Jump to content

Moebius

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Moebius's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. W takim razie gdzie jeszcze mam tego szukać jeśli nie tu: https://drive.google.com/file/d/16zfBAbGdLwEf4_wlTSxhfb7TxOAe4fj9/view?usp=drivesdk Przy czym, tak jak pisałem, tak strona internetowa jak i konsultantka po podaniu niezbędnych danych, potwierdza że mam uruchomioną usługę roamingu.
 2. Cześć. 5 Stycznia otrzymałem na swój Mi A1 aktualizację do Android 9, oczywiście jak większość pewnie zaktualizowałem sobie system mając gdzieś kopie danych i aplikacji tak na zaś. Aktualizacja przebiegła pomyślnie i nawet nie było problemów z niczym a przynajmniej tak mi się zdawało. Mam bowiem kilka drobnych niedogodności względem poprzedniego Androida ale nic strasznego poza Roamingiem. Jestem w Playu i zgodnie z tym co wczoraj wypatrzyłem przez stronę internetową oraz aplikacje, dziś zostało mi potwierdzone przez (jak zawsze) miłą konsultantkę, czyli że posiadam aktywny Roaming krajowy i zagraniczny w ramach którego przysługuje mi limit danych (jakiś tam). No i wszystko pięknie tylko, że: 1) W przypadku gdy będąc w Polsce stracę kontakt z siecią Play i przechodzę na nadajnik kogoś innego, telefon oczywiście sygnalizuje mi to literką R na pasku zasięgu i nie pozwala mi na przesył danych mobilnych - to jest jeszcze do przeżycia. 2) W przypadku gdy przekroczyłem granice Polski i znalazłem się w totalnie obcej sieci mój telefon stwierdził "nope". Nie dość że nie mogłem przesyłać danych mobilnych to nie mogłem nawet zadzwonić czy wysłać wiadomości sms. Pierwsza rzecz jaką zrobiłem, to z pomocą internetu szukałem co w telefonie może być taką przyczyną. - Okazuje się jednak, iż opcję Roamingu mam uruchomioną. - Telefon powinien automatycznie wybierać z dostępnych sieci. Nie posiadam żadnej zewnętrznej aplikacji blokującej cokolwiek w Roamingu, a przynajmniej mnie nic o tym nie wiadomo. Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić ? Opcja rootowania telefonu oraz wracania do poprzedniej wersji androida jakoś mi się nie uśmiecha niestety.
 3. Witam. Wiem że ten model przy dzisiejszym tempie wychodzenia nowości to już staruszek jednak będąc szczęśliwym posiadaczem takiego mam pytanko. Już z rok nie robiłem mu żadnej aktualizacji systemowej i zastanawiam się nad zmianą. Obecnie posługuje się MIUI 7.3 od MIUIPolska 6.3.17. Na co polecilibyście zamienić ?
 4. Niestety nadal nic. Nie wykrywa USB totalnie.
 5. Witam. Jak napisałem w temacie, zmagam się z problemem polegającym na niemożności zaktualizowania w sposób automatyczny systemu. W Załączniku przesyłam ekran jaki pojawia się gdy wchodzę w narzędzie od aktualizacji. Jeśli próbuje kliknąć na przycisk mimo braku napisu jakiegokolwiek na nim, to nic się nie dzieje. Po kilku próbach przełącza się na pasek postępu który wygląda jakby zaczynał coś pobierać. I teraz albo pasek ten stoi na 0% przez jakiś czas (od 5 minut do godziny) aby napisać że wystąpił błąd i należy spróbować później lub też ostatnim czasem dochodzi do końca (lub 79%) i pojawia się komunikat o potrzebie restartu telefonu aby dokończyć aktualizacje. Gdy się to uczyni wszystko wygląda normalnie. Aż do uruchomienia się systemu. Po uruchomieniu i zaglądnięciu w Aktualizacje okazuje się że widzę dokładnie ten sam ekran co załączony poniżej w załączniku. Jeśli próbuje proces wykonać po przez menu to które pojawią się po naciśnięciu wielokropka, sytuacja powtarza się, tj, albo brak reakcji albo błąd albo aktualizacja do tego samego. Przyznam się szczerze że automatyczna aktualizacja dopiero teraz zaczęła szwankować. Wcześniej działała normalnie. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy da się to rozwiązać w inny sposób niż aktualizacja ręczna? (do której w sumie nie umiem zlokalizować pliku XD)
 6. Witam. Na wstępie chciałem zaznaczyć że przeglądałem inne wątki z tym problemem, jednak żadne rozwiązania przedstawione w nich nie przyniosły rezultatu. Przypomnienia więc: Jakiś czas temu, wyłączyłem wymianę danych przez USB do komputera. I przez jakiś czas korzystałem z telefonu jako modemu. Za każdym razem gdy tak robiłem pokazywał mi się komunikat z podłączeniem. Od jakiegoś czasu jednak po podłączeniu telefonu do komputera przez USB nie wyświetla mi się komunikat o podłączeniu. Telefon normalnie się ładuje czy od gniazda USB czy ładowarki. Jak napisałem na początku, rozwiązania z innych wątków nie pomogły. (dla przypomnienia: zrobienie skrótu, próba zainstalowania aplikacji pozwalającej na zmianę tych ustawień, i inne propozycje jakie znalazłem nie wymagające Roota) Czy macie jakieś pomysły na rozwiązanie? Telefon jest aktualizowany na bieżąco więc ma najnowsze dostępne oprogramowanie.
×
×
 • Create New...