Ram/256 GB Rom, i mam czekać aż pojawi się znowu na sklepach, 2 - jeśli nie dam rady kupić fabrycznej wersji Global w tej specyfikacji, to czy jak kupię wersję chińską - czy mogę wtedy w takim telefonie zmienić soft na nie chiński i będzie mi wszystko działo jak wersji global a gwarancji nie stracę. Lub kupię wersję chińską z odblokowanym bootloaderem i przemienionym softem na Global, to czy ograniczy mi to korzystanie z telefonu: bankowość mobilna, google pay itp. Zależy mi na wersji 12/256 gdyż telefony wymieniam rzadko i chciałbym żeby działały płynnie przez cały okres użytkowania, . 3 - czy na 12x będzie mi działał Wi-Fi Calling w sieci NJU. Na moim Mi6 nie działa w sieci NJU, a mam duży problem z zasięgiem tam gdzie mieszkam. Na Redmi Note 8 Pro działa to super i chciałbym to mieć też w swoim telefonie.
 6. Potwierdzam, u mnie dwa razy przy próbie wgrania różnych motywów się resetował , wchodził do Recovery i musiałem od nowa konfigurować telefon, za trzecim razem przy próbie zmiany motywu wywaliło czarny ekran i napis "Proces com.android. systemui przestał działać". Co robić, po restarcie ciągle pojawia się czarny ekran i powyższy napis z przyciskiem zgłoszenia błędu. Nawet tryb recovery się już nie włącza.
 7. Podbijam. Jak wygląda sprawa z tą diodą - faktycznie tylko biała i nie da się zmodyfikować koloru powiadomień?
 8. Kupię oryginalny wyświetlacz do MI2S, lub uszkodzony telefon ze sprawnym wyświetlaczem. Wiadomość na priv.
 9. Fakt, też można. Ale drugi sposób jest lepszy bo system widzi dograne dzwonki jako własne i nie trzeba ich szukać po całym telefonie. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zmienić domyślny pulpit po naciśnięciu klawisza HOME. Teraz zawsze przewija do pierwszego pulpitu. W Mi-1S można było sobie ustawić który pulpit jest domyślny.
 10. Gdy skończy ładować, też wyświetla chińskie znaczki . No nic - szukam dalej, jak znajdę coś godnego uwagi to napiszę.
 11. Możesz podać jak się nazywa ten ekran który znalazłeś? Ja jedyny sensowny który wyszukałem to blue_V5_europe.
 12. 1- OK 2- OK usunięte 5- Podłączyłem tel do komputera i w katalogu: Komputer\MI 2\Pamięć wewnętrzna\MIUI - nie ma katalogu ringtone. Mam go sobie tam utworzyć? 4- W tym samym katalogu co napisałem wyżej (Komputer\MI 2\Pamięć wewnętrzna\MIUI) jest jesczcze podkatalog \music\album - tam znalazłem miniaturki okładek. Problem rozwiązany. OK Zostaje punkt 5. 5- Sam odpowiadam - tak trzeba sobie utworzyć taki katalog i skopiować dzwonki - wszystko działa !!
 13. Podbijam temat bo również mam kilka pytań: 1- Czy w Mi-2 klawisze "MENU, HOME, BACK" są podświetlane? U mnie nie świecą. W Mi1 były podświetlane i bardzo mi to pasowało. 3- Czy mogę usunąć aplikację Clean Master - to jakaś integralna część softu i ma wpływ na działanie systemu? 4- Jak z odtwarzacza muzycznego usunąć pobrane okładki albumów do piosenek? - do części utworów dołączyło mi złe okładki i nie wiem jak to cofnąć. 5- Jak zmienić dzwonek na własny? - gdy wybieram własne dzwonki, uruchamia się odtwarzacz ale nie widzę ich na liście utworów. Gdy znowu w Menadżerze Plików otwieram katalog do którego skopiowałem dzwonki to nie ma żadnej opcji aby utwór ustawić jako dzwonek.
 14. Moje Mi2-S z Ibuygou wysłali w czwartek, a w poniedziałek było u mnie. DHLem CHINA->LEIPZIG->KATOWICE, odprawa w Katowicach, również bez VAT. Na rachunku media player za 20USD, a w środku ładnie zapakowana kolorowa paczka i ręcznie napisane, poprawną polszczyzną, życzenia imieninowe. Nie spodziewałem się, że wypiszą - jestem mile zaskoczony. Dodatkowo w gratisie dorzucili pomarańczowe słuchawki.
 15. No to super, folię sobie odpuszczę - ale pytanie czy jest jeszcze sens czekać na jakąś obniżkę ceny Mi-2s 32GB na Ibuygou?
×
×
 • Create New...