Wieści o autonomicznym aucie Xiaomi od samego Lei Juna

Adam Błażejewski
1 komentarz(y)

W trakcie wczorajszego wystąpienia dyrektora generalnego Xiaomi, Lei Juna, oficjalnie poinformował on o szczegółach dotyczących rozwoju technologii autonomicznej jazdy opracowywanej przez firmę. W ramach pierwszej razy badań i rozwoju w tej branży Xiaomi zainwestuje 3,3 miliarda juanów (ponad 2 miliardy złotych).

Producent stworzył pokaźny zespół badawczo-rozwojowy składający się z ponad 500 światowej klasy specjalistów, a do końca tego roku firma planuje zatrudnić kolejnych 100 inżynierów. Szereg reform oraz strategicznych inwestycji w przedsiębiorstwa wyższego i niższego szczebla pozwoliło również marce tej na stopniowe rozwijanie krótkoterminowych, jak i długoterminowych możliwości przemysłowych w dziedzinie autonomicznej jazdy. Podczas wczorajszej konferencji prasowej Xiaomi opublikowało również wideo z przeprowadzanych testów drogowych technologii autonomicznej jazdy, demonstrując zaawansowane algorytmy i zdolność do obsługi wielu ich scenariuszy.

Odważne plany bycia liderem jazdy autonomicznej

Trzon zespołu badawczego autonomicznej jazdy Xiaomi składa się z 50 ekspertów. Kluczowi członkowie zespołu mają doświadczenie w pracy dla jednych z najbardziej znanych firm w dziedzinie sztucznej inteligencji. Ich profesjonalna wiedza obejmuje wszystkie obszary niezbędne do opracowania opatentowanej przez Xiaomi technologii autonomicznej jazdy, np. czujniki, chipy czy algorytmy. Xiaomi jest również zaangażowane w budowanie strategicznych zdolności przemysłowych, inwestując 2 miliardy juanów w ponad dziesięć przedsiębiorstw wyższego i niższego szczebla w dziedzinie autonomicznej jazdy. Na naszych łamach informowaliśmy o jednej z takich transakcji.

Lei Jun wspomniał również, że Xiaomi planuje stworzyć flotę 140 pojazdów testowych, które będą testowane przez firmę na obszarze całych Chin. Celem Xiaomi jest bycie liderem w branży autonomicznej jazdy już w 2024 roku.

Źródło: mi.com

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner