Jump to content

maniek55

Użytkownicy
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

maniek55's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. No więc bateria po prostu dokonuje swojego żywota i raczej jej w tym nie pomogłem ładując ją 1,5Amperową ładowarką. W tym sklepie mają taką baterię, tylko że jest tam dopisek "made by unofficial factory", więc chyba nie będę ryzykować. Także zostaje mi zamówić baterię NOHON'a z aliexpress i liczyć na to, że obecna bateria pociągnie jeszcze ten minimum miesiąc zanim dojdzie paczka z Chin.
 2. Potrzebuję wymienić baterię w moim Redmi Note 2, ponieważ aktualna troszkę spuchła. Może polecić ktoś jakąś aukcję na allegro?
 3. Witam, jakieś 2 miesiące temu zauważyłem, że lekko spuchła mi bateria w moim Redmi Note 2, ale zbytnio się tym nie przejąłem. Obecnie bateryjka jest jeszcze bardziej spuchnięta (nie jest to jakieś wielkie wybrzuszenie), ale wszystko jest z nią w porządku. Czuć te spuchnięcie pod palcami i bateria nie leży płasko na blacie, tylko się buja. Sam telefon działa bez zarzutu. Zamierzam kupić nową, oryginalną (mam nadzieję) baterię. Tu pojawia się moje pytanie: czy poprzednia bateria mogła spuchnąć, ponieważ była ładowana za słabym prądem? Od początku tego roku używam ładowarki od tabletu, która ma 5V i 1,5A, ponieważ 2Amperowa ładowarka, którą dostałem z telefonem przestała działać.
 4. Nic nie wtykałem. Telefon mam od 2 dni. Zainstalowałem jedynie aplikacje od googla plus te co wymieniłem. Dodam, że po wgraniu MIUI Polska zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, więc żadnego chińskiego dziadostwa na telefonie nie mam.
 5. Czyli z powiadomieniami ma raczej mało do czynienia. Więc co może być przyczyną, że powiadomienia niektórych aplikacji mi nie działają?
 6. Mam mały problem z powiadomieniami. Niektóre działają, niektóre nie. Zauważyłem, że m. in. nie działają dla Quizwania i Clash of Clans. Powiadomienia oczywiście są włączone w ustawieniach. Jedynie w panelu sterowania mam wyłączone dla tych aplikacji funkcje Autostartu. Było tak domyślnie, więc nic nie zmieniałem. Może to być tego wina? W ogóle jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć tak łopatologicznie co ten Autostart daje? Po kliknięciu "info" raczej się dużo nie dowiedziałem.
 7. Pobrałem 5.12.10. Instalacja przeszła pomyślnie przez "Aktualizacje", po aktualizacji przywróciłem ustawienia fabryczne z poziomu ustawień(pytanie po co wg. instrukcji instalować po przywróceniu ustawień fabrycznych MIUI PL jeszcze raz?- aplikacje MiPilot i MiFit są w telefonie) Jeżeli w przyszłości będę chciał zainstalować TWRP, to też wystarczy, że zainstaluje go przez "Aktualizacje"?
 8. Telefon działa. Teraz tylko kwestia, które MIUI PL zainstalować. Podobno na najnowszym są problemy z baterią. Polecany jest 6.1.21 lub 5.12.10. Ewentualnie jaką inną wersję zainstalować? W celu aktualizacji wrzucam plik .zip do telefonu i aktualizuję przez aplikacje "Aktualizacje"? Nie jest konieczne instalowanie TWRP czy czegoś innego?
 9. Zrobiłem wipe cache, wipe user date, potem reboot to system i telefon stoi na logo Mi... Coś popsułem? Chyba nic nie popsułem, już trząsłem spodniami. Działa jak narazie
 10. Właśnie doszedł mój RN2 i od razu mam mały problem O ile pudełko było zafoliowane to w telefonie była włożona już bateria i przy pierwszym włączeniu nie miałem jakiejkolwiek personalizacji, ustawienia daty czy godziny itp. Telefon włączył się od razu do ekranu blokady i mam wszystko po chińsku! Jak zmienić język na przynajmniej angielski??? Teraz to już w ogóle nie mam pojęcia jak zabrać się do instalacji MIUI Polska @EDIT Udało mi się zmienić język telefonu. Jeżeli w telefonie mam aplikację Aktualizację, to wystarczy, że przez nią wrzucę MIUI Polska? Ogólnie telefon pokazuję, że jest już zainstalowane na nim MIUI Polska, wersja 5.9.2 (rozwojowa). Da się jakoś sprawdzić, czy na telefonie jest TWRP?
 11. Także podsumowując, dostanę telefon i się okaże jakim sposobem muszę go zaktualizować do MIUI Polska. Mam nadzieję, że w trakcie niczego nie popsuję i jak wszyscy piszą aktualizacja okaże się dziecinnie prosta W razie czego będę szukał tutaj pomocy na forum.
 12. Także, aby zainstalować MIUI Polska muszę to zrobić przez aplikację Flashify? A co się tyczy odnośnie tego zapisu: "Instrukcja instalacji ma zastosowanie dla tych modeli Xiaomi w przypadku gdy posiadamy telefon pochodzący prosto od Xiaomi z fabrycznym systemem MIUI w wersji chińsko-angielskiej lub Global. Jeśli w naszym telefonie zakupionym od pośredników (np. ibuygou) mamy już system multilanguage (xiaomi.eu) lub miuipolska to nie musimy nic robić, prócz aktualizacji systemu opisanej tu (Metoda 1)."?
 13. Witam, planuję zmianę telefonu. Ostatecznie wybór padł na Redmi Note 2. Prawdopodobnie kupować będę na xiaomiforsale, ze względu na gwarancję, szybką dostawę i brak jakichkolwiek dodatkowych opłat. Z tego co wyczytałem telefon przychodzi z wgranym MIUI multilanguage. Żeby zaktualizować system do MIUI Polska będę musiał postępować wg. 1 metody z https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/ Mam rację? Ogólne co dodatkowego oferuje MIUI Polska, skoro w MIUI multilanguage także można przestawić język na polski? Nigdy nie instalowałem customowych romów i chciałbym, żeby tak zostało. Telefon ma po prostu działać. Więc jedyne co jestem w stanie zrobić to zainstalować MIUI Polska, instrukcja jest dosyć jasna i czytelna, więc nie powinienem mieć z tym większych problemów. Czy to wystarczy, żebym mógł się w pełni posługiwać telefonem?
×
×
 • Create New...