Jump to content

Intex

Użytkownicy
 • Posts

  36
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi note 3

Recent Profile Visitors

728 profile views

Intex's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Panowie, próbuję już od paru dni zainstalować TWRP po sformatowaniu telefonu i wysiadam. Ostatni raz robiłem format i instalowałem TWRP dwa lata temu i wtedy poszło wszystko jak z płatka. Teraz nie wiem co robię źle. Pobieram rom MiFlash dev, instaluję najnowszy MiFlash, rozpakowuję rom, uruchamiam MFlash, podłączam telefon w trybie fastboot do kompa, klikam refresh, pojawia mi się telefon, zaznaczam clean all, wybieram ścieżkę z rozpakowanego wcześniej romu, klikam flash i po paru minutach operacja kończy mi się sukcesem. Przechodzę całą konfigurację telefonu, zaznaczam debugowanie i próbuję zainstalować TWRP.( Szukałem już różnych poradników i w zasadzie nic innego nie piszą, wszędzie jest to samo). Otwieram ADB, które zainstalowało mi się razem z MiFlash, kopiuję do niego obraz z tego: https://dl.twrp.me/hennessy/, zmieniam nazwę na twrp.img, otwieram wiersz polecenia i wykonuje komendy, najpierw "fastboot devices", pojawia mi się mój telefon, następna komenda "fastboot flash recovery twrp.img" i wszystko idzie jak zawsze, operacja zakończona sukcesem, wychodzę z fastboot, wciskam +volume i power, po chwili zamiast znanego mi TWRP załącza mi się nieznany dotąd ekran. Są trzy prostokąty z "moimi ulubionymi" krzaczkami. Pierwszy zaznaczony jest na niebiesko po wciśnięciu power wyskakują dwa zakrzaczone prostokąty. Pierwszy uruchamia telefon, drugi powoduje powrót do tych pierwszych trzech, drugi z tych trzech powoduje prawdopodobnie wipe, trzeci powoduje pojawienie znanego mi dotąd ekranu z wizerunkiem telefonu z kabelkiem i wtyczką od dołu. Tzn, że TWRP nie zainstalowało się. Próbowałem już różnych romów dev i stable, najnowsze i starsze, to samo z narzędziem MiFlash, to samo z różnymi obrazami img i dalej nie potrafię zainstalować tego c******go TWRP. Dopiero po zainstalowaniu romu z wątku JDStar: https://miuipolska.pl/forum/topic/9653-rom-miuipolskaxiaomieu-6630-miui8-flashtool-dla-zablokowanego-bootloadera/ TWRP wchodzi bez problemu. Czy przez te dwa lata coś się zmieniło w MiFlash i instalacji TWRP, coś przeoczyłem? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w tej kwestii.
 2. Czy to narzędzie działa również na mtk, czy tylko na qualcomm?
 3. Mówiłem, że jestem za tępy na to. Podejrzewałem, że muszę coś mieć pobranego, bo inaczej skąd miałoby się zainstalować ale nie chciałem nadużywać Twojego czasu. Teraz mam to o co mi chodziło. Powiedz, jaki browar pijesz i daj namiary na siebie. Dzięki wielkie.
 4. Problem w tym, że nic mi się nie zapisuje. Przejechałem całą pamięć łącznie z ukrytymi plikami i katalogami i wszędzie pusto. Za stary jestem na te nowości. Zostanę chyba przy siódemce, ta wersja bardziej leży mi jeżeli chodzi o moje umiejętności. Dzięki za pomoc.
 5. Po wybraniu Wczytaj motyw telefon od razu przechodzi mi do pamięci telefonu.
 6. Sorry ale jestem na to chyba za tępy. Wchodząc w apkę motywy mam tylko to Natomiast wybierając ustawienia - wyświetlacz - krój czcionki mam to
 7. Witam. Czy jest możliwość zmiany rodzaju czcionki w "ósemce"? Jeżeli tak, to proszę o poradę, jak to zrobić. W "siódemce" wchodziłem w ustawienia, wybierałem rodzaj czcionki i wyskakiwało mi kilkanaście do wyboru. Teraz po tąpnięciu rodzaj czcionki wyskakuje mi tylko domyślna.
 8. Od samego początku korzystałem z tego tematu: https://miuipolska.pl/forum/topic/9626-wgrywanie-czystego-romu-oraz-unbrick-martwego-ju%C5%BC-telefonu-wersja-2/ Sterowniki mam zainstalowane krok po kroku tak, jak tu jest wyjaśnione. Wcześniej również miałem Windows 8.1 i nigdy nie było żadnego problemu, teraz mam Windows 10, stery zostały dokładnie te same i również instaluję wszystkie wersje bezproblemowo.
 9. Nie wiem co w tym jest ciekawego, bo to również i mój nie pierwszy rom, komputer ten sam, stery też, te same telefony i jedynie co mi się zmieniło, to windows. Przeszedłem na 10, ale na poprzednim 8.1 też nie miałem problemów. Zgodzę się, coś jest na rzeczy ale nie z wersją rom, lub z flash. Gdyby tak było, nikt by niczego nie zainstalował.
 10. Potwierdzam słowa JDStar, nie ma żadnego bootloopa, nie ma żadnych restartów telefonów. Wersja 6.6.17, wersja flashtool 1532 ładuje się bez problemu. Zainstalowałem 6.6.17 na dwóch Redmi Note 3, telefony bez problemu śmigają. Podstawa: dokładne czytanie ze zrozumieniem instrukcji instalacji room, poprawne wgranie odpowiednich sterowników, oryginalny kabel USB i wszystko będzie śmigać.
 11. Spróbuj zmienić przewód USB, lub port USB, lub jedno i drugie. Z tego co widać masz wszystko ok, więc powinno iść. Jest to wyraźnie napisane, choćby w poradniku, który wcześniej Ci wysłałem w punkcie 11. No nic, ważne, że poszło.
 12. Nic się nie dzieje, bo w Download Agent zamiast DA_SWSEC.bin masz zaznaczone MTK_AllInOne_DA.bin. Gdy to zmienisz powinno pójść.
 13. Tak, dokładnie o te chodzi. Tu masz miedzy innymi, jak je zainstalować i nie sugeruj się, że masz windows 7, wgrywasz je tak samo, jak na 8, 8.1, 10: https://miuipolska.pl/forum/topic/9626-wgrywanie-czystego-romu-oraz-unbrick-martwego-ju%C5%BC-telefonu-wersja-2/
 14. Lista błędów od flash toola: http://en.miui.com/thread-196108-1-1.html Pobranie sterowników i ich instalacja z wyłączoną blokadą niepodpisanych sterowników na PC Pobranie Flash Tool ze strony MIUI, nie próbujcie ściągać z innej Wgrywacie Flash Toolem z bezwględnie odznaczonym preloaderem I musi wszystko pójść, jeżeli coś miałoby nie pójść, to każdemu by nie poszło @Kuku1985 Strata mojego czasu i tyle w temacie.
×
×
 • Create New...