Xiaomi MI-2 po 5 miesiącach użytkowania

Xiaomi MI-2 po 5 miesiącach użytkowania

Chciałbym podzielić się z wami swoimi spostrzeżeniami po 5 miesiącach użytkowania telefonu MI-2. Postaram się wytknąć nawet najdrobniejsze rzeczy, które zwróciły moją uwagę.

Przez ten cały czas telefon służył mi jako służbowy (firmowa karta SIM) więc można powiedzieć, że użytkowany był normalnie. Czasem w trudnych warunkach, zapylenia czy oparów rozpuszczalników i farb. Cały czas noszony był w kieszeni spodni i w silikonowym pokrowcu na tył obudowy. Było to konieczne, ponieważ zdarza mi się chwycić za telefon gdy dzwoni ubrudzoną farbą ręką. Ekran nie miał i wciąż nie ma naklejonej folii ochronnej.

Wygląd

Telefon nie zmienił się w ogóle przez 5 miesięcy. Ostatnio zmieniłem obudowę tylną na pomarańczową, ale tylko dlatego, że znudziła mi się biała. Oryginalna jest prawie bez śladów użytkowania. Czarne krawędzie ramki są w stanie fabrycznym, bez otarć czy rys, choć to zasługa ochrony pokrowca. Co do ekranu to pomimo iż telefon ma szkło Dragon Trail to jednak udało mi się go zarysować. Jednak wg. mnie nie ma takiego szkła, poza szafirowym aby nie dało się zarysować. Nawet Gorila Glass. Wspomniane ryski są jednak niewidoczne na co dzień. Widać je jedynie w bezpośrednim świetle słońca lub lampki nocnej. W żadnym wypadku nie wpływają na korzystanie. Są one krótkie, widać powstały przy wkładaniu telefonu do kieszeni.

Działanie

MI-2 chodzi bez lagów i bardzo szybko. Najważniejsze jest to, że od rozpakowania telefonu z pudełka nie zrobiłem żadnego wipe. Tak, to jest chyba nie do pomyślenia dla użytkowników normalnych telefonów. Po włączeniu telefonu ustawiłem język, podłączyłem do kompa i zainstalowałem polski rom przez recovery (wtedy jeszcze v4). Od tego czasu wgrywam aktualizacje (przez Updater) prawie codziennie bo mam dostęp do wersji beta w tygodniu i zawsze robię sobie polski rom. Między v4 a v5 także nie było wipe. W zasadzie o wydajności nie ma co się rozpisywać. Aha, zasięg telefonu od czasu recenzji z MIUI v4 polepszył się. Pewnie to za sprawą cotygodniowych aktualizacji kernela czy modemu. Tak samo wygląda sprawa z Wi-Fi, o której wspominaliśmy (rozłączanie sieci). Wszystko to zostało poprawione.

Bateria

To chyba najważniejsze co chcielibyście wiedzieć. To ile telefon trzyma na baterii zależy od użytkowania ale też od systemu (kernel, procesy itp). Ja najczęściej ładuję telefon w nocy, ale nie dlatego, że jest rozładowany – po prostu chce mieć telefon zawsze w gotowości. Telefon odłączam (w dni pracy) od ładowarki o 5 rano i w połowie dnia mam ok. 60% – ciągłe 3G, czasem rozmowy, SMS i maile. Najwięcej jest e-maili. Synchronizacja poczty jest co 15-30 minut. W trakcie dnia często sprawdzam stan telefonu odblokowując ekran. Codziennie mam ponad 3 godziny zapalonego ekranu (dane ze statystyk baterii). Jeśli w drugiej połowie dnia będę bawił się telefonem (muzyka, internet) to wtedy do końca dnia zostaje ok. 30-40%. Czasem jeśli w ciągu dnia nie korzystałem dużo z telefonu i po powrocie z pracy mam 60-75% to zostawiam telefon bez ładowania przez noc. I wtedy baterii starcza mi na drugi dzień.
Co innego gdy zdarzy się włączyć nawigację Google, wtedy bateria bardzo szybko się rozładowuje. Powiedzmy w 2 godziny nawigacji, w upalny dzień, w samochodzie schodzi połowa baterii. Ale coś mi się wydaje, że to proces Map powoduje duży battery drain. Bateria nagrzewa się wtedy do 50 stopni. Ja nie narzekam na baterię przy moim użytkowaniu. Warto wspomnieć, że używam oryginalnej 2000 mAh baterii, a w sprzedaży dostępna jest wersja 3100 mAh.

Podsumowując wszystko jest w porządku z telefonem. 5 miesięcy użytkowania nie jest dla Xiaomi MI-2 czymś nadzwyczajnym. Pojęcie “chińskiej tandety” w odniesieniu do Xiaomi spotykane czasem na innych portalach jest wg. mnie całkowicie błędne. Choć mam świadomość, że z uwagi na kiepską dostępność telefonu u nas nie ma możliwości pobawienia się telefonem przed zakupem.

Ale korzystając z możliwości przypominam, że można sobie kupić Xiaomi MI-2S przez naszego i miuiandroid.com partnera ibuygou.com. Szczególnie, że często można trafić na crazy discount i dorwać telefon w niskiej cenie.

Już nie długo napiszemy więcej szczegółów o zakupach w tym sklepie.
Jak chcecie możecie rejestrować się przez ten link, wtedy wpadnie nam niewielki procent z zakupów:

iBuyGou.com
Chętnie odpowiem na wszelkie pytanie odnośnie telefonu w komentarzach :)

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
75 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.